Category: Life Story

a95979ce288cf66cc5fd3423b49cd07d.jpg
Кулминацијата не е секогаш лесна за постигнување и понекогаш е потребен напор, особено кога станува збор за искуства што сè уште не сте ги доживеале. Зачинете го вашиот сексуален живот, играјте со вашиот партнер и уживајте 1. Клиторален оргазам – Најчестиот и наједноставниот начин да се постигне оргазам е преку клиторисот и тој е обично […]

various-fruits-and-vegetables-that-are-considered-clean-eating.jpg
Вечерата е оброк кој треба да биде најмалку калоричен, за да не се оптоварува организмот и да му се даде доволно енергија колку што е потребно во текот на ноќта. Сепак, се чини дека проблемот е апетитот кој се јавува навечер, а некои луѓе не можат да одолеат на вкусна ужинка додека гледаат серија или […]

spa.jpg
Ако мислите дека станува збор само за ставање чаша џин во рацете кога ќе пристигнете, тоа не е така. Шкотската љубовна врска со џинот го достигна својот врв во последните неколку години, а неодамна се појави сосема нов принцип, таканаречена џин-спа центар, наменет за сите сетила. Отворајќи ги вратите минатиот месец, таканаречениот Џин Спа во […]

-или-вистина.png
Иако вакцинацијата е во тек има и такви кои сè уште размислуваат дали да ја примат вакцината, наведувајќи го фактот дека некои дилеми во врска со безбедноста и ефикасноста на вакцината не се отстранети. Тие се загрижени за информациите дека вакцината може да создаде згрутчување на крвта, да предизвика стерилитет или недоволна заштита од коронавирус. […]

233863_shutterstock-128877811_ls.jpg
Диетата 8/16 е најпопуларна диета во Светот со причина Диетата 8/16 се нарекува осумчасовна диета и се заснова на правила промовирани од верски празници како што е Рамазан, каде на верниците им се препорачува да не јадат од изгрејсонце до зајдисонце. Покрај тоа што поттикнува губење килограми и маснотии, оваа диета е совршена и за […]

Coronavirus-COVID-19-IRU-calls-on-governments-to-help-keep-road-transport-supply-chains-and-mobility-networks-moving.jpg
Сите високо ризични пациенти кои имаат некои хронични заболувања или алергии и припаѓаат на ризична категорија на население, можат да се обратат во Универзитетскиот клинички центар, да се консултираат со епидемиолошката служба и да се вакцинираат против Ковид 19. Досега се вакцинирани пациенти со висок ризик Д-р Радмило Јаковиќ, заменик директор на Универзитетскиот клинички центар […]

blithesome-caucasian-woman-with-trendy-makeup-posing-with-smile-indoor-shot-adorable-white-lady-vintage-clothes-1536x1024-1-1280x853.jpg
Долготрајното фарбање ја оштетува косата Ако нешто е во мода во последно време, тоа дефинитивно се прамените на косата. Сепак, честото фарбање може да ги оштети фоликулите на косата. Косата со текот на времето го губи својот сјај и волумен, станува сува и кршлива. Ако сакате да имате полесна коса и да ја одржувате здрава, […]

vaccine-6158184_1920.jpg
Првата студија која директно го спореди имунолошкиот одговор на вакцините за коронавирус Pfizer / BionTek и AstraZeneca откри силен и сличен одговор кај лица постари од 80 години по првата доза на вакцината, објавија британските научници. Една британска студија исто така откри дека клучната компонента на имунолошкиот систем позната како Т-клетки покажала посилен одговор кај […]

Opera-Snapshot_2021-04-21_114951_miss7.24sata.hr_.png
Иако се повлече на приватноста откако стана мајка на бебето Каи, Џиџи Хадид полека се враќа на работните задачи – и споделува моменти од сетот во Њујорк со нас. Џиџи ги користи социјалните мрежи за да не известува за нејзините тековни работни проекти и трикови за убавина – и таа само сподели генијален трик кој […]

kefir-jogurt-dijeta-new-years-eve-1935151_1280.jpg
Кефир, како ферментирана храна, е еден од најдобрите пробиотици и е природен извор на здрави бактерии. Можеме да пиеме и пробиотици во форма на апчиња, но секогаш се препорачува да се земаат преку храна, како што е кефир. Бидејќи кефирот не само што е добар пробиотик, тој содржи и 6 грама протеини, 20 проценти од […]

61586_desire-3526366-1920_f.jpg
Авторот на методот, Хозе Силва, стана познат низ целиот свет благодарение на елаборатен комплекс на психолошка обука, чија основна „состојка“ е човечката интуиција. Ако ја користите оваа техника, ќе можете да го активирате „третото око“ за да го користите во различни ситуации. Користејќи ја техниката „Чаша вода“, ја програмирате потсвеста за лесно решавање на вашите […]

887221_profimedia0295558087_ff.jpg
Пробајте, ќе се изненадите од реакцијата Дали знаете колку ерогени зони имаат мажите? Ајде да го скратиме вашето броење – не им се знае бројот. Да, секако дека сите можеме да ги наведеме класичните, но треба да знаете дека ги има навистина многу, а понекогаш тоа е многу често индивидуална работа. Како што објаснува медицината, […]

Screenshot_7-7.png
Студија спроведена врз илјадници американски студенти открила дека паровите посветуваат големо внимание на бакнежите и бакнувањето воопшто. Водечките жени, кои едноставно обожаваат бакнежи и врз основа на тој бакнеж одлучуваат дали да се вклучат во нешто повеќе со одреден маж. Интересно е и тоа што скоро и да нема жена која би се согласила на […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi