Category: љубов и секс

Screenshot_2-11.png
Еве како да знаете на што правите! Не е лесно да започнете разговор за статусот на вашата врска, но треба да бидете директни со вашата партнерка затоа што мажите стануваат чудни кога станува збор за врзување. Кога станува збор за поентата во врската кога треба да се дефинира статусот на врска, мажите се плашат и […]

235991_shutterstock-1319149337_ls.jpg
Дали е вистина дека мажот што ја сака својата жена никогаш нема да ја напушти? Една жена го прашала мудрецот, кралот Соломон: „Ако човек сака жена, дали некогаш ќе се врати дома?“ Мудрецот одговорил: „Ако човек сака, тој нема да замине!“ Љубовта нè тера да ги затвораме очите кон очигледното, затоа што ако мажот заминал, […]

najbolje-vreme-za-prvi-sastanak-1.jpg
Преземете иницијатива барем кога станува збор за ова. Можеби мислите дека го имате цело време на светот да се запознаете, што е точно, но ако некој не ви одговара од самиот почеток и лесно можете да дознаете поставувајќи јасни прашања, нема смисла да губите време на тоа. Кои се прашањата што треба да ги поставите […]

Screenshot_1-12.png
Сексот е навистина возвишено искуство ако се случи помеѓу две лица кои се сакаат и сакаат да ја продлабочат својата врска. Но, што ако не е така? „Во мојата работа, среќавам луѓе кои се борат со сексуална компулсивност, така што во нивниот случај, сексот честопати е лишен од поврзаност“, вели психотерапевтот Сем Луис, специјализиран за […]

horoskop-nova-ljubav_1000x0.jpg
Голема е веројатноста да не ви треба дури и дополнителна причина да се гушкате со вашиот партнер, но излегува дека сè уште има ситуации кои се совршени за секс. Откријте кои се тие 1. Пред голема презентација Истражувањата сугерираат дека сексот ги смирува нервите, го намалува крвниот притисок и го намалува влијанието на стресот. Една […]

410650_ljubav1_f.jpg
Отсекогаш се зборувало дека мажите се од Марс, а жените од Венера – што американскиот психолог Џон Греј мудро го користел за титулата бестселер – па оттука и вечните разлики, недоразбирања и судири. Кој повеќе сака, кој повеќе се заљубува, кој повеќе страда, кој повеќе дава? Жените би рекле дека нивната љубов, грижа и потреба […]

seks-momak-devojka-2048x1365-1-1280x853.jpg
Можете ли да погодите која? Кога ќе видите човек што ви се допаѓа, неизбежно е да размислите за спиење со него. И тогаш почнувате да развивате филмови во вашата глава зкако тоа би изгледало. И сигурно ви се случило и да се разочарате? Очекувате едно, а се случува нешто сосема друго. На пример, еден човек […]

151093_dainis-graveris-spx5guvmd6m-unsplash_f.jpg
Мисионерската поза е основната поза во сексот. За почетниците во сексуални односи, оваа поза е добар избор затоа што не бара многу напор. Тоа подразбира мажот да продира одозгора, а жената да лежи на грб. Оваа поза често може да им здосади на многу парови затоа што е најлесна за изведување. Сепак, постојат десет начини […]

3ee8c4f9c94562c2e2fe5955e1fa5c4f_articlemain.jpg
Ако веќе нема да ги чувствувате нозете, тогаш сакаме да биде од задоволство, а не застој на крвта. Со намера да им дадеме на сите подобро сексуално искуство, ви ги неосиме трите најлоши и најмалку задоволувачки места за секс. Благодарение на филмовите, многумина од вас сметаат дека овие места се совршени за истражување, но тие […]

par-momak-i-devojka-2048x1308-1-1280x818.jpg
На што прво обрнуваме внимание кај личности од спротивниот пол? Секој од нас има одреден тип момче или девојка што особено нè привлекува. Некои под „тип“ ќе подразберат физички изглед, боја на коса, очи… додека други ќе помислат на духовитост, шарм и други квалитети што прво ќе ги забележат кога ќе сретнат некого. Ова секако […]

141374_people-2588172-1920_f.jpg
И додека вие се грижите за маникир, педикир и шминка, мажите се расеани од некои сосема различни работи. Секако, физичкиот изглед е она што веројатно ве поврзало на почетокот, но мажите сепак обрнуваат внимание на некои други работи за време на водењето љубов, од кои скоро ниту една нема врска со изгледот. Според “Women’s Health”, […]

Screenshot-2021-04-09-205942.png
Како што жените гледаат во рацете, стомакот или задникот, така и мажите имаат свои омилени места! Кога мажот сака женски гради, нозе или задник, жените сметаат дека тоа е нормално. Но, што ако го привлекуваат нејзините стапала? Некои жени „не прават врева“ за тоа, а за некои идејата за стапало како фетиш е одбивна. Всушност, […]

7415_lying-1562272-960-720_f.jpg
Кога сме лудо заљубени, обично е тешко да размислуваме рационално, па затоа жените често веруваат во сите лаги што мажите ги кажуваат. Презафатен сум со работа. Ќе морам да работам и навечер Ако мажот со кој сте веќе неколку години одеднаш ги смени своите одговорности на работа, мора да знаете дека е време да се […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris