Category: Музика и Филм

prijatelji-830x0-1.jpg
Нови епизоди и филмот нема да бидат снимени, така што нема да дознаеме повеќе од ова И креаторите и актерите на серијата „Пријатели“ се заколнаа дека никогаш нема да снимат друга епизода од познатиот ситком во која се појавуваат во нивните славни улоги. Филмот не доаѓа предвид, така што сè што некогаш знаевме за Моника, […]

PRIJATELJI-1-660x450-1.jpg
Повторното собирање на актерите од култната серија „Пријатели“ по којзнае кој пат ги актуелизираше нивните стари епизоди. Додека помладата генерација шегите од серијата ги смета за застарени, некои бараат грешки и нелогичности, кои во „Пријатели“, рака на срце, имаат напредок. До повеќето од „грешките“ дојде при префрлување на сериите од формат во кој е снимен […]

168962733260b0bb5b3d58b249952771_v4_big.jpg
По скандалот што изби на Евровизија за сомневањата дека има консумирање кокаин во зелената просторија за време на финалето на ова натпреварување, Малта е потресена од малку посериозни немири поради овогодинешниот претставник на оваа земја, 18-годишната Дестини. Нивната претставничка Дестини со песната „Je Me Casse“ со недели беше на врвот во обложувалниците, а во саботата […]

area.png
Гостиварскиот рок-бенд „Ареа“ преку социјалните мрежи ја промовираше песната „Отсекогаш“, со која го најави шестиот студиски албум. Музиката и аранжманот на новата песна ги направи Ивица Брчиоски, а текстот го напиша Ружица, која е автор и на повеќето песни на бендот. Тие снимија и видео за новата песна, на неколку локации, а повеќето од нив […]

78de8550-b4fc-46de-8880-6180d17f07d8.jpg
Беше емитувана специјална епизода на „Пријатели“, а на долгоочекуваниот собир на тимот, Дејвид Швимер и Џенифер Анистон потврдија дека гаеле емоции еден кон друг и зад камерите. Сепак, и двајцата завршија во други врски и никогаш не биле заедно. Како што истакна Џејмс Корден за време на специјална епизода, актерската екипа се состоеше од шест […]

comera-damiano-dei-maneskin-prima-di-arrivare-al-successo.jpg
Иако стана светски познат само со победата на 65. Евровизија, италијанската група Måneskin предводена од згодниот 22-годишен пејач Дамијано Давид е многу позната во Италија веќе неколку години, и нивниот спот за песната „Torna a casa“ има повеќе од 112 милиони прегледи на YouTube. Бројот, се разбира, започна брзо да се зголемува откако во саботата […]

1468111.jpeg
Нетфликс објави дека во септември ќе ја објави петтата и последна сезона на глобално популарната шпанска серија „La casa de papel“ Последната сезона со десет епизоди всушност ќе биде поделена на две полусезони, објави Нетфликс. Првите пет епизоди ќе бидат достапни на 3ти септември, а другите пет на 3ти декември. Серијата за необичните разбојници на […]

karolina.png
Поминаа три години откако Каролина Гочева го издаде својот последен деветти албум насловен „Извор“. Песните како „Убав живот“, „Бели цветови“, „Ѕвона“, „Нема песна за мене“, „Газам боса“, „Ти не дојде“… денес ги знаат речиси сите, а истите ја остварија својата цел и допреа силно до увото на слушателот, што пак е најголемата сатисфакција за авторот […]

What-song-Eternals-first-trailer-Angelina-Jolie-connection-1280x640.jpg
На крајот на оваа година, Марвел подготвува уште еден спектакл со суперхерои. Станува збор за филм наречен „Eternals“, во кој играат некои од најголемите светски sвезди. Една од нив е Анџелина Џоли, која ќе го толкува ликот на Тена. Главната улога ја има и Селма Хајек, која ја игра Ајак, како и ѕвездата на „Игра […]

profimedia-0612331005-1280x1193.jpg
Billboard Music Awards во Лос Анџелес беа обележани со доминација на „The Weeknd“, кој освои дури 10 награди. Пејачот беше прогласен за најдобар машки изведувач, најдобар изведувач на радио песна, најдобар R&B изведувач и најдобар R&B машки изведувач. Покрај тоа, неговиот „After Hours“ беше прогласен за најдобар R&B албум, додека за синглот „Blinding Light“ ја […]

Opera-Snapshot_2021-05-24_122027_static.slobodnadalmacija.hr_.png
Прашината околу новите победници на Евровизија сè уште не се смирува, па секој ден протекуваат нови детали од интересната кариера на згодните Италијанци кои ја зафатија конкуренцијата во Ротердам, пишува Jutarnji list. Рок бендот Måneskin е хит на социјалните мрежи по триумфот во неделата, а нивниот згоден фронтмен, 22-годишниот Дамиано Давид, се издвојува во целата […]

Prijatelji-najbolje-epizode-2-1536x864-1-1280x720.jpeg
Сите зборуваат за враќањето на екипата од Пријатели на малите екрани. Тоа е долгоочекувана средба за која дури се сметаше дека никогаш нема да се случи – како и онаа на екипата на Сексот и градот. Во ера кога ребутови и разни продолженија на популарната ТВ и филмска содржина станаа многу популарни, беше скоро незамисливо […]

hokus-pokus-830x0-1.jpg
Дизни ги потврди гласините Сега е официјално – сестрите Сандерсон повторно ќе бидат вратени во живот. „Дизни Плус“ ги објави убавите вести за продолжението на филмот „ Hoksu Pokus “ и, можеби уште подобро, враќањето на оригиналната екипа. Бет Мидлер, Сара Џесика Паркер и Кети Наими се согласија повторно да јаваат метли на есен. – […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi