Ковид-19 постави нови правила во фудбалот

5 август, 2020
vida_crveni_karton-696x428

Одборот на Меѓународната фудбалска асоцијација (ИФАБ), кој одлучува за правилата на играта, донесе одлука дека играч кој намерно кашла во насока на ривалскиот играч или судијата за време на еден натпревар, може да биде казнет со црвен картон или исклучување.

„Ако е случајност, судијата нема да реагира дури и ако кашлицата се случи на доволно растојание од кој било друг играч“, додава ИФАБ.

И Англиската фудбалска асоцијација (ФА) објави нов правилник што ќе важи за натпревари од сите нивоа во Англија кој е еднаков со чинот на удирање на противникот или судијата со намерна кашлица во нивна насока.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris