Category: Музика и Филм

friendstv1301B.jpg
Покрај името од насловот, ќе наидеме и на „The one where they get back together“, што исто така ни се допаѓа. За наша среќа, конечно е достапен трејлерот, кој наскоро ќе имате можност да го видите. Актерите гордо ја споделија оваа вест на социјалните мрежи, а еуфоријата меѓу сите верни фанови полека расте. На објавеното […]

241819_profimedia0585571371_ls.jpg
„СЕКСОТ И ГРАДОТ“ СЕРИЈА: Овие 25 факти можеби сѐуште не сте ги слушнале 1. Сексот и градот е единствената серија на кабелската телевизија која освои Еми награда за најдобра хумористична серија во 2001 година. 2. Финалето на ТВ серијата требаше да заврши, а никој од актерите не знаеше дека ќе следат уште два филма. 3. […]

images-2020-15-pxl-ipa-140618-20965302_XG9rHWH.jpg
Ријана го објави својот последен соло албум во 2016 година и оттогаш се повлече од музичката индустрија. Според новите информации, се чини дека наскоро ќе го објави својот деветти албум. Пејачката Ријана (33) во 2018 година започна да објавува дека работи на нови песни, но сè уште не е исполнето ништо од ветувањата. Нејзините нетрпеливи […]

prijatelji-1024x655-1.jpg
Долгоочекуваната средба на „Пријателите“ ќе се емитува на 27 мај, а познати гости како Џастин Бибер, Лејди Гага и К-поп-групата БТС ќе се појават во специјалната епизода, објави стриминг сервисот HBO Max. Специјалот „Пријатели: Собир“, во кој ќе се појават сите шест оригинални актери, првично требаше да се снима пред повеќе од една година, но […]

.png
„Мугри без нас, слика без глас, чудно е, ти си дел од мене, а пак си празнина…“, се дел од стиховите од новиот музички рефрен на Роберт Билбилов кој го носи името „Нигде не те наоѓам“. После мала пауза, вчера на својот роденден Билбилов го промовираше видеото заедно со темата на својот Јутјуб канал. Текстот […]

fank-sui.png
Од вкупно 285 европски таленти од Централна и Југоисточна Европа, жирито првично избра 27 бендови од 9 држави, меѓу кои од Македонија беа избрани Плутос Даутс, Фанк Шуи и Ју. Во вториот круг влегоа ФАНК ШУИ, заедно со уште осум европски бендови.  HEMI MUSIC AWARDS (HMA) е нова програма, наменета за талентирани музички изведувачи кои […]

euro.png
Во тек се евровизиските подоговки и проби, а претставниците застануваат на големата сцена, за да видат како сето тоа ќе изгледа во полуфиналето.  Васил Гарванлиев ќе настапи со реден број 6 во првата полуфинална вечер, со моќната балада „Here I Stand“.  Иако изборот и подготовките беа проследени со неколку контраверзии, тој сепак ќе ги претставува […]

darko-erzana.png
Композиторот и продуцент Дарко Димитров и пејачката Ерзана, сакаат да снимат нова песна, 20 години откако заедно работеа на албумот „Без зборови“. По овој албум, кој ја направи една од најпопуларните пејачки, Ерзана се повлече од музичката сцена. И иако одамна не пее, нејзините песни и сега се хитови, а „Ноќна кралица“, „На чекор од […]

-малта.jpg
Иако многумина се обложуваа на Малта како конечен победник, ситуацијата сепак може да се покаже нешто поинаку на Евровизија Претставникот на Малта на годинашната Евровизија, Дестини (18) беше апсолутен фаворит до првата проба на претстојниот настап, но по пробата, таа падна на второто место во обложувалниците и беше престигната од француската претставничка Барбара Прави, која […]

244975_profimedia0558698304_ls.jpg
Шведската група Аба беше составена од два брачни парови. Бјорн Улвеус и Агнета Фелтски и Бени Андерсон и Фрида Лингстад ​​беа најпопуларните парови во 1970-тите. Бјорн и Бени, музичари и текстописци на групата, соработуваа на бројни проекти од распадот на групата. Нивните сопруги и пејачи Ањета и Фрида беа најважниот дел од бендот и нивните […]

kal.png
„Не можам да дочекам ова да го споделам со вас!“ Пејачката Калиопи деновиве преку Инстаграм откри дека наскоро фановите ќе ги израдува со нова песна. Имено, како што најави,  се “крчка“ нова песна и тоа во студиото на нејзиниот поранешен сопруг и верен соработник, Ромео Грил. Зошто сум толку среќна? Бидејќи слушнав нешто ново од […]

tamara1.jpg
Тамара Тодевска несомнено важи за еден од најдобрите вокали во нашата земја, а за сите нејзини успеси зборува нејзината долгогодишна кариера… Дали сте знаеле дека својот прв официјален настап, Тамара го имала на само 6 години? Имено, таа за прв пат стапнала на сцена во 1991 година, на музичкоот фестивал „Макфест“, како придружен вокал  на познатото […]

212085_129277-profimedia0303819264-ls_ff.jpg
Серијата „Сексот и градот“ беше премиерно прикажана во 1998 година и веќе со првата епизода постигна светски успех. Популарноста на приказната за животот на четири њујорчанки продолжува и денес, па фановите беа воодушевени од веста дека ќе бидат снимени 10 нови епизоди. Но, без Саманта, затоа што Ким Катрал одби да се појави. Се подготвува […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi