676-1-5.webp
Сексот е добар за борба против стресот, а корисен е и кога станува збор за одржување на килограмите. За време на сексот, зависно од позата, се активираат речиси сите мускули на нозете, рацете, рамената и стомакот. Советите на сексологот Башир Ахмед Рој се дека ако паровите сакаат да ја задржат својата фигура преку секс, мора […]

Screenshot-2021-07-04-183639.png
Лажењето во врската не е необичен поим затоа што сите понекогаш кажуваме мали, бели лаги Секако, на сите им е кажано дека искреноста е најдобра основа за среќна и здрава врска. Сепак, понекогаш искреноста може да доведе до непотребен конфликт и на тој начин може да повредите нечии чувства. Ова веројатно објаснува зошто паровите не […]

546614_xstock-photo-overhead-of-young-couple-in-the-bed-attractive-woman-is-angy-with-her-sleeping-boyfriend-266546495_f.jpg
Истражувањата покажале дека жените кои имаат проблеми со спиењето имаат помала желба за секс и потешко ја достигнуваат кулминацијата. Истражувањата покажаа и дека ‘рчењето го уништува интимниот живот на жените. Ова го нарушува спиењето, што ги прави уморни и со помала веројатност да бидат расположени за акција. Дури и ако се подготвени за да „си […]

Измамата е честа појава. За некои тоа е причина за разделба, раскинување и развод, други се подготвени да ја простат. Дали сте изненадени од фактот што едно истражување откри дека една четвртина од брачните парови се соочуваат со прељуба? Друго истражување покажа дека само 13 отсто од неверните мажи признаваат дека изневеруваат. Некои не бегаат […]

676-26.webp
Заклучокот од истражувањето објавено во списанието „Social Psychological and Personality Science“ е дека, кога сме под стрес, се фокусираме на негативните квалитети на нашите партнери, а не на позитивните. Минатите студии покажаа како „животниот“ стрес може да влијае на односот со партнерот, но и на нашето однесување. Таа истакнува како стресниот живот може да влијае […]

fa1c91bb5905661ab9c454e0fa7363b19d1986e2.jpg
Дали сте меѓу нив? Врската не е лесна за одржување. Треба да имате емоционална интелигенција. Еве што не прават интелигентните луѓе во врската: Не ја анализираат секоја ситница Ова не води никаде и само ве исцрпува и вас и вашиот партнер. Интелигентните луѓе не го трошат своето време на детални анализи. Не мислат дека партнерот […]

377837_x2_f.jpg
Слаѓана Трикиќ, експерт за врски, истакнува дека за интимни односи треба да почекате барем еден месец. Кога станува збор за машко-женските односи, работите не се толку едноставни како што би сакале да бидат. Запознавате нова личност, се заљубувате и веднаш сакате да направите се со неа. Сепак, за почеток, потребно е малку подобро да ја […]

3-znaka-da-se-zaljubljenost-pretvara-u-opsesiju_1644480130.jpg
На почетокот на секоја врска, особено во фазата на заљубување, вложуваме многу енергија во врската. Се фокусираме на таа личност, размислуваме за неа, сакаме да поминуваме што е можно повеќе време со таа личност, целата наша енергија и мисли се насочени кон личноста која ни се допаѓа. Но, постои ризик невиниот занес да прерасне во […]

676-2-4.webp
Во моментот кога ќе му го кажете судбоносното „да“ на партнерот, не сте ја обезбедиле среќата до крајот на животот. Бракот бара многу труд и вложување. Понекогаш напорите и компромисите што ги правиме функционираат, понекогаш не, а во моменти кога не е сè идеално, многу често добиваме безброј совети и предлози како да ги поправиме […]

Ljubavni-par-1-2048x1365-1-1280x853.jpg
Не презема одговорност за својот живот Во животот важно е да се зачува дозата на детинетост, што е енергична, весела, не прави оптимистични и не потсетува како да фантазираме и сонуваме. Но, тој детски дух што го имаме не треба да ја загрозува нашата зрелост во важните аспекти од животот кога е важно какви одлуки […]

shutterstock1061188838-830x0-1.jpg
По напорниот ден, парот бара утеха во гушкање и заспивање еден со друг. Но, дали знаевте дека и позата во која спијат паровите може многу да каже за нивната врска? Позицијата за спиење со партнерот може да укаже на среќна или проблематична врска. Лажица Ова е една од надалеку познатите пози за спиење за парови, […]

acd054e36feeec7282f46d2383e04a4597f03fc1.jpg
Доколку се прашувате што е првото нешто што мажот го забележува кај жената, одговорот го дал антрополог од „Универзитет Оксфорд“. Антропологот Ана Мечин, која предава на Универзитетот Оксфорд, за да ја напише својата книга „Зошто сакаме“, собрала бројни студии за машко-женските односи и разговарала со многу експерти, со цел да открие кои се најголемите разлики […]

676-24.webp
Тоа почесто го прават мажите. Неретки се ситуациите кај луѓето кои се во врска долго време да дојде до меѓусебно игнорирање меѓу партнерите. Без објаснување што се случило – а тоа почесто го прават мажите. Жените тогаш се соочени со безброј прашалници и не можат да престанат да си го мачат мозокот со прашањето што […]

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş