Category: љубов и секс

download-1-4.jpg
Сексуалните играчки во домаќинствата можат да бидат вистинско откритие за жените кои не сакаат да одат во сексуални продавници а копнеат по дополнителна сексуална стимулација. Д-р Сара Насерзадех, советничка за сексуални односи и односите во Пало Алто, Калифорнија, наведе неколку „домашни играчки“ за здравјето на жените и објасни како да ги користите безбедно. Бисер ѓердан […]

.jpg
ТемеПреполно со нервни завршетоци, скалпот е една од најдобрите непознати ерогени зони. Нека вашиот партнер нежно го масира вашиот скалп со врвовите на прстите. Зглобовите на рацетеРетко сме допрени овде, така што зглобовите содржат одредено ниво на табу. Тие се исто така „на пат“ до поинтимните делови од телото, така што ова исто така ја […]

GettyImages-1138585924.jpg
Не, не е изгледот!Дали мислите дека ви се допаднале нечии очи, тело, усни? Голема грешка сте! Научниците открија што сочинува голем дел од привлечноста што ја чувствуваме. Ако некој е неодоливо секси за нас, тоа нема никаква врска со изгледот! Во студијаѕа објавена во списанието „Граници на психологијата“, тим научници од Универзитетот во Вроцлав во […]

shutterstock_693500446_1000x0.jpg
Само 10% од проценката лесно постигнуваат оргазам…Како по правило, на мажите им е многу полесно да постигнат оргазам, пред се поради анатомијата. Патот до задоволството е многу потежок за жените. Клиниката Кливленд откри дека само 10 проценти од жените можат лесно да доживеат оргазам. Останатите 90 проценти мора да се справат со многу ситуации, од […]

-4.jpg
Зборувате за бившите Повеќето луѓе имаат некакво љубовно минато, проблеми и „товар“ што може да се извлечат од минатото. Но, кога започнува нова љубовна врска, мора да бидете подготвени да раскинете со минатото и да и се предадете само на сегашноста. Ако постојано зборувате за вашиот поранешен партнер, потенцијалното момче ќе добие впечаток дека сте […]

fead7531-97a0-4228-af3c-be9c393d275f.jpg
Анкетата наречена SHIFT Иницијатива за сексуално здравје, испита 800 возрасни лица низ Англија, Белгија и Холандија, од кои 200 беа идентификувани како социо-економски ранливи. Скоро 80% од оние во општата група на население биле на возраст од 45 до 65 години, додека 58% од оние во социо-економски ранливата група биле на возраст меѓу 45 и […]

dreamstime-m-60677493.jpg
Неколку начини на кои можете да имате секс без пенетрација, но исто така и кои можат да послужат како предигра Триење на „суво“Всушност, самото име кажува за што станува збор. Останете облечени и тријте се едни со други како да имате секс. Користете ги градитеЖената треба да ги стисне градите една до друга и мажот […]

devojka-jede-tortu-rodjendanska-torta-1536x1024-1-1280x853.jpg
Сè повеќе луѓе се соблекуваат, а потоа се снимаат со разни кремасти и желатинести слатки Луѓето сакаат различни работи. Особено кога станува збор за секс. Можеби сте момче кое сака да се гушка, ужива во долга предигра, или претпочитате „брзање“… или особено уживате да користите различни играчки, костими, можеби дури и играње улоги„ Постојат и […]

174027_shutterstock-313087004_ls.jpg
Сосема е нормално дека понекогаш за време на водење љубов чувствувате несигурност што ве спречува да продолжите да уживате во интимна врска со вашиот партнер. Ова може да биде затоа што не ви се допаѓа како изгледате, или можеби сте направиле некакво завиткано движење, и постојат ситуации кога поради некоја причина не сте во можност […]

hipnoza-1-1536x1186-1-1280x988.jpg
Ако се направи правилно, ќе доживеете неверојатно искуство со вашиот партнер..Часовник на ланец што се лула лево – десно, или нишало, се првите асоцијации кога ќе помислите на хипнозата. Наводно, тоа ни овозможува да одиме во некои скриени делови на мозокот и да ги отстраниме траумите, да видиме некои заборавени работи, да ги исправиме лошите […]

dreamstime-m-86608629.jpg
Гледајќи филмови, може да имате впечаток дека сексот под туш е нешто крајно еротско и чувствително, но во реалноста тоа е прилично опасен чин што може да биде доста комплициран.Како да имате секс под туш? Користете ја температурата, пареата и водата во ваша корист Според сексуалниот терапевт др. Shannon Chavez Qureshi, сексот под туш треба […]

66685f53-518b-403c-8f19-923d9c4d2a02.jpg
Дали се сомневате дека вашиот партнер ве изневерува? Експертот за говор на тело откри знаци со кои би можеле да препознаете дека тоа навистина се случува „Ако имате чувство дека ве изневерува, веројатно тоа се случува“, вели Џуди Џејмс. “Зошто? Па, вашиот сјаен мозок секогаш ќе фати бројни суптилни изрази на лицето, гестови и индиции […]

-2.jpg
Истражувањата покажаа дека жените најмногу ги привлекуваат мажите за смисла за хумор, љубезност и додворување, барем кога станува збор за карактерните црти. Кога станува збор за физичките карактеристики, повеќето жени „паѓаат“ на нивните мускули. Мускулестите мажи имале повеќе партнери, покажува истражувањето. Едно истражување спроведено во Австралија покажа дека мажите се попривлечни за жените кои имаат […]