Category: љубов и секс

seks-krevet-10.jpg
Експериментирајте со малку поинакви сексуални пози Никогаш не е залудно да воведувате нови работи во вашиот сексуален живот. Експерт за сексуални односи, Ен Самерс, ја открила позата која според неа е најдобра за стимулација на Г-точката. Оваа секс техника се нарекува „повлечи и потегни“ и всушност е верзија на „doggy style “. Позата започнува со […]

Screenshot_2-1.png
Машко-женските односи се мистерија со децении, а често доаѓа до недоразбирање во партнерствата поради тоа кој што сака и што всушност покажува. Кога ќе заврши чинот на водење љубов, обично се сведува на таа донекаде непријатна ситуација, што понатаму? Жените генерално сакаат дополнително гушкање и интимност, додека мажите гледаат поинаку. Токму поради ова, особено ако […]

227085_shutterstock-685735084_ls.jpg
Како треба некој да се позиционира во такви врски и дали воопшто треба да остане во нив? Ова прашање им пречи на многу луѓе, кои не се сигурни во верноста и љубовта на партнерот. Сепак, постојат некои знаци кои можат да ви откријат дали вашата врска има иднина. Дознајте повеќе за трите такви знаци во […]

Screenshot_1-15.png
Да се ​​помириме со тоа – некои работи, особено во сексот, се помалку важни од другите. 1. Секс со мажи за кои бараат од вас да ги задоволите орално, но не ви возвраќаат. Доста ни е од неправда. Вашата вагина не е ниту чудна ниту одвратна, а има вкус не полош од неговиот. Работата е […]

c2083a66d598b9a1be09cf2a72e1e32e6b323405.jpg
Пеперутка бакнежот е многу сладок и нежен бакнеж што може да изрази страст, љубов и наклонетост. Тој е совршен зачин во врската. За да направите пеперутка бакнеж, сѐ што треба да направите е да го доближите лицето до партнерот, така што очите ќе ви се допираат, а очните капаци брзо ќе ви трепкаат, и вашиот […]

Opera-Snapshot_2021-07-31_200003_www.alo_.rs_.png
Колку и да е непријатна и незгодна дискусијата, постои еден збор што ќе ви помогне да ги решите несогласувањата, а со тоа да спречите раскинување. „Кога кажувате нешто што не сте сакале, само кажете „Упс“ или нешто слично за да спречите понатамошни дискусии“ – тврди брачниот советник Хал Рункел и истакнува дека, за жал, ретки […]

387763_x2_f.jpg
Таа е енергична, „жив оган“, темпераментна и бара многу А сепак, таа е и великодушна љубовница – му дава многу на својот љубовник, па има право да бара многу од него. Нејзиниот сексуален апетит е многу изразен, да не речеме неограничен. Сака да ги менува ритмите и стиловите, идеална комбинација на енергија и нежност. Тој […]

229677_shutterstock-70370161_ls.jpg
Бракот е сексистичка патријархална конструкција која многу им користи на мажите и ги става жените во неповолна положба, е нејзината дефиниција за брачна заедница. Секс експертот Надија Бокоди на својот Инстаграм профил објасни зошто смета дека жените треба да избегнуваат да се мажат. „Бракот е сексистичка патријархална конструкција која многу им користи на мажите и […]

355461_lice_f.jpg
Дури 57% од испитаниците во една студија откриле дека црвениот кармин не го привлекува нивното внимание, а 82% изјавиле дека претпочитаат природни фризури и пуштена коса Ви откриваме што на мажите им е атрактивно и привлечно на жените: 1. Изберете црвен фустан наместо црвен кармин Одлучете за бојата на страста на гардеробата, а не на […]

296475_couple-embracing-3156993_f.jpg
Ако имате претчувство дека вашиот партнер ве изневерува, големи се шансите дека сте во право, вели поранешниот агент на ФБИ, Томас Мартин Откри кои знаци покажуваат дека не сте единствената жена во неговиот живот. Како што истакна, ако забележите до четири сигнали од оваа листа – нема причина за паника. Но се што е надвор […]

325317_devojkaideckosegrleposuncushutterstock-564011590_ff.jpg
Кога првпат ќе види некоја девојка, очите на мажот прво одат на едно место… И тоа не е она на кое многумина би помислиле! Привлечноста е индивидуална работа – секого го пали некој и нешто различно. Сепак, некои работи се заеднички за сите… Имено, резултатите од неодамнешното истражување спроведено на пет илјади мажи покажуваат што […]

873x400-1.jpg
Без разлика дали во прашање е слушање на фантазиите на партнерот или уживање во своите, отвореноста кон различни предлози и опции е една од карактеристиките што ги прави дамите неодоливи во очите на мажите Не мора да знаете десетици пози од Камасутра за да бидете одлични во кревет – доволно е да имате некои од […]

873x400.jpg
Комуникацијата е клучна во врската, а кога станува толку лоша што постојано се карате за тоа, работите се многу сериозни Кавгите се дел од секоја нормална врска, но некои се сепак позначајни од другите. Ако често се расправате со вашиот партнер за овие работи, можно е дека вашата врска завршува: Околу комуникацијата Комуникацијата е клучна […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi