560801_brijac_f.jpg
Венерологот Ева Мелег наведува дека осипите и инфицираните пори се само дел од проблемите кои би можеле да ви се случат доколку ја депилирате или бричите вашата интимна зона. Многу жени сакаат да ја депилираат или бричат ​​интимната регија, меѓутоа, д-р Ева Мелег предупредува дека тоа може да доведе до разни проблеми со кожата. Таа […]

Screenshot_5-22.png
Секојдневните грижи, динамичниот живот и работните ноќи ви го кратат сонот. Ако често имате несоница или се чувствувате уморни иако спиете доволно, прочитајте ги овие 5 навики кои со сигурност ќе ви обезбедат енергија во текот на целиот ден.       Легнувајте си секоја ноќ во исто време   Тоа секогаш не е можно, […]

Glavobolja-na-poslu-e1596709119801.jpg
Мигрената е честа појава. А, оние кои „се справуваат“ со неа, знаат колку може да биде неподнослива. И секако не знаете кога може да се појави повторно. Во случај да Ве „фати“ на работа и не можете да одите дома, има неколку работи што би можеле да ги испробате за да си го олесните денот, […]

Screenshot_1-22.png
Екстремниот умор е само еден од симптомите што може да се појават со недостаток на витамин Б12, според д-р Џастин Батлер.         На луѓето им требаат 50 микрограми витамин Б12 дневно, а оние кои имаат недостаток на оваа хранлива материја може да искусат одредени симптоми.   „Екстремниот замор, недостаток на енергија, мускулна […]

dd75aefbad90d4f018275fb80a585745341425d1.jpg
Дебелеењето од бутовите е најтешкиот дел од слабеењето. На нозете, мастите обично се складираат најдолго и остануваат и покрај правилната исхрана. Сепак, постои решение за овој проблем. Само една вежба е доволна за да постигнете феноменални резултати. Станува збор за исчекор, вежба која го трансформира вашиот изглед за само 2 недели. Постојат неколку варијации на […]

Може да биде тешко да се држите во чекор со денешното темпо на „здраво живеење“ – доволно сон, редовно вежбање, здрава исхрана, консумирање витамини… Списокот е бесконечен. Она што е сигурно е фактот дека во ништо не треба да претерувате бидејќи со тоа темпо и здравите навики брзо можат да станат нездрави. 1. Зеленчук Истражувањата […]

676-1.webp
Ако препознаете некој од овие симптоми кај себе, веројатно вашето тело има недостаток на витамин Ц. Витаминот Ц игра важна улога кога станува збор за имунитетот, кожата, коските и здравјето на кардиоваскуларниот систем. Најголемите фактори на ризик за недостаток на витамин Ц се лошата исхрана, алкохолизмот, анорексијата, пушењето и менталните болести. Се случува некои поизразени […]

Screenshot_8-21.png
Во најновиот проект на Американската Национална фондација за спиење се вклучени 12 медицински стручњаци кои детално ги истражуваа препораките од типот „колку часа сон ви се потребни за добро функционирање?“       Во истражувањето учествувале лица од различни возрасти, од новороденчиња до стари и изнемоштени лица.     Пронајдете во која група спаѓате и […]

e1f60108f9189223cd6fb377053b32aaa876400e.jpg
За да го одржувате вашето тело во движење, еден од најдобрите начини за поактивен животен стил е да го вклучите вежбањето во вашиот секојдневен живот. „Случајното“ вежбање се однесува на кратки, спорадични физички активности кои не бараат од вас да вложувате посебно време и да одите во теретана. Дали само ваквите вежби се доволно ефикасни? […]

Screenshot_9-7.png
Ако сте наполниле дваесет и пет години, добро знаете што ве чека наутро откако ќе испиете некоја чаша повеќе претходната вечер. Мамурлак, утрински придружник кој никој не го поздравуваме со насмевка.         Но, со возраста, чувството на мамурлак понекогаш се јавува дури и кога не сме консумирале алкохол. Некои утра се едноставно […]

Доволен е само еден поглед во огледалото кон јазикот за да откриете дали страдате од некој здравствен проблем. Па, наместо да се чудите зошто јазикот одеднаш ви побеле или стана потемен, внимателно продолжете да читате.       Функцијата и изгледот на јазикот е многу поважен отколку што мислиме, затоа што баш како и лекарскиот […]

61939390-sok-e1598608142289.jpg
Симптомите на алергија на полен можат да бидат многу непријатни, а пропишаните лекови предизвикуваат бројни несакани ефекти. Едно од растенијата што ни создава најмногу проблеми во овој период на алергии е секако амброзијата. Неговите зрна со полен може да предизвикаат кивање, црвенило на очите, отежнато дишење и да ја нарушат целата слузница на дишните патишта. […]

Screenshot_4-20.png
Најновите истражувања покажуваат дека во повеќе од 50 проценти од случаите, луѓето можат да почувствуваат предупредувачки знаци дури и еден месец пред претстојниот срцев удар. Познавањето на овие симптоми може да ви помогне да побарате лекарска помош навремено.       Според Медицинскиот факултет на Харвард, студијата на повеќе од 500 жени кои преживеале срцев […]

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/

Eskişehir Odunpazarı Escort Işıltı