Category: Музика и Филм

kal.png
„Не можам да дочекам ова да го споделам со вас!“ Пејачката Калиопи деновиве преку Инстаграм откри дека наскоро фановите ќе ги израдува со нова песна. Имено, како што најави,  се “крчка“ нова песна и тоа во студиото на нејзиниот поранешен сопруг и верен соработник, Ромео Грил. Зошто сум толку среќна? Бидејќи слушнав нешто ново од […]

tamara1.jpg
Тамара Тодевска несомнено важи за еден од најдобрите вокали во нашата земја, а за сите нејзини успеси зборува нејзината долгогодишна кариера… Дали сте знаеле дека својот прв официјален настап, Тамара го имала на само 6 години? Имено, таа за прв пат стапнала на сцена во 1991 година, на музичкоот фестивал „Макфест“, како придружен вокал  на познатото […]

212085_129277-profimedia0303819264-ls_ff.jpg
Серијата „Сексот и градот“ беше премиерно прикажана во 1998 година и веќе со првата епизода постигна светски успех. Популарноста на приказната за животот на четири њујорчанки продолжува и денес, па фановите беа воодушевени од веста дека ќе бидат снимени 10 нови епизоди. Но, без Саманта, затоа што Ким Катрал одби да се појави. Се подготвува […]

-тебе-не-ме-бива.png
Македонската поп-ѕвезда Владо Јаневски го промовираше спотот за песната „Без тебе не ме бива“, која ја промовираше пред околу 1 месец. Спотот се снимаше во април на кровот на ГТЦ во Скопје. Владо ги напиша текстот и музиката, a aранжманот на песната e дело на Никша Братош, во чие студио во Загреб се снимаше песната. […]

kuca-zmaja-house-of-dragon-830x0-1.jpg
Змејови, граѓанска војна и политичка интрига. Што повеќе би сакале? Првите фотографии од претквел серијата „Игра на тронови“ – „Куќа на змејот“ („House of the Dragon“) конечно ја видоа светлината на денот. Поставена околу 170 години пред настаните на Џон, Денерис, Арија и други, оваа серија ја следи куќата на Таргариен во највозбудливиот момент од […]

sex-i-grad-novi-ulogi.png
Гледачите разочарани. Фановите се разочарани што нема да ја гледаат Ким Катрал во новата продукција, каде што таа одби да дејствува поради расправија со своите колеги. Жестоките обожаватели на серијата „Сексот и градот“ ќе имаат можност да уживаат во уште едно продолжение на серијата, сепак ќе отсуствува актерката Ким Катрал, која ја играше обожаваната Саманта. […]

antonio-milos.jpg
Познатиот актер Антонио Бандерас ја пофали работата на Милош Биковиќ по завршувањето на Меѓународниот филмски фестивал во Москва, во кој тој беше жири. Милош Биковиќ беше дел од жирито на главниот натпревар на Меѓународниот филхармониски фестивал во Москва, а по завршувањето на тој настан се огласи на социјалните мрежи. Српскиот актер преку објава на Инстаграм […]

Opera-Snapshot_2021-05-05_051947_static.mondo_.rs_.png
Цртаните филмови на кои растат генерациите во последните години сѐ повеќе се мета на критики под обвиненија за неточност – прво е цензуриран Елмер, кој во новата верзија го лови Душко Долгоушко без пушка, а потоа се забрануваат Петар Пан и Дамбо поради расизам и предрасуди. Ако мислевте дека барем еден цртан филм од вашето […]

suzana-amanet.jpg
  Фолк пејачката Сузана Гавазова уште од почетокот на пандемијата со коронавирус не застана со својата кариера. Како и сите колеги и таа нема настапи, но затоа снима нови песни и спотови. Нановото е песната и спотот за „Аменет“ кои ги објави за Велигден. Музиката за оваа најнова песна е на Бернард, аранжманот го подготви […]

1452038-1.jpeg
Вистинското филмско задоволство, „Wonder Woman 1984“, доаѓа на HBO GO, а својата ексклузивна премиера ќе ја има на 11-ти мај. Во режија на Пети Џенкинс, а глуми Гал Гадот, филмот се случува во 80-тите години на минатиот век и ја претставува новата авантура на Wonder Woman, девојка која истовремено се обидува да ги оствари своите […]

929279_profimedia0559965046_ls.jpg
Главните улоги на брачната двојка ги играат Џулиен Мур и Клајв Овен Многу работи во животот не се сигурни, но она што е сигурно е дека секое следно дело на Стивен Кинг носи морничава приказна и напната атмосфера. Исто така, во повеќето случаи, се очекува да ја добие својата адаптација на малиот или голем екран. […]

lozano.png
Лозано и тимот Цветковски вчера го промовираа новиот проект „Вардаре“ и повторно ПОГОДИЈА!…Повторно ни донесоа една квалитетна и длабока тема која во себе крие мноху топлина и емоции…Извонредниот текст (Магдалена Цветковска), проследен со одличната музика (Лазар Цветковски) и на крај заокружен со перфектната интерперација на Лозано ни носат уште еден македонски поп евергрин.Овие соработници и […]

-1280x570.jpg
По повод, Меѓународниот ден на танцот – 29 април, во чест на Тони Баталаков (1945-2021) на официјалниот YouTube канал на Националната опера и балет, вечерва (29.4.) во 20.00 ч. ќе имате можност да ја погледнете балетската претстава„Ромео и Јулија“ од Сергеј Прокофјев.Снимката (1987) е од архивата на Националната опера и балет.YouTube линк за претставата: https://youtu.be/Tqe6p8JLWpU„Ромео […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi