Category: Интересно

2664309_profimedia0234843423_ls.jpg
Постојат многу правила во кралското семејство што не можеме ниту да ги замислиме. Од раѓање, им се наметнуваат норми, како што се начинот на облекување, седење, јадење и заминување во странство. Специјални правила важат и за сите од кралското семејство кога станува збор за принова во семејството и за време на бременоста, пишува „Мариеклер“. Мајките […]

Opera-Snapshot_2021-07-28_060528_s.france24.com_.png
Скоро и да нема човек на светот што не чул за легендарниот британски музичар, актер и текстописец Сер Мајкл Филип попознат како Мик Џегер. Тој се стекна со слава како пејач и еден од основачите на рок-групата Ролинг Стоунс, а за неговиот живот беа напишани книги и документарни филмови. На овој ден, овој великан го […]

leonardo-dikaprio-kejti-peri-rijana.jpg
Повеќе од 600 луѓе веќе купиле билет за вселенски лет кој трае 90 минути, а цената е 250 000 американски долари. Меѓу нив има многу познати личности Џеф Безос, најбогатиот човек на светот, со уште тројца членови на екипажот полета на работ на вселената и безбедно слета на Земјата. Во овој потфат на вселенското летало […]

Screenshot_1-25.png
Кога се родија принцот Џорџ, принцезата Шарлот и Малиот принц Луис, најдоцна 12 дена по нивното раѓање, нивните имиња како идни наследници се најдоа на сајтот како идни наследници. Меган Маркл прва забележа дека нејзината ќерка Лилибет Дијана, скоро два месеци по нејзиното раѓање, сè уште ја нема на официјалната листа на наследници на тронот […]

ebb54949a65bc06a89d7df9f4389c15913d1978f.jpg
Малиот Арчи е крстен во тајност, а се очекуваше кралско крштевање за Лилибет Дијана. Лилибет Дијана сигурно нема да се крсти во замокот Виндзор, а за тоа е виновен принцот Хари, кој само што напиша книга. Книгата на принцот Хари многумина ја нарекуваат „бомба“, бидејќи војводата од Сасекс во неа напиша сè што мислеше за […]

atidze.jpg
Атиџе Муратова, хероината која не направи горди пред светот, а сепак толку скромна и природна. Таа сега живее во Дорфулија и има исполнет и среќен живот. Од неодамна Атиџе шарените шалвари и марамите на главата ги замени со исфенирана коса, фустани и високи потпетици за специјални пригоди. Таа ја доведе насмевката до совршенство и едноставно […]

ashanti-elliott-smith-830x0-1.jpg
Ашанти Смит имала таканаречен синдром Бенџамин Батон, поради што неконтролирано се старее. Ашанти Смит, девојче од Западен Сасекс, кое страдало од ретка болест, синдром ХГПС, односно Хачинсон Гилфорд Прогерија, исто така познат како синдром Бенџамин Батон, почина на 17 јули, пренесува Дејли меил. Во 2014 година, лекарите рекоа дека не очекуваат да живее подолго од […]

-во-битола.jpg
Преку 30 актери, пејачи и танчери викендов учествуваа во првото кабаре шоу што се одржа во Битола. Церемонијал мајстор беше актерот Жарко Димоски, а на сцената го придружуваа Александар Тарабунов, Калина Велковска, Димитар Андоновски, Огнен Здравковски и пејачките Полина Тасева и Христина Јовановска. Уникатната кабаре претстава понуди забавни танчерски изведби и песни за сите генерации. […]

2600101_dorijamegan-2_ff.jpg
Датумот, сепак, не е познат Хари и Меган планираат Лилибет да се крсти во Виндзор пред кралицата, откриваат извори на кралското семејство. Иако некои членови на кралското семејство се обвинети за расизам, војводите од Сасекс сепак сакаат церемонијата да се одржи во присуство на семејството на Хари. View this post on Instagram A post shared […]

Screenshot_6-6.png
И покрај сите непријатности што им ги овозможи кралскиот живот, потоа летот за Калифорнија и интервјуто со Опра, војводата и војвотката од Сасекс сакаат кралско крштевање за нивната Лилибет Дијана во присуство на кралицата Елизабета. Овие намери на парот Хари наводно ги изјавил за време на неговиот престој во Велика Британија на почетокот на јули […]

gavazova.png
Сузана Гавазова заедно со нејзината фамилија замина од Македонија. Пејачката реши да одмара на море, каде ужива во убавините на летото, избегнувајќи ги пеколните горештини. А кога Гавазова ќе реши да ужива, во нејзиното уживање уживаат и сите други, зашто пејачката несебично ги споделува моменетите на убавина и опуштање кои се свежи, на социјалните мрежи. Најпрвин […]

elena-1.png
Елена Ристеска во 2016 година го загуби нејзиниот татко кој почина од лошата болест. Загубата на еден родител, колку и да си возрасен секогаш е тешка и остава празнина, па колку и да поминало време, болката не поминува. Елена често се потсетува на нејзиниот татко потенцирајќи дека многу му недостига. Така беше и овојпат кога […]

velkov.png
Македонската ТВ водителка и пилатес инструкторка Снеже Велков е полна со предизвици и идеи. Постојано на ум и паѓаат нови нешта, како да го збогати репертоарот на вежби, арсеналот на движења и потези за размрдување на телото, а при тоа вежбањето да не биде здодевно… Да не прерасне од здрава навика во жива досада. Токму затоа, згодната […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi