Category: ФОТО КЛУЧАЛКА

2127225_66601-epa_ls.jpg
Поранешниот тенисер од светска класа Грег Руседски се сомнева дека Роџер Федерер ќе добие уште еден гренд слем трофеј до крајот на кариерата. Тениската сезона беше замрзната до крајот на јули поради пандемија на коронавирусот, а паузата беше добра за Роџер Федерер, кој неодамна имаше операција на коленото. Ситуацијата е сериозна и здравјето на сите […]

NASLOVNA2-610x269.jpg
Деновиве најактуелна вест е онаа за разводот на старлетата Ким Кардашијан од нејзиниот сопруг Крис Хемфрис. Нивниот брак, кој беше будно следен од страна на медиумите, „издржа“ само 72 дена. Аман бре, па некои ја користат четкичката за заби подолго од тоа… Сепак, Ким и Крис не се ни први ни последни познати „фацки“ чии […]

barak-i-misel-obama-610x269.jpg
За националниот празник на бисексуалците, лезбејките, педерите и трансексуалците беше објавен конкурс за фотошоп вештини. Од фотошоп мајсторите беше побарано да им го сменат полот на познатите личности. Еве ги резултатите: Анџелина Џоли Чез Боно Барак Обама Чарли Шин Џек Блек Кевин Бејкон Џастин Бибер Владимир Путин Мистер Бин Стивен Сигал Том Брејди Вил Смит […]

NASLOVNA-610x269.jpg
Халовин е празник кој го празнуваат сите, па дури и познатите холивудски „фацки“. За овој ден се подготвуваат забави кои траат до доцните ноќни часови, а сите доаѓаат маскирани. Во чест на големиот празник Халовин, еве ви една интересна колекција на маски кои познатите личности ги носеле на овој празник: Хајди Клум и Сил Ким […]

one-and-only-chuck-norris051-610x269.jpg
За Чак Норис едно е сигурно – тој е најсилниот човек на светот и нема нешто што тој не може да направи. За него се пишувани илјадници вицови, а најинтересно е што самиот тој ги чита и се смее на нив. Чак Норис не е човек – тој е легенда. Па, освен вицевите, Чак Норис […]

Josh_Hartnet1-610x269.jpg
Иако нивниот примарен талент е актерството, и познатите ѕвезди имаат по некој скриен талент или хоби. Погледнете со што се занимаваат познатите во нивното слободно време: Лесли ман вози моноцикл   Хју Лери е музичар и свири пијано   Колин Фарел степува   Дејвид Арекет плете   Жулием Долманс е готвач и магионичар   Џош […]

penelope-kruz1-610x269.png
Велат дека кучето е најдобар пријател на човекот, но фотошоп е најдобар пријател на познатите ѕвезди. Со помош на фотошоп тие ги кријат своите маани, како целулитот, брчките, пегите… Всушност, едниствено фотошоп е заслужен за нивниот совршен изглед. Погледнете ги овие фотографии пред и по обработката во фотошоп, и ќе се уверите дека и познатие […]

Amy-Winehouse-1-610x269.jpg
Неодамна беа објавени информации дека познатата пејачка Ејми Вајнхаус починала од алкохол, што е многу веројатно бидејќи покојната ѕвезда долги години се бореше против зависноста од алкохол и дрога. Но Ејми не беше отсекогаш проблематична девојка со пропаднат изглед. Погледнете го живото на Ејми, прикажан преку слики од нејзиното детство до нејзината смрт и видете […]

snup-dog1-610x269.jpg
На повеќето карикатуристи основна мета за нивните дела се токму познатите личности. Некои од карикатурите се толку добри, што во една слика успеваат да ги покажат сите мани и доблести на личноста која е насликана. Еве неколку такви: Брус Вилис Арнолд Шварценегер Мајкл Џексон Дастин Хофман Бред Пит Том Круз Даниел Крег Битлси Вил Смит […]

NASLOVNA4-610x269.jpg
Дека списанието Playboy е најпрестижносто списание во секој аспект, покажува и фактот дека насловните страници не ги разубавувале само плејбој зајачици, туку и многу познати личности од светот на музиката, филмот и модата. Покрај тоа што се познати актерки и манекенки, овие познати „фацки“ ја збогатиле својата кариера и со позирање за познатиот магазин кој […]

linzi-lohan3-610x269.jpg
Притисокот, парите и славата понекогаш се премногу за децата актери и пејачи кои често се оддаваат на лоши работи, како алкохол, дрога, бурен ноќен живот… Погледнете кои се познати „фацки“ кои беа многу слатки како деца – актери и пејачи , подоцна во животот имаа проблеми со законот и завршија во затвор: Меколи Калкин Едвард […]

naslovna88-610x269.jpg
Колку и да се трудат да изгледаат совршено на црвениот тепих, и познатите знаат да направат грешки и да изгледаат смешно. Погледнете кои ѕвезди се појавиле на свечености со ужасна или смешна шминка. Или самите незнаат да се шминкаат, или џабе им плаќаат на нивните „професионални“ шминкери. 🙂 Лејтон Мистер Лили Ален Блек Лајвли Ешли […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris