28 мај, 2017

Радио

Фитнес предизвик за извајано тело: 25-минутен кардио тренинг (видео)

21 февруари, 2017, Нема коментари
Фитнес инструкторот Астрид Свон ни покажува интензивни кардио вежби кои можете да ги правите и по дома во дневна соба.. Не ви се потребни дополнителни алатки, само силна волја заради која по 25 минути...

5-те вежби на Џен Селтер со кои и вие може да имате стегнат и подигнат задник

20 февруари, 2017, Нема коментари
Џен Селтер е девојката чиј задник ги урива сите закони кои важат во логиката и физиката. Благодарени на вежбите кои се нејзино секојдневие таа може да се пофали со совршено тело и 2 милиони...

За оние кои мразат кардио: Бидете фит и затегнати со помош на овие 5 алтернативи

17 февруари, 2017, Нема коментари
Сите луѓе се различни, затоа тие сакаат и уживаат во различни нешта. Едно од нив е вебжањето. Не сите луѓе сакаат исти вежби или начини на вежбање – некои сакаат поинтензивни кардио тренинзи, а...

Вежбајте со пилатес-топка

15 февруари, 2017, Нема коментари
Употребата на топка и на еластични ленти во вежбањето овозможува зајакнување на централниот дел од телото и постигнување вита става Чекор 1: легнете на топката на стомак, во ниво на половината, и одете на...

Блогилатес – најдобрите пилатес вежби за рамен стомак

13 февруари, 2017, Нема коментари
Рамен стомак, витки нозе, исправен грб, дефинирани раце … Сите сакаме вака да изгледаме, но тоа не се постигнува (и одржува) така лесно. Посебно кога станува збор за стомакот, кој може да им претставува...

Совршен стомак за 28 дена: Вежба која треба да ја правите 2 минути дневно

10 февруари, 2017, Нема коментари
За обликувани стомачни доволни ви се 2 минути во денот, така што немате повеќе изговори. Се работи за една вежба која е едноставна за изведување и не ви е потребна посебна опрема. Планот за...

Вежбите на Клои Кардашијан

8 февруари, 2017, Нема коментари
Клое Кардашијан заедно со модното списание Вог објави видео за вежбање инспирирано од `90-ите. Старлетата покажува движења кои имаат за цел посебно да ви покажат како да дојдете до совршено пополнет задник, а притоа...

Најефикасните начини за согорување повеќе од 300 калории за еден час

3 февруари, 2017, Нема коментари
Живееме со брзо темпо и многу често се запоставаме себеси. Зборувајќи од аспект на здравјето и одржувањето на линијата, не секогаш сме задоволни со моменталната состојба. Поради тоа, погледнете ги овие начини за согорување...

Неколку вежби за задник и нозе без целулит

31 јануари, 2017, Нема коментари
За само 9 минути, без комплицирани движења или посебна опрема, овие вежби ќе ви ги зацврстат задникот и  нозете. Одлични се за оние кои бараат замена за типичните чучнувања или исчекори. Овој анти-целулит тренинг...

Оваа вежба ќе ви помогне да направите профи стомачни, а можете да ја правите и дома

27 јануари, 2017, Нема коментари
За одличен изглед не постои магично стапче. За да изгледате профи и да имате фит тело не е доволно само да се храните здраво. Затоа заборавете на изговорите, пуштете го видеото и на вежбање....

Правете ја оваа вежба 5 минути дневно и ќе имате задник како Џеј Ло

26 јануари, 2017, Нема коментари
Секоја жена сака да има задник како Џенифер Лопез. Со овие вежби ќе имате ист таков резултат за многу кратко време. Само следете ги чекорите прикажани во видеото, и ќе ја направите вашата задница...

Вежби кои имаат ист ефект како да сте поминале еден час во теретана

24 јануари, 2017, Нема коментари
Доколку сте залежале во последно време и немате воља да посетувате теретана, овие вежби се идеални за вас. Секој ден можете да одвоите по четири минути и ќе имате тело како да сте поминувале...

Најефективните вежби за стомачни кои се научно докажани

20 јануари, 2017, Нема коментари
Како конечно да ги оформите вашите стомачни мускули и да дојдете до посакуваната фигура? Науката доаѓа напомош! Ако сакате да оформите стомачни мускули, веројатно сте се обиделе со истоимените стомачни вежби, но дали знаевте...
Почетна // Категорија "Спорт" (Page 3)
Горе