Category: Life Story

Daily_Skin_Care_Routine-1280x960.jpg
Навидум безначајни дневни навики кои поттикнуваат појава на брчки и фини линии. Кои практики се сметаат за исправни, а кои не се во ред во рутината за нега на кожата? Од една страна, двојното чистење се смета за неопходно, а од друга, како непотребен чекор. Сепак, постојат некои практики кои, без разлика колку години ќе […]

317704_shutterstock-618095129_ff.jpg
Бидејќи мастурбацијата, особено женската, сè уште е табу тема, веројатно сте пропуштиле дека мај е меѓународен месец на мастурбација Мастурбацијата, и покрај табуата што ја придружуваат, е сосема нормална: документирано е дека тоа го практикувале античките Грци и Римјани, па дури и цртежите во пештерите од праисторискиот период можат да се видат прикази на мастурбација. […]

1470915610-cellulite_SMALL_5b728026-14c9-42a1-9bff-7b8ea24a585d_1024x1024.jpg
Секој од нас има неколку минути, затоа започнете сега. Летото е пред нас, а со тоа и помислата дека помина уште една година, без да се активираме, да почнеме да вежбаме и да живееме здрави навики. Сепак, напорниот персонален тренинг и радикалната диета не се неопходни за подобрување на изгледот и состојбата на телото. Поставете […]

62107352-princeza-diana.jpg
Фактот дека обожаваше син туш за очи и исончани прамени може да послужи како доказ дека принцезата Дијана го обожаваше летото. Покрај тоа што воодушевуваше со изборот на костими за капење во летните месеци, таа за разни прилики воодушевуваше и со други модни комбинации. Без разлика дали станува збор за лежерни состаноци или формални вечери, […]

11489-plaza-suncanje-more.jpg
Многу се зборува за негативното влијание на сончевото зрачење, а една од последиците се темните дамки што се појавуваат на лицето. Ако сте го забележале ова кај себе, најверојатно станува збор за хиперпигментација, а еве како да ги отстраните флеките по природен пат. Направете лосион од магдонос: прелијте 25 гр свежи лисја од зачинската билка […]

Screenshot-2021-06-20-163155.png
Еден корисник на ТикТок сподели практичен совет за тоа како да го сочувате зеленчукот и овошјето во фрижидер Иако не е особено револуционерно, видеото е прегледано над седум милиони пати. Оваа девојка вели дека тајната на свежите производи е нивното чување во фрижидер во тегли. „Го најдов овој совет пред неколку месеци, па го тестирав […]

testenina.jpg
Истражувањата откриле необична причина за внесување на поголеми количини храна! Дали се обидувате да ослабете, да ја држите вашата тежина под контрола, но не можете да го направите тоа? Можеби начинот на кој што јадете е „виновникот“. Американски и холандски нутриционисти спроведоа студија во која учествуваа и мажи и жени, а резултатите се изненадувачки! Учесниците, […]

shutterstock_288608612.jpg
Заштитете се од УВ зрачењето на природен начин! За да се заштитите од штетните ефекти на ултравиолетовото (УВ) зрачење, многу е важно да нанесете соодветен крем на кожата пред да се изложите на сонце. Прекумерното сончање може да предизвика изгореници, да го забрза стареењето на кожата, но и да го зголеми ризикот од разни малигни […]

218041_usta-shutter_ls.jpg
Дали имате сува уста наутро или навечер? Експертите велат дека причините за овој непријатен симптом можат да бидат многу различни. Некои се целосно безопасни, но некои се знак на тревога … Сува уста може да биде знак на труење. Повраќање и дијареја може да доведат до дехидратација, што ќе се реши веднаш штом ќе се […]

screenshot_from_2021-06-19_19-03-54.jpg
Актерката Кортни Кокс е позната по улогата на Моника во серијата Пријатели. Поминаа многу години од почетокот на преносот, а Кортни сепак изгледа многу добро и дотерано. Сега таа ја откри дневната рутина со чија помош се негува. Таа вели дека ова многу и помага кога станува збор за нега на кожата на лицето. Наутро, […]

c89de61ec1051031c8b3f21938c1bdb4e1b283a7.jpg
Естетиката не е единственото нешто што треба да ве загрижува кога станува збор за маснотиите во телото. Тие исто така можат да имаат негативен ефект врз органите како што се мозокот, јајниците, срцето … Како влијаат мастите врз телото? Маснотии и главатаРизикот од развој на мигрена се зголемува кај 40 проценти од младите жени кои […]

120653_lubenica_ls-1.jpg
Обично сме склони да ги фрламе семките од лубеница без да знаеме дека тие, ако се третираат на вистински начин, можат да бидат исклучително корисни за здравјето. За да се искористат сите лековити својства, семето треба да се готви, меле или пече за да се достигне вредната содржина. Семките од лубеница содржат диетални влакна неопходни […]

Screenshot_1-21.png
Додека мажите обично можат да доживеат само еден оргазам во сексот, жените имаат пократко време на опоравување и можат да доживеат повеќе. Понекогаш можете да слушнете луѓе како се шегуваат за тоа колку издржува некој во кревет, обично мажите се натпреваруваат со тоа. Но, колку трае сексот за жените е комплексно прашање затоа што комбинира […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi