32137_shutterstock-1777320098_f.webp
Најважно за да се заштитите од комарци е целосно да ја отстраните целата застоена вода што ве опкружува, без разлика дали станува збор за шише со вода што капе од климата, бара од климата, вода во сад за цвеќе или барички од дожд. Само 10 милилитри вода се доволни за да се размножат комарците во […]

Големите сервиси за климатизација треба да ги вршат професионалци, додека малите услуги може да ги направите сами за да заштедите пари. Мал сервис вклучува чистење на филтерот и овозможува воздухот во просторијата да биде чист. Исклучете го клима уредот. Испрскајте го филтерот со средство за дезинфекција и оставете го да се исуши. Чисти од бактерии […]

shutterstock1006208842-830x0-1.jpg
Од тесни чевли до „ефект на Пепелашка“ совршен калап за вас Купувањето чевли, особено за дамите, носи посебна магија, особено ако сме подготвени да ги „уловиме“ оние за кои фантазираме. Сепак, не можеме да се потпреме на тоа дека чевлите секогаш ќе „соработуваат“ со нас, па затоа решаваме да купиме тесни чевли и да се […]

42381_shutterstock-295549184_f.webp
За многу луѓе, кесичката чај е ѓубре, кое без размислување го фрлаат во ѓубре     Во меѓувреме, дури и по готвењето, и понатаму може да се користи. Еден трик е да ја закачите на радијатор или квака. Звучи изненадувачки, но ефектот ќе ве воодушеви. Овој трик е особено корисен во зима.   Во топлите […]

Screenshot_4.png
Една од навидум нерешливите мистерии е прашањето кога бијлерот троши најмалку електрична енергија – кога е постојано вклучен или кога се вклучува по потреба Интернет-форуми, социјални мрежи и дебати во живо – во каква било форма, ова прашање е секогаш релевантно и не постои начин да се добие конечен одговор. Некои ќе ви кажат дека […]

83922_zena-ormar-shutterstock-2172384073_f.webp
Мирисите се предизвикани од бактерии кои се развиваат во топли и влажни простории. Облеката може да добие карактеристичен мирис на застоеност ако стои подолго време влажна во машината, ако се чува влажна во плакар или ако се суши долго време во просторија со слаба вентилација. За среќа, тој непријатен мирис може да се отстрани од […]

Screenshot_6-6.png
Кога потта се меша со траги од дезодоранс или детергент за перење, може да се појават жолти дамки на облеката.       Добрата вест е што можете лесно да ги отстраните. За да се ослободите од жолтите дамки од вашата омилена облека ќе ви требаат неколку состојки:   250 мл бел оцет 500 мл […]

Screenshot_2-5.png
Со доаѓањето на топлите температури, сѐ повеќе време поминуваме во природа, уживајќи во свежиот воздух и надворешните активности. Но, уживањето може да ни го нарушат крлежите, паразити кои се хранат со крвта на животните и човекот. Тие може да пренесат заразни болести, вклучувајќи ги и оние кои се заеднички и за луѓето и за животните. […]

1712814793-pexels-karolina-grabowska-4495800-750x500-1.jpg
Изгледа дека многу луѓе носат валкана долна облека иако веруваат дека е измиена и чиста, барем така тврди д-р Лиза Акерли. Тој вели дека перењето во машина за перење на класичен начин често е погрешно, ако температурата на перење не е доволно висока. Прениските температури не ги уништуваат сите бактерии на гаќите, а всушност не […]

slivnik_1.jpg
Одржувањето на хигиената во домот, особено во кујната е секогаш тешка задача. Особено кога станува збор за мијалникот и одводот, кои со текот на времето се затнуваат и предизвикуваат непријатна миризба во просторот.       За оваа цел, денес ви претставуваме едно лесно и природно решение, благодарение на кои брзо и ефикасно ќе го […]

Screenshot_1-16-1280x711.png
Перењето на тепих бара многу подготовка и енергија за да се измие и отстрани сета нечистотија од него. Поради триење со четка, како и сушење на тепихот во домот, потребни се и одредени услови.       За среќа, на интернет се појави трик за чистење теписи со кој можете да го исчистите на лице […]

62772885-ideje-za-proljetno-budjenje-doma.jpg
Пролетта е време на обнова, нови почетоци, нови мотивации и чувства на веселост, а тоа е она на што нè повикуваат топлите сончеви зраци и разнобојните цвеќиња. Слободата и радоста што ги чувствуваме додека се шетаме на конечно потопли температури би сакале да ги пренесеме во нашиот дом, за и тој да оживее и да […]

1712732558-irina-grotkjaer-dNQS9yHUXGE-unsplash-750x500-1.jpg
Со доаѓањето на потоплите месеци се повеќе време поминуваме на балкони, а атмосферата е уште поубава кога сме во друштво на убавиците од балконите. Една од нив е волшебната бегонија, цвет со впечатливи бои што има едно од најмалите семки на светот, слично на прашина. Бегонија припаѓа на семејството бегонија, кое се состои од околу […]

escort - Korsan taksiEskişehir Odunpazarı Escort Işıltı