Category: Tips & Tricks

34f3e0dda37a3afa3a65e5a314ff39c2971b32ac.jpg
Дамките од трева може да бидат тешки за отстранување. Со убавото време, се повеќе и повеќе време поминуваме во природа. Сигурно ви се случило да се вратите дома со дамки од трева за време на излет или прошетка во паркот. Правилото е дека тие се тешки за отстранување, но ако постапите на вистинскиот начин, ќе […]

amit-talwar-pVc-whwc7Y-unsplash-1024x683-1.jpg
Иако мравките се едни од најкорисните инсекти во светот, а исто така и еден од највредните, тие обично им пречат на луѓето кога ќе започнат да влегуваат во куќи и станови. За да ги одвлечете од вашиот животен простор, користете неколку трикови. Мравките се многу паметни, снаодливи и вредни животни и можат да носат дури […]

pijani-zad-volan.jpg
Треба да бидете претпазливи со алкохолот, особено со проценката кога можете да возите . Нема потреба дополнително да се зборува за опасностите од алкохол додека возите. Многу возачи, за жал, не чекаат отрезнување и се опиваат уште додека седат зад воланот на возилото, а многумина мислат дека се подготвени да возат половина час или еден […]

Screenshot-2021-05-08-164844.png
Не ни треба алкохол за да го подигнеме расположението. Иако, често така се користи Една студија покажа дека безалкохолното пиво го подобрува расположението затоа што телото ослободува допамин поради вкусот на пивото, а оваа супстанца има мотивирачко и стимулирачко дејство. Останува само едно да се каже: на здравје! Благо слаткастиот и многу освежителниот вкус на […]

scent-14310531920-830x0-1.jpg
Едноставно и лесно Ако сакате вашиот дом секогаш да мириса убаво, а не сакате да користите фабрички освежувачи, направете домашно средство на природна база што ќе го има истиот ефект. Трикот за правење домашен освежувач на воздухот го сподели еден корисник на TikTok кој користи само три состојки – лимон, рузмарин и есенцијално масло од […]

dreamstime-s-21521046.jpg
Пајаците, како и повеќето други инсекти, не толерираат мирис на нане. Ова растение има силен ароматичен мирис кој им одговара на луѓето, но е неподнослив за пајаците и другите инсекти. Колку и да го чистите и средувате својот дом, пајаците секогаш ќе најдат начин да влезат внатре и да најдат тивко место за да ја […]

masina.jpg
Заштедете пари со овој трик! Сите ние бараме начини нашата машина за перење да работи подобро и да троши помалку, без разлика дали станува збор за електрична енергија или детергент. Експерт и советник за заштита на потрошувачите вели дека алиштата ќе се исперат подеднакво добро со само половина, па дури и третина од „препорачаната“ количина […]

930667_profimedia0571720182_ls.jpg
Со доаѓањето на убави денови без дожд, се враќаме на една од најомилените чевли – патики од бело платно. Тие не се лесни за одржување, но ние сакаме да ги носиме и одлично одат со многу комбинации. Но, ако ги одржувате редовно, тие можат да изгледаат навистина убаво. Постапка: Отстранете ги врвките за чевли и […]

274365_gardendaisies-flowers-garden-35847_f.jpg
Заборавете на скапите препарати, полни со хемикалии. Ако сакате вашите цвеќиња да напредуваат, да бидат здрави и изгледаат убаво, пробајте го ова домашно решение за нега. Главната состојка за подготовка сигурно ја имате во куќата. Станува збор за квасец. Квасецот содржи бактерии кои поволно влијаат на растот и развојот на растението. Квасецот содржи фитохормони и […]

155103_shutterstock-693886861_ls.jpg
Собите во кои престојуваме, а особено оние во кои сме многу често можат да влијаат на нашето расположение. Како ќе се чувствуваме зависи од тоа како е уреден просторот околу нас. Според популарното верување, овие растенија имаат моќ да го заштитат нашиот дом од негативна енергија. Ако немате, време е да набавите барем едно од […]

248559_farbanjjaja_ls.jpg
Велигден се ближи, а ако сè уште не сте сфатиле како да обоите јајца или едноставно би пробале нешто ново, боењето јајца со креп хартија ќе ве воодушеви. Едноставно е, не бара многу време, ниту пари. Ќе ви требаат: креп хартија во боите што ги сакатеалкохолен оцетбело или обично јајце, варенопластично шишезаштитни ракавици Подготовка: Прво, […]

61586_desire-3526366-1920_f.jpg
Авторот на методот, Хозе Силва, стана познат низ целиот свет благодарение на елаборатен комплекс на психолошка обука, чија основна „состојка“ е човечката интуиција. Ако ја користите оваа техника, ќе можете да го активирате „третото око“ за да го користите во различни ситуации. Користејќи ја техниката „Чаша вода“, ја програмирате потсвеста за лесно решавање на вашите […]

5-idei-za-aranzman-na-balkon.png
Направете си дневна дневна соба и уживајте во балконот за време на долгите пролетни и летни денови Ако сте љубител на отворен простор, не дозволувајте вашиот балкон или тераса да останат неискористени. Правило број еден оваа пролет е: балконот не е остава, балконот е за уживање! Луѓето кои живеат во апартмани често користат балкон или […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi