28 мај, 2020

Гавран спаси еж од сигурна смрт! Еве што направи кога се приближи автомобилот (ВИДЕО)

27 мај, 2020, Нема коментари
Гавранот спасител привлече огромно внимание во јавноста, поради краткото видео кое стана вирално на социјалните мрежи за релативно кратко време поради неговиот потег. Имено, кога сфати колку е бавен ежот, тој започна да го...

Психолошки трикови кои ќе ви помогнат! Еве како можете да влијаете на другите луѓе без да изговорите ниту еден збор!

27 мај, 2020, Нема коментари
Постои причина зошто авторите на класичната литература внимаваат толку многу на движењата на нивното тело, пишува Bright Side. Современите истражувачи докажаа дека до 93 проценти од информациите се пренесуваат невербално.Невербалната комуникација не е само...

Лошо им се пишува на јавните тоалети! И тие би можеле да бидат жртва на корона вирусот!

27 мај, 2020, Нема коментари
Експертите за тоалети велат дека во „светот по пандемијата“, вц шољите  би требало да одат во историјата. Директорот на британското здружение за тоалети, Рејмонд Мартин изјави дека компаниите и властите треба да ги прилагодат...

Инсектите “светулки” повеќе не светат, луѓето ги изгаснаа!

27 мај, 2020, Нема коментари
Низ целиот свет, светулките ја осветлуваат ноќта со своите сјајни тела, но научниците сега предупредуваат дека нивната „магија“ е загрозена и дека идните генерации можеби никогаш нема да имаат можност да ги видат.Г лавната...

До кога се смета дека си тинејџер – не е 19 години како што мислевте

26 мај, 2020, Нема коментари
Некако е логично да тинејџ годините траат додека не наполните 19 години, бидејќи со 18 години станувате полнолетен и возрасна личност. Но сепак не е така ?? Тинејџерските години во сечиј живот се годините...

Многумина благодарение на TikTok дознале за филтрите во машините за перење садови

26 мај, 2020, Нема коментари
Корисниците на социјалните мрежи понекогаш ќе наидат на неверојатни откритија, а овој пат дознале дека машините за садови имаат филтри кои од време на време треба да се исчистат. Откако на TikTok дознаа за...

Еве што ќе добиете кога ќе споите руски тенк и германски мотор

26 мај, 2020, Нема коментари
Благодарение на бројните емисии на кабелските телевизии изминативе години имавме можност да се запознаеме со културата на рачно изработени мотори, пред се тука се издвојува американското шоу American Chopper. Овој пат од европско тло...

Овој ресторан во Амстердам има дизајнирано стаклени колиби за да обезбеди безбеден престој за своите гости. Изгледа WOW

26 мај, 2020, Нема коментари
Ресторанот Медиаматик Етен има адреса во Амстердам која, како и многу други ресторани, со мерки за заштита од ширење на коронавирус, мораше да се прилагоди на новите регулативи. Овој ресторан реагираше на овој предизвик...

Кои мажи подлежат на поголем ризик од корона вирусот

26 мај, 2020, Нема коментари
Научниците дожле до сознание кои мажи се поподложни на корона вирусот според испитувањето кое го направиле на 200 000 луѓе од 41 земја. Според нив процентот на смрттност кај мажите кои имаат пократок домал...

ЗГРАДИ КОИШТО МЕЃУСЕБНО СЕ ПОВРЗАНИ СО МОСТОВИ или РОТИРАЧКИ АПАРТМАНИ

26 мај, 2020, Нема коментари
Градби кои ќе ве остават без здив: Чудата кои ни ги нуди модерната архитектура полека го освојуваат светот, а поради некои градби туристите се спремни да одат и на крајот од светот. Зградата која...

Ховерборд со вистински тркала од Формула 1

26 мај, 2020, Нема коментари
Овој ховерборд кој најде инспирација во Формула 1 изгледа потполно кул. Тој има „нос“, предни крила и спортски линии кои покажуваат дека тој привлече инспирација од Формула 1, но нема вистински тркала што се...

Како денес изгледа Милано

26 мај, 2020, Нема коментари
Италија е една од најпогодените земји од корона вирусот, кој одзема 23 000 животи во оваа држава иако беше прва кој воведе драстични карантински меркина целата територија. Во повеќе од половина општини во северниот...

Ели Голдинг ја објави својата најнова песна за турбулентните врски на 21 век

26 мај, 2020, Нема коментари
Пеачката ја претстави својата нова песна „Power“ која ќе се најде на нејзиниот следен албум кој ќе биде достапен во два дела. Со оваа песна сакав да покажам каков стил може да очекувате на...
Почетна // Sun Story // Категорија "Интересно" (Page 3)
Горе