Category: Интересно

shutterstock_1559827334_1000x0.jpg
Откако се одрекоа од кралските титули, Мегани и Хари веќе не можеа да објавуваат содржини од нивниот официјален профил на Instagram како војвода и војвотка под тоа име, па се повлекоа од социјалните мрежи. Не е непознато дека многу познати личности ги користат средните или уметнички имиња за јавноста, и дека нивните лични документи се […]

adam-sendler-3-830x0-1.jpg
Тик Токерка Дајана Родос објави симпатично видео во кое се шегува на своја сметка затоа што не го препознала славниот актер и режисер Адам Сендлер кој со децата дошол на ручек во ресторанот во кој работи младата дама. Прво се покажа со филтер за кловн, а подоцна и видео од надзорна камера на кое се […]

220101_profimedia0098269272_ls.jpg
Претстојниот документарец на Нетфликс за животот на Мерилин Монро нè охрабри да го истражиме секојдневието на оваа дама, надвор од рамките на хиперсексуалноста во која многумина ја сместуваа. Романот Blonde од Џојс Керол Аутс може да ни помогне во тоа, но и повторно да го гледаме филмот Some Like It Hot. Денес, сепак, ќе се […]

7848e93f-4f4b-4979-a89b-61e2d13c40d9.jpg
Двајца натрапници упаднале во имотот на кралицата Елизабета во Виндзор. Упадот се случи минатата недела, но веста дури сега е потврдена за британските медиуми. Осомничениот, 31-годишен маж и 29-годишна жена, наводно ги скокнале оградите во Кралската ложа, во близина на местото каде што кралицата ги шета своите кучиња и јава коњи, пишува The Sun. Кралицата […]

283931_viktorija-bekam_ff.jpg
Надлежните органи ќе одлучуваат за понатамошните работи. Славната двојка Дејвид и Викторија Бекам започнаа да градат приватно езеро, во рамките на прекрасниот дом во Велика Британија. Нивното задоволство го расипа пријавата на соседите до надлежните органи, кои велат дека се плашат дека нивното дело ќе предизвика поплави. Сепак, Викторија и Дејвид веќе добија дозвола за […]

436588_olimpia-dukakis_f.jpg
Познатата американска актерка и оскаровка Олимпија Дукакис почина синоќа на 89-годишна возраст, објави нејзиниот агент Алисон Леви Олимпија Дукакис го освои Оскарот за најдобра споредна улога во романтичната комедија „Маѓепсана од Месечината“ од 1988 година, во која играше со Шер, објави AP. Причината за смртта не е објавена. View this post on Instagram A post […]

Screenshot_1-26.png
Најдобриот тенисер на Светот Новак Ѓоковиќ неодамна објави дека ќе се откаже од учество на турнирот во Мадрид. Ваквата одлука на првиот светски рекет ја заинтригираше светската тенисерска јавност. Австралискиот новинар Сем Гудвин посочува дека „болката во срцето“, односно тагата, е главната причина за откажувањето на Новак. Во „новото нормално“ со присуство на корона вирусот, […]

bc2c7edcf0023c803f04.jpeg
Aктерите Крис и Лиам Хемсворт се браќа, Мелани Грифит е мајка на Дакота Xонсон, додека Џулија Робертс е тетка на младата актерка Ема Робертс. Но, дали знаете што ги поврзува режисерката Софија Копола и актерот Николас Кејџ? Нивните татковци се браќа што ги прави братучеди. Покрај тоа, вистинското презиме на Никола е Копола, но тој […]

Screenshot_4-16.png
Целосното име на Меган се најде во центарот на вниманието пред неколку години кога кралицата Елизабета ја благослови нејзината врска со принцот Хари. Како и многу светски sвезди, и Меган Маркл го користи своето средно име во јавниот живот. Малку е познато дека нејзиното целосно име е Рејчел Меган Маркл. Токму овој факт ги воодушеви […]

star.png
– Што правеше во Македонија, каде си била, нека видат во пасошот Со кој фудбалер се од репрезентацијата додека беше Име, презиме, мене не ми е проблем да извадам се, вака Јована Томиќ – Матора и се закани на својата бивша девојка Сања, за време на синоќешната кавга во реалното шоу Задруга. Иако Сања тврдеше […]

bremena.png
Познатата македонска пејачка и докторка Симона Поповска вчеравечер со објавата на својот Инстаграм профил ја изненади јавноста и своите следбенци – таа станала мајка на машко бебенце. Изненадување за нејзината публика и јавноста беше тоа што никој не знаеше ниту дека пејачката е бремена. Откако вчера на нејзиниот профил се појавија честитки од пријателите сите […]

talat.png
Тој не ја откри симболиката на тетоважата, но го сподели моментот од тату-студиото. Актерот Дритон Вејсели, познат по улогата на Талат од Џепчиште во серијата „Преспав“, на социјалните мрежи објави фотографија преку која им се пофали на фановите со новата тетоважа.Можеби ќе ве интересира Тој не ја откри симболиката на тетоважата, но го сподели моментот […]

profimedia-0547229556.jpg
Долгогодишните пријатели за малку ќе се скараа заради сопругите, но на крајот сето тоа се реши Поранешен фудбалер, денес претприемачот Дејвид Бекам имал незгоден разговор со принцот Хари за време на расправија меѓу Меган Маркл и Викторија Бекам. Сопругите се скарале минатата година откако 39-годишната Меган ја обвинила 47-годишната Викторија дека излегува со приказни за […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi