Категорија: Интересно

tose-1.png
Македонија и Балканот се сеќаваат на Тоше Проески кој на денешен ден пред 14 години трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка, на пат кон Загреб. По повод 14 години од смртта на Тоше Проески, македонските јавни се огласија со емотивни пораки на социјалните мрежи. Весна Бејби Петрушевска Актерката Весна Бејби Петуршевска […]

328354_princharimeganmarklprofimedia0633720870_ff.jpg
Меган Маркл честопати во медиумите се карактеризира како личност која прави несогласувања со нејзините изјави, и во кралското семејство и меѓу познаниците. Познатата актерка и сестра на Меган Маркл, Саманта веќе тринаесет години се бори со мултиплекс склероза, за што е во инвалидска количка. Саманта откри сѐ за нејзините здравствени проблеми во своите мемоари „ […]

e15566227b154ae1ab24bd2ab07daf72fbbec252.jpg
Братот на Меган Маркл, Томас, одлучи да влезе во популарното телевизиско шоу „Големиот брат ВИП“, а за да привлече што е можно повеќе внимание, веднаш ја започна приказната за неговата полусестра Меган. Тие двајца не разговараат 10 години, а Томас, каде и да најде добра можност, зборува лошо за неа. Претходно, тој рече дека е […]

malenko-1.png
Петтиот по ред брак на Александар Маленко со словенечката инструкторка по пливање и терапевт за масажа во Марибор, 42 годишната Метка Спаравец ја разбранува јавноста, која пак ги „запaли“ социјалните мрежи до усвитување. Во дождливото есенско предизборие, новата брачна авантура на некогашниот македоннски пливачки шампион од Охрид и спортистката на годината за 1999 година во Словенија,  покренаа […]

tose-1.jpg
Утрото на 16 октомври 2007 година беше кобно за македонскиот пејач Тоше Проески кој почина во сообраќајна несреќа на пат за Хрватска на местото наречено Нова градишка. Македонската музичка сцена тогаш го изгуби најдобриот музички вокал и пејач, естрадните уметници изгубија пријател и колега, а неговото семејство го изгуби најдрагиот, најсаканиот член. Носталгијата и тагата […]

tose.jpg
Почнува чествувањето по повод 14 -годишнината од загинувањето на нашата и балканска голема музичка ѕвезда, Тоше Проески, кој го загуби својот живот во сообраќајната несреќа на 16 октомври 2007 година кај Нова Градишка, Хрватска. Ултрамаратонците го започнуваат својот маратон за на 16 октомври напладне да стигнат во родното Крушево на Тоше и на неговото вечно […]

.jpg
Ана Стојанова веќе добро и е позната на македонската јавност. Кралицата на социјалните мрежи како фитнес инструктор, модел и советник за здрава исхрана, се наметна со одлична  идеја – да им помогне на жените и девојките да ја доведат линијата до посакуваното и да живеат здраво. Таа речиси секојдневно постира фотографии на кои ги покажува […]

nikola.jpg
Готвачот Никола Мишковски или познат како шеф Никола имаме прилика секој ден да го гледаме во кулинарското шоу  „Брза кујна“. Никола заедно со неговиот колега шеф Марк подготвуваат разни специјалитети пред ТВ екраните и тоа за 20 минути. Кога станува збор за неговиот приватен живот, готвачот е во брак со Стефанија Мишковска. Никола и Стефанија […]

329437_profimedia0637496019_ff-1.jpg
Прославениот актер Вилијам Шатнер во деведесеттите години се одлучи за необичен потфат, лет во вселената. Капетанот Кирк, кој беше сакан од публиката во „Ѕвездени патеки“, денеска полета во орбитата по долго одложување на вселенското летало на Џеф Безос „New Shepherd“, поставувајќи рекорд како најстар човек во вселената и се врати по десетминутен престој во просторот. […]

348e6a9f4ee63eb4568fcb01bb3279c0364c0359.jpg
Војводата и војвотката од Сасекс ги најавија своите амбициозни нови работни места во светот на финансиите. Откриле дека станале „партнери во влијание“ и инвеститори во одржлива инвестициска фирма наречена Ethic , со седиште во Њујорк. Двојката го објави потегот на нивната веб -страница на принцот Хари и рекле дека улогите ќе им помогнат „да ги […]

tan2021-10-121610142980-830x0-1.jpg
Кралицата се насмевна кога влезе во црквата Денес, кралицата Елизабета за прв пат беше видена на богослужба, во катедралата Свети Петар во Вестминстер, со стап кој и помага да оди. Службата се одржа во Вестминстерската опатија по повод стогодишнината од Кралската британска легија, а ќерката на кралицата, принцезата Ана, и го додаде бастунот на кралицата […]

malenko.png
Некогаш македонскиот машки пливачки мегаталент, велат најдобар на сите времиња,  излезе дека најмногу љуби да плива во 2брачните води“.  Александар Маленко како јуниор редеше рекорди, добиваше медали, собираше трофеи, но како сениор, се покажа дека во пливањето низ животт „се дави“ на секои неколку години. Најновата вест вели дека некогашниот пливачки шампион стана шампион и кога е […]

pp.jpg
Андреј и Панчо, македонските естрадни уметници кои го сочинуваат ар ен би дуото ДНК, оддамна станаа познати не само по своите песни, хитови и спотови, туку и по нешто што нема врска со музиката и естрадата, туку со човачноста и хуманоста. Покрај се’ што направија на македонската музичка сцена, во нивната ДНК очигледно е всадена […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris