Screenshot-2022-07-05-132031.png
Прсти да излижеш… Состојки: 2 тиквички 500 гр мелено месо 2 чешниња лук 1 кромид 3 јајца 1 морков 1 лажичка црвен пипер 300 мл млеко Сол, бибер и суви зачини по вкус Подготовка: Излупете ги, исечете ги и посолете ги тиквичките. Кромидот и лукот исечкајте ги и пропржете на малку масло, па кога ќе […]

31769_shutterstock-561901111_f.webp
На сите ни се има случено понекогаш да бидеме гладни доцна навечер, но често само ни е досадно. Постојат некои грицки кои нема да ви наштетат, дури и ако сте на диета. Многу од овие намирници дури содржат компоненти кои ќе ви помогнат да спиете добро, вклучувајќи триптофан, серотонин, мелатонин, магнезиум, калциум… Еве што можете […]

haljina.jpg
Жените кои имаат големи гради секако се соочуваат со многу проблеми при изборот на гардероба. Покрај тоа што бујните гради можат да предизвикаат здравствени проблеми како болки во грбот, големото деколте го отежнува и наоѓањето соодветен фустан. Една Британка сподели таков проблем со своите следбеници на својот TikTok. Таа ги откри четирите најважни работи на […]

people-25610531920-830x0-1.jpg
Романтичните врски кои прераснаа во взаемна посветеност се убава работа. Имате романтичен партнер и во исто време најдобар пријател кој е секогаш тука за вас и се почитувате, поддржувате и се советувате. Се ставате на прво место. Сепак, постои здрава граница во романтичните врски што дозволува таа врска да се одржува, а тоа е личниот […]

Vjezbanje-0688381438-1.jpg
И покрај вообичаеното верување дека луѓето кои многу вежбаат генерално живеат поздрав живот: тие не пушат, се хранат поздраво, пијат помалку алкохол, новото истражување на над 40.000 Американци покажа дека луѓето кои редовно вежбаат пијат изненадувачки количини на алкохол, повеќе од оние кои не се во форма, пренесува The New York Times. Сепак, резултатите од […]

341762_kamilamoronecrvenitepihprofimedia0673824465_ff-e1656990112277.jpg
Камила Мороне е фотографирана на плажа во Малибу во ситно бело бикини кое одлично и стои, а ова е една од ретките прилики кога некој успеал да ја фотографира. Манекенката била со својот татко на плажа и уживала во сонцето. Убавата Камила ужива во љубовта со холивудскиот заводник Леонардо ди Каприо, кој изгледа прекршил некои […]

tan2020-6-998298490-830x0-1.jpg
Кралицата Елизабета Втора ја носеше најскапата венчаница од кој било член на британското кралско семејство, но не ја носеше најскапата венчаница на сите времиња. Експерт за венчавки ги анализирал сите венчаници што ги носеле членовите на кралското семејство во Велика Британија на нивните свадби. Според неговите податоци, венчаницата на кралицата Елизабета Втора била најскапата венчаница […]

Baka-1.jpg
Ако сте љубител на пиперки, овој рецепт дефинитивно ќе ви се допадне. Зошто да не направите пржени, па дури и полнети пиперки? Кога ќе додадете сирење и маслинки, добивате сочно јадење што се топи во устата. На крајот на краиштата, најдобро е да го пробате сами и да се уверите! Состојки: 5-6 печени пиперки од […]

ОВЕН Стравовите се вовлекоа во вашето срце. Не сте сигурни дали ве сакаат затоа што сте вредни како личност или затоа што имате моќ да им дозволите нешто, дури и материјално. Одговорот на оваа дилема треба да го барате во дното на душата која го знае одговорот. БИК Неискреноста во вашата околина станува неподнослива. Не […]

majkl-dzekson-830x0-1.jpg
Биографскиот филм за Мајкл Џексон, наводно, би можел да биде во подготовка, изјави неговиот внук. Пејачот Ти Џеј Џексон, син на братот на Мајкл, Тито, тврди дека филмот за музичарот ќе се „случи“, пренесува Дејли мирор. Тој, наводно, му рекол на овој весник дека е потребен нов биографски филм за да се преработат „ужасните“ обвинувања […]

image_2022-07-05_044056894.png
Доколку одите на одмор, во куферот дефинитивно треба да спакувате најмалку два костими за капење кои можете да ги носите наизменично. Иако менувањето на вашиот костим за капење на плажа е незгодно, ако го направите тоа многу би направиле за вашето здравје. Имено, седењето во влажен костим за капење никако не е лекарска препорака, па […]

Screenshot_10.png
Мајка открива лесен трик со кој за неколку секунди ќе го отстраните залепениот песок на стапалата на децата или вашите – ќе посакате да го знаевте ова порано.       Веројатно многупати сте се мачеле да го исчистите песокот залепен на стапалата пред да легнете на лежалка или да си заминете од плажа.   […]

Screenshot_9.png
Нема да верувате колку положбата на спиење влијае врз вашето здравје.       Положбата во која спиете може да биде причина за болки во стомакот, вратот и грбот. Повеќето луѓе не знаат во која мера положбата на спиење влијае врз нивното здравје. Ако имате одреден здравствен проблем, мора да изберете правилна положба, а ако […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber