Category: Музика и Филм

PX_Audrey_Hepburn.jpg
Се подготвува телевизиска серија за животот на холивудската и модната икона и хуманитарката Одри Хепберн. Сценариото е напишано од Џаклин Хојт, сценарист на успешната серија „Добрата жена“, во соработка со синот на Одри, Лука Доти и италијанскиот новинар и писател Луиџи Спинол. Одри беше во брак со таткото на Лука, италијанскиот психијатар Андреа Доти, од […]

pjimage-9.jpg
За разлика од другите церемонии на доделување на наградите, на 25 април нема да ја следиме комуникацијата на актерите и водителите преку апликацијата Zoom Бред Пит, Хали Бери, Харисон Форд и Рис Витерспун се само дел од славните личности кои ќе учествуваат како водители оваа година на 93-тата престижна церемонија на Оскарите, што ќе се […]

-лазарова-елена.png
Деновиве Елена Андоновска го сними видео записот за песната “Мори деј Невено” која е дел од нејзиниот нов албум “Запеало славеј пиле”. На тој начин таа официјално ја започна и медиумската промоција на албумот токму како што им вети на своите обожаватели. Истиот се снимаше во Кратово, Куклице и с. Страцин од каде што потекнува […]

-бафта.png
Познатиот оскаровец кој за време на пандемијата престојуваше во Велс дозна дека е добитник на наградата БАФТА во хотелот. Американскиот актер Ентони Хопкинс (83) ја доби наградата БАФТА за најдобра машка улога во филмот „Татко“, затоа што маестрално го претстави ликот кој страдаше од деменција. На доделувањето на наградите на Британската академија за филмска и […]

Friends_4926700-FRIENDS._V392939166_SX1080_.jpg
СУДЕЈЌИ според фотографијата која Метју Пери ја објави на својот Инстаграм профил, конечно започна снимањето за специјална епизода на Пријатели. Имено, Метју, кој го игра Чендлер Бинг, објави фотографија од зад сцената од подготовките за снимањето. “Неколку секунди пред да ја изедам четката за шминкање. Да не ја спомнувам средбата со Пријателите”, напиша тој под […]

41564722-9455655-image-a-95-1618006823884.jpg
HBO во февруари минатата година потврди дека популарните ‘Пријатели’ во специјалната епизода ‘The One Where They Got Back Together’ се враќаат на малите екрани, на воодушевување на сите обожаватели. Грег Гранде, главниот режисер на сетот за снимањето на популарните „Пријатели“, објави слика од најпознатиот кауч од малите екрани, на тој начин навестувајќи дека започнало снимањето […]

.png
Познатата пејачка и актерка беше фотографирана на снимањето на филмот на Ридли во елегантно издание Американската пејачка и актерка по потекло од Италија, Лејди Гага (35) беше фотографирана на улиците на Рим додека снимаше нов филм во многу елегантно издание. Имено, познатата пејачка веќе некое време е во Италија, каде го снима филмот „Куќата на […]

odime-na-evropsko.png
Песната „Одиме на Европско“ е прогласена за официјална навивачка химна на фудбалската репрезентација на Македонија за претстојното Европско првенство, со поддршка на Фудбалската федерација на Македонија.Коавтори се Петар Младеновски, водачот на групата „Суперхикс“, и Саша Гакинфеев, студент на Филолошкиот факултет во Скопје. На снимањето учествуваа членовите на ВИС „Рисови“: Танче Гроздановски, Никола Бочваров и Слободан […]

vlado-bez-tebe-ne-me-biva.png
Владо Јаневски деновиве снима спот за неговата нова песна „Без тебе не ме бива“. Видеото се снимаше на кровот на ГТЦ, а Владо, иако одамна вели дека не сака да се појавува во своите спотови, во овој ја има главната улога. Ова е прво видео на Владо, со кое го прекина десет месечниот музички пост, […]

.png
Владимир Блажев – Панчо, се огласи на својот ФБ-профил со саркастична објава по обвинувањата кои стигнаа на сметка на пеачите дека поседувале луксузни јахти и викендички и дека не треба да бараат помош од државата во ситуацијата која ја создаде Ковид пандемијата. Дечки кога веќе не откривте дека ние артистите имаме многу пари и дека […]

profimedia-0299494738.jpg
Секоја беше уникатна … Иако поради целата ситуација околу вирусот, не можеше да се одржи во живо, 27-мото доделување на “Screen Actors Guild Awards” се одржа онлајн. Секако, славните актерки не ја пропуштија можноста да се подготват за црвениот тепих, дури иако тој беше на социјалната мрежа Инстаграм. Доделувањето на SAG 2021, секако беше виртуелно […]

.png
Останаа нешто повеќе од 40 дена до почетокот на Евровизија, а обложувалниците запчнаа со облозите. Британскиот „Смаркетс“, букмејкер познат по одличното предвидување на резултатите (меѓу другото, претседателските избори), судејќи според обложувалниците, предвидува дека победник на Евровизија оваа година ќе биде малтешката пејачка Дестини, давајќи и 17% шанса. За Малтежанката, исто така, победа прредвидуваат и од […]

14f326adceb64ee4b47b0a2a2dbd6752-1920-1280x720.jpeg
Дејвид Швимер јавно откри дека е на чекор до нетрпеливо очекуваната средба со „Пријателите“! Според странските медиуми, проектот веќе некое време е во плановите на HBO Max, а како што рече актерот во интервју за Интернет во „The Graham Norton Show“ на 2 април, снимањето ќе започне следната недела. Досега беше откажан поради епидемиолошката состојба, […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi