24 мај, 2017

Радио

Интензивен петминутен тренинг за горење калории

12 април, 2017, Нема коментари
Овие интензивни петминутни вежби на фитнес инструкторката Zuzka Light се препорачуваат за активни луѓе кои веќе имаат одредено ниво на фитнес спремност. Не заборавајте убаво да се загреете пред тренингот и да ги изведувате вежбите...

Нова вежба за совршени стомачни

3 април, 2017, Нема коментари
За 28 дена 5 килограми помалку: вежбата „мачји колкови“ ќе ви обезбеди совршени плочки, а без ризик да ги изгубите занесните облини. Повторете ја 10 пати и почувствувајте ја разликата.  Потребно е ниско ниво...

Само 10 минути дневно за совршено тело!

31 март, 2017, Нема коментари
Ова видео ќе ви помогне да зе ослободите од вишокот масни наслаги за многу кратко време, и тоа во удобноста на вашиот дом. Добар тренинг можете да направите и дома! Не мора да се...

Започнете го денот со пилатес

27 март, 2017, Нема коментари
Пилатесот е одличен начин за започнување на денот и будење на телото. Она по што тој се разликува од класичното вежбање во теретана или аеробикот е што неговите вежби активираат голем број на мускули истовремено,...

Вежби за домашен фитнес

20 март, 2017, Нема коментари
Сакате да вежбате ама едноставно немате време? Помеѓу работа, спиење, јадење, социјализирање и задолжителни 2-3 часа телевизија немате простор за квалитетна физичка активност. А и не ви се даваат пари за членство во фитнес...

Сакате рамен стомак? Следете ги овие утрински правила!

13 март, 2017, Нема коментари
Велат дека можете да предвидите каков ќе ви биде денот, гледајќи во утрото, така што најдобро е денот да го започнете со голема насмевка. По низата позитивни мисли, обидете се да ги почитувате следниве...

Вежби за зацврстување на долниот дел од стомакот

10 март, 2017, Нема коментари
Лесната летна облека и бикините не простуваат и не ги сокриваат проблематичните области на телото. Зацврстувањето на долниот дел на стомакот е голем предизвик, бидејќи повеќето популарни вежби ги таргетираат горните стомачни мускули. Кејси...

Какви вежби ви одговараат според крвната група?

8 март, 2017, Нема коментари
Велат дека секоја крвна група има одредени физички активности кои ѝ помагаат да одржува нормална тежина и здравје. Што треба да вежбате според крвната група? Крвна група 0 На оваа крвна група ѝ одговараат...

2 вежби што ќе ви го направат задникот поцврст

3 март, 2017, Нема коментари
Кејла Итсинс е австралиска фитнес-инструкторка, која е популарна на социјалните мрежи, која креирала режим на вежбање за кој е потребно да имате само 3 минти дневно, кој ќе ви го зајакне телото, а особено задникот. Двојно клекнување...

Колку треба да се движите за да гo намалите вишокот килограми?

2 март, 2017, Нема коментари
Губењето килограми не секогаш мора да се состои од исцрпувачкото трчање или поминување на голем број часови во теретана. Пешачењето може да да биде подеднакво ефективно доколку поминете доволно време во движење. На пример,...

Само 3 минути дневно: Тренинг кој потполно ќе го обликува вашето тело!

24 февруари, 2017, Нема коментари
Станува збор за само две вежби, кои ќе ви помогнат за зајакнување на телото, а особено на задникот. За изведување е потребно само 3 минути дневно, а гарантира фантастични резултати. Kayla Itsines е австралиска фитнес...

Хит вежба: едно поклонување е доволно за топ фигура

23 февруари, 2017, Нема коментари
Поради забрзаното темпо на живот се помалку ни останува време за вежбање. Затоа фитнес стручњаците смислиле една вежба која ги зацврстува мускулите на целото тело. Оваа вежба е наречена „поклон“ поради положбата која треба...

Фитнес предизвик за извајано тело: 25-минутен кардио тренинг (видео)

21 февруари, 2017, Нема коментари
Фитнес инструкторот Астрид Свон ни покажува интензивни кардио вежби кои можете да ги правите и по дома во дневна соба.. Не ви се потребни дополнителни алатки, само силна волја заради која по 25 минути...
Почетна // Категорија "Спорт" (Page 2)
Горе