7 април, 2020

Радио

Девет парчиња облека што мажите би ги исфрлиле од плакарот на жените! 😊

6 април, 2020, Нема коментари
Можеби изгледот не е најважен, но игра голема улога. Сепак, не се заљубуваме на прв поглед во нечија личност (посебност). Исто како што ние жените сакаме мажи кои знаат добро да се облекуваат, така...

Што сте во хороскоп? Ние ќе ви дадеме предлог хоби по идеа на астролозите

6 април, 2020, Нема коментари
Знаеме, веќе имате многу совети за хоби во карантин. Нацртајте го ова, вежбајте, започнете да учите руски. Но, кое хоби би било најсоодветно за вашиот хороскопски знак? Откријте го одговорот во текстот. Веројатно никој...

Која песна од Guns N’ Roses ви одговара според хороскопскиот знак?

6 април, 2020, Нема коментари
Хитовите на еден од најголемите рок бендови на сите времиња на многумина им ги обележаа животите и се паметат засекогаш. Сега запознајте ги во малку поинакво светло, забавувајте се и дознајте која легендарна песна...

Живеење во изолација не мора да биде како да живееш во манастир и си нарачалe секси долна облека

6 април, 2020, Нема коментари
Испораката сè уште работи, па си нарачаа секси долна облека и се забавуваа себеси и публиката. Да се ​​живее во изолација може да биде здодевно, а девојките во галеријата го решаваат овој проблем со...

Издвоивме 10 видови на луѓе за време на коронавирусот, и сите се иритирачки. КОЈ ТИП СТЕ ВИЕ? :)))

6 април, 2020, Нема коментари
Во последниве неколку месеци, никој не зборува за ништо друго освен Коронавирусот. Последниве месец дена, никој не чита ништо друго освен вести за Корона. Последниве месец дена нашиот живот е Корона. Дали ја има...

За вистинска господа – поразлична плоска за сите моменти

6 април, 2020, Нема коментари
Сите се надеваме дека еден ден ќе заврши грижата за корона вирусот и животот ќе се врати во нормала. Тогаш ќе посакате да наздравите и да се напиете нешто квалитетно, па можеби е време...

Чудо од природата: Најголемата бела пустина во светот

6 април, 2020, Нема коментари
Вајт Сендс е најмладиот национален парк во Соединетите Американски Држави. Овој поранешен државен природен споменик во државата Њу Мексико стана национален парк минатиот декември. Тоа е вистинско чудо од природата што се протега на...

Порасна продажбата за секс-играчки и долна облека, но дали ќе дојде и до бејби бум?

6 април, 2020, Нема коментари
Без оглед на сите мерки за претпазливост, како и мерките за социјално растојание, продажбата во секс-индустријата се зголемува за време на тековната состојба. Според Wired, Лело, шведски производител на секс-играчки, вели дека има раст...

Со дрон ги снима луѓето во изолација и покажа дека креативноста може да помогне против невработеноста

6 април, 2020, Нема коментари
Адас Василијаускас е свадбен фотограф од Литванија кој го загуби својот главен извор на приход заради коронавирусoт. Но, наместо да очајува, тој доби идеја што му ја спаси работата. Адас реши да понуди услуги...

Безбедносните камери забележале духови, не ги гледајте овие снимки во темница

6 април, 2020, Нема коментари
Камерите снимиле чудни појави за кои може да има многу едноставно објаснување … ако верувате во духови. Октомври беше како создаден за гледање хорор филмови и истражување паранормални феномени во пресрет на Ноќта на...

Животните секогаш успеваат да ни го разубават денот, во галеријата можете да погледнете зошто.

6 април, 2020, Нема коментари
Животинското кралство е неисцрпен извор на интересни и необични сцени, а некои од нив ви ги претставуваме во галеријата. Собравме слики од домашни миленици и диви животни кои со своето однесување успеаја да ги...

Тајниот развод тежи 140 милиони фунти?! Адел не потпишала предбрачен договор!

6 април, 2020, Нема коментари
Хуманитарецот Симон Конески и познатата пеачка Адел решија деталите за разводот да ги чуваат во тајност. Тие нема да ги откријат деталите од нивниот развод. Единствено што знаеме е дека тие немаат потпишано предбрачен...

Припадниците на овој хороскопски знак имаат најмногу шанси да станат богати и познати

5 април, 2020, Нема коментари
Еден хороскопски знак има подобри шанси од сите останати да стане позната личност. Спроведено е дури и истражување кое го потврдило тоа. Луѓето кои се родени во знакот на Водолија имаат шанси повеќе од...
Почетна // Забава // Категорија "Интересно"
Горе