Category: Спорт

.jpg
Тој веќе долго време не е на теренот.Роџер Федерер не е на тениските терени веќе осум месеци, а тоа влијае на неговата популарност, дури и во неговата родна Швајцарија. Короната може да го забрза пензионирањето на Роџер, а според Томас Ројтлер, претседателот на официјалниот фан-клуб на Федерер во Швајцарија, Фанс4Роџер, можно е клубот да биде […]

borko.jpg
Цела Македонија вчера се радуваше на успехот на Борко Ристовски, но најголема поддршка му беше неговото дете. Синот Душан преку ТВ-екраните го бодреше својот татко, а по мечот, Борко објави еморивна порака.

mesi-1.jpg
На сите им е јасно дека ќе треба да се одлучат на овој чекор доколку го сакаат Аргентинецот. На почетокот, се чинеше како шега, но сега би било изненадување ако Лионел Меси (33) не ја напушти Барселона ова лето по конфликтот со управата на клубот. Сè уште е неизвесно дали тој ќе го стори тоа […]

lewis-hamilton-luis-hamilton-3-830x0-1-e1597596418347.jpg
Светскиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон од Мерцедес доминантно триумфираше во трката за Гран при на Шпанија, која беше возена на патеката во Каталонија. Тој водеше во текот на сите 66 круга во Монтмел, а на крајот славеше со предност од 20 секунди во однос на второпласираниот. Тоа е 88-та победа во кариерата за […]

mesi.png
Фудбалерите на Барселона синоќа доживеаја неверојатна катастрофа откако во четвртфиналето во Лигата на шампионите беа поразени од Баерн со 8:2. Веќе трета година по ред Барселона во Лигата на шампионите доживува дебакл, а по Рома и Ливерпул се чини дека најголемиот удар им го зададе Баерн Минхен. Каталонците синоќа примија дури осум гола и се […]

.png
Чучњеви (клекнувања) се најдобри вежби за затегнување на долниот дел од телото, бидејќи тие се директно насочени кон задникот и бутовите, повеќе од кој било вид вежби. Започнете со основното движење, а потоа „надградете“ го со разни варијации кои сигурно ќе донесат фантастични резултати. Вежба 1 Раширете ги нозете (тие треба да бидат пошироки од […]

naslovna-2.png
РК Вардар има слични амбиции како и изминатите години, но сега со еден поинаков тим, нова сопственичка структура, и тренер кој добро го знае квалитетот на тимот. Стевче Алушовски доби засилувања по мерка, никој не треба да го отпише Вардар, тоа се покажа во минатото, ова е составот со кој црвено-црните ќе атакуваат на добри […]

Capture-6.png
Најстариот и еден од најугледните фудбалски магазини на светот „Волрд Сокер“ традиционално еднаш годишно бира 500 најдобри или најважни фудбалери во светот на фудбалот во дадениот момент, а на листата многу често има по некој македонски фудбалер, но за оваа 2020 година место се најде – дури за тројца. Англискиот фудбалски магазин ибра 500 најзначајни […]

-e1596793537225.jpg
Фудбалскиот сојуз на Холандија (KNVB) и дал дозвола на фудбалерката Елен Фокема да игра натпревари заедно со мажи! Фокема има 19 години, а добила дозвола да настапува за четворолигашкиот Фоарут. На тој начин тинејџерката има прилика да стане првата сениорка која заиграла за машка фудбалска екипа. Досега фудбалерките имале право да настапуваат за аматерски екипи […]

Annotation-2020-08-05-223417-e1596659694964.png
Интервју од 2004 година кога Џоковиќ беше на самиот почеток на неговата голема кариера! Најдобриот тенисер на светот, Новак Џоковиќ со 17 години одговараше на 54 прашања за магазинот “Huper” а одговорите ги пренесе “Yugopapir”. Некои од одговорите на Новак ќе ве изненадат, поради некои ќе сфатите зошто Српскиот тенисер е таков каков што е, […]

vida_crveni_karton-696x428-1-e1596618291841.jpg
Одборот на Меѓународната фудбалска асоцијација (ИФАБ), кој одлучува за правилата на играта, донесе одлука дека играч кој намерно кашла во насока на ривалскиот играч или судијата за време на еден натпревар, може да биде казнет со црвен картон или исклучување. „Ако е случајност, судијата нема да реагира дури и ако кашлицата се случи на доволно […]

nba-e1591697760154.png
Екипите на НБА лигата ќе можат да ги зајакнат репрезентациите со двајца играчи од 22 јуни, кои ќе донесат како слободни агенти до крајот на сезоната НБА-екипите ќе имаат таканаречен „прозор за трансакции“, во кој ќе можат да потпишат двајца кошаркари. Одлуката главно ќе се однесува на играчи со двосмерни договори и слободни агенти на […]

2127225_66601-epa_ls.jpg
Поранешниот тенисер од светска класа Грег Руседски се сомнева дека Роџер Федерер ќе добие уште еден гренд слем трофеј до крајот на кариерата. Тениската сезона беше замрзната до крајот на јули поради пандемија на коронавирусот, а паузата беше добра за Роџер Федерер, кој неодамна имаше операција на коленото. Ситуацијата е сериозна и здравјето на сите […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris