20 октомври, 2017

Радио

На нејзиниот сексипил се диват и денес. Кога ќе видите што Мерлин Монро имала на раката цело време ќе бидете во шок!

1 август, 2017, Нема коментари
Мерлин Монро е филмска дива, на чија убавина и денес се диват ширум цела земја. Меѓутоа, ретко кој обрнал внимание на нејзините раце. Во текот а педесетите и шеесетите години од минатиот век, припадничките...

Бабичка возеше 238 км на час со Porsche…објаснувањето е феноменално!

31 јули, 2017, Нема коментари
Една баба од Белгија, стара 79 години, уапсена е за брзо возење. Бабичката со Porsche Boxster GTS возеше со 238 километри на час, поради што беше приведена. На судењето кога ја прашаа зошто тоа...

Три години се во врска, а никогаш се немаат видено: Џош и Мишел конечно се запознаа во живо!

28 јули, 2017, Нема коментари
Кој чека ќе дочека.Така што еден млад пар чекаше речиси три години за да се запознаат иако веќе знае многу работи еден за друг. Секоја љубов е посебна, а ова приказна е несекојдневна. Всушност,...

Како да се сликате на плажа?

27 јули, 2017, Нема коментари
Фотографии од патувања денес многу често се објавуваат на интернет. Немојте да избегнувате да се фотографирате со изговор дека не се фотогенични. Со малку вежбање и вештини секој може да изгледа убаво на своите...

Најстари човечки предмети

26 јули, 2017, Нема коментари
Се смета дека човекот како врста постои веќе 200 илјади години, но многу малку се знае за животот тогаш, бидејќи тогаш не постоеше писмо ниту интернет технологија. Се што знаеме заклучивме од археолошките откритија...

7 важни пронајдоци кои првобитно биле наменети за војската

25 јули, 2017, Нема коментари
Голем број од популацијата сметка дека капитализмот и слободната трговија се заслужни за богатството што го имаме денес. Меѓутоа, кога ќе погледнете малку подобро сфаќаме дека тоа всушност не е точно. Верувале или не,...

Дали сте манипулативни, ранливи или храбри? Месецот на раѓање ќе во открие

21 јули, 2017, Нема коментари
Месецот на Вашето раѓање влијае на Вашиот карактер, многу повеќе отколку хороскопскиот знак. За разлика од астрологијата, за ова постојат одредени научни докази. Без сомнеж, темпераментот и карактерот на една личност не зависaт само...

Хороскопот ја открива вашата карма

19 јули, 2017, Нема коментари
Овен Овој знак укажува дека за време на минатите инкарнации сте биле премногу зависни од туѓите мислења. Од непозната причина сте мислеле дека другите се поинтелигентни од вас, па од тука потекнува чувството на...

12 трикови за полесно да го спакувате вашиот куфер

18 јули, 2017, Нема коментари
Сигурни сме дека додека патувате на сакате со вас да носите огромни куфери кои постојано ќе ви пречат, затоа погледнете ги овие 12 лесни трикови за полесно пакување.

Постојат ли ангели чувари?

12 јули, 2017, Нема коментари
Можеби ангелите – чувари навистина постојат. Статистиката покажува дека луѓето многу почесто од обично враќаат билети или доцнат на авионот, кој подоцна се срушува. Спроведено е истражување од руски научници, под раководство на Валери...

Инките верувале дека леваци имаат магиски моќи-Интересни факти за леваците

30 јуни, 2017, Нема коментари
На светот постојат помеѓу 10 – 12% леваци. Генерално се посрамежливи од деснаците, а исто така, повеќе се двоумат пред да направат некој поголем чекор. Леваци пијат повеќе и почесто. Десната страна на мозокот, која ја...

Не давајте илјадници денари за ова – трик за чистење на клима уредот

28 јуни, 2017, Нема коментари
Клима уредите се нешто што ни е неопходно за најавените горештини, но нивното чистење бара знаење и пари. За да не давате илјадници денари на мајсторите за чистење на климата, ви нудиме супер трик...

ПАСИВНОСТ ИЛИ АКТИВНОСТ – Кога сме најотпорни на негативна енергија

16 јуни, 2017, Нема коментари
Кога уморен и исцрпен човек ќе се најде меѓу немирните, возбудени или лоши луѓе, тој прима од нив максимум негативна енергија. Но постојат начини да не биде баш така… Во класичната психологија, се наведуваат...
Почетна // Забава // Категорија "Интересно" (Page 2)
Горе