source-fabiosa-2-830x0-1.jpg
Бидете трпеливи и дајте си време     Постојат многу видови на оптички илузии како што се физички, физиолошки и когнитивни. Оптичките илузии се исто така дел од полето на психоанализата, бидејќи тие влијаат на тоа како и од кој агол ги перципираме нештата.   Илузија која ќе ве натера добро да размислите и да […]

dh67vfix0aa3lr-830x0-1.jpg
Отежнувачка околност е што пандите се црно-бели, исто како и топката, па тешко е да се најдат Унгарскиот уметник Џерџели Дудас, специјалист за создавање загатки, создаде нов предизвик, посветен на Светското првенство во фудбал. Она што од вас се бара да го направите во оваа игра е да ја пронајдете фудбалската топка скриена меѓу пандите […]

Koja-boja-novcanika-privlaci-novac-u-2023.-godini_328410917.jpg
Според кинескиот хороскоп, моментално сме во годината на водениот тигар, но на 22 јануари 2023 година започнува лунарната година на водениот зајак и ќе трае до 24 февруари 2024 година. Годината на зајакот се смета за исклучително позитивна и просперитетна, покрај тоа што ги одложува конфликтите и конфликтите, носи мир, ги тера луѓето да бидат […]

228f88bffbe3e0cc8a91b99458e8f30ad3c6d20b.jpg
ОВЕН Вашето присуство е пожелно на секоја забава. Од вас зависи дали сакате да ја искористите вечерта и да ја сретнете личноста која сака да ви се доближи. За да ја комплетирате атмосферата, совладајте ја својата духовитост за да не оставите впечаток на несериозна личност. БИК Возбудени сте и сте на пат кон остварување на […]

632440_euro-money-euro-currency-coins-stacked-top-each-other-different-positions-against-background-euro-banknotes-business-finance-concept-business-news-splash-screen-banner-mockup_f.jpg
На некои луѓе заработувањето им оди многу полесно отколку на други затоа што се добри со пари. Според астролозите, овие три знаци се магнет за богатство Секој од нас е способен да заработи, но астролозите веруваат дека за три хороскопски знаци шансите се многу поголеми и дека се им оди од рака. Дали сте меѓу […]

triglav-logo.jpg
Групацијата Триглав постигна добри резултати во првите три квартали оваа година и покрај отежнатите услови за работа. Во споредба со истиот период минатата година, ги зголеми вкупните приходи за 10% на 1.241,1 милиони евра, оствари поволна вредност на комбинираниот коефициент од 89,5% и обезбеди 89,2 милиони евра профит пред оданочување, што е 3 проценти помалку […]

oleg-shuplyak-830x0-1.jpg
Жена, маж, бродови, едрилица?       Научници и психолози од различни земји работат на истражување кое ќе покаже што всушност сакаат мажите кај жените, а жените кај мажите. Додека ги чекаме тие резултати, ви подготвивме тест.   Само еден поглед на оваа илустрација ќе ви каже кои особини и карактеристики треба да ги има […]

e3ad0c610c382dcd0adf232c1b2797b2995286d9.jpg
Овен На љубовен план ви претстои позитивна промена. Ситуацијата се подобрува. Поради интензивните деловни обврски, слободното време ќе го поминувате работејќи, па оваа разделба од партнерот ќе донесе стимул за наредниот период. Бик Вие сте расеани. Окупирани сте со грижи кои сте ги смислиле и ги решавате проблемите кои допрва би можеле да се случат. […]

mozgalica-830x0-1.jpg
На оваа илустрација се крие натрапник – колку време ќе ви треба да го забележите?     Загатките нѐ принудуваат да размислуваме надвор од вообичаената рамка, а нивното решавање секогаш бара голема концентрација и добра визија.   И додека решаваме некои загатки за миг, некои други навистина нѐ мачат.   Загатката на почетокот на текстот […]

676-1-7.webp
Евгенија Давитасвили, попозната како Џуна, била руска емигрантка, писателка, сликарка и јавна личност. Нејзините астролошки прогнози биле високо ценети За време на СССР, Џуна Давитасвили била позната како видовита жена и исцелител. Луѓето од целиот свет доаѓале кај неа за да ја прашаат за совет или да им ја открие судбината. Но, она што сите […]

ljshutterstocknsl_2108178623.jpg
Постојат луѓе кои можат да ги изневерат и измамат дури и најблиските и најдрагите луѓе без грижа на совест.       За разлика од нив, постојат и поединци за кои дури и ненамерното нанесување штета некому е нешто недозволиво. Според астролозите, сè е под влијание на ѕвездите и планетите под кои луѓето се родени. […]

e36c42dfdf9cfbf0a86cb58b62fdabcbb2abaa74.jpg
ОВЕН Се чувствувате празно. Можеби деновиве завршивте важни задачи, па мислевте дека овој ден ќе биде спектакуларно радосен. Задоволството недостасува поради наглото опаѓање на адреналинот. За да се вратите, итно смислете нови цели. БИК Ве очекуваат добри вести за значителни парични приходи, но потоа следуваат трошоци. Со навидум стабилизирање на финансиската состојба се подобрува и […]

Screenshot_7-10.png
Овој тест за личноста открива кое е вашето шесто сетило – дознајте во кои области од животот најдобро ве води интуицијата и кои се вашите скриени особини!     Овој тест ќе ви помогне да откриете колку е добро вашето шесто сетило и дали можете целосно да ѝ верувате на вашата интуиција. Исто така, декодирањето […]

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber