Category: Life Story

profimedia-0643958491.jpg
Три студии објавени денес понудија повеќе докази дека вакцините против Ковид-19 се ефикасни во заштитата од варијантата омикрон, барем кај оние кои ја примиле третата доза од вакцината.   Ова се првите големи американски студии кои се занимаваат со заштитата што ја обезбедуваат вакцините против омикрон, рекоа здравствените власти.   Студиите открија резултати од претходни […]

Screenshot_6-16.png
Ништо не може да ве фрли во очај колку ненадејното раскинување со партнерот. Тогаш започнува фазата на затворање во својот дом и гледање тажни љубовни филмови и јадење многу многу чоколадо пропратено со игнорирање на телефонските повици од пријателите кои ве повикуваат да излезете и да се забавувате и комплетно да заборавите на трагедијата.   […]

Screenshot_5-17.png
Експертите велат: имајте го на ум фактот дека е полесно да ја одржите постоечката телесна тежина отколку да изгубите тежина.     Во лето понудата на лесна храна е многу поголема, а во зима е поинаква. Нормално е дека во зима нашиот организам бара појака, позачинета храна, која ќе ја одржува топлината на неговото тело. […]

Screenshot_1-19.png
Почетокот на романтична врска често се нарекува „фаза на меден месец“ со причина. Убаво е чувството на ново, запознавање и позитивните работи што ги носи.   Кога сè е ново и возбудливо, природно е да се гледаат само позитивни работи и да се отфрлат црвените знамиња како ништо страшно. Секако, секој има маани, па затоа […]

577864_163705401416127864751572794128sljiva-sumadija-foto-rina_f.webp
Најлесно е да се изеде колаче или чоколадо, а потоа, како и обично, се каеме, незадоволни сме и си ветуваме дека нема да го повториме тоа. Нутриционистот Лорен Манакер советува следниот пат кога ќе се појави напад на желба за слатко, наместо чоколадо да изедеме една или две суви сливи. “Сливите брзо заситуваат и можат […]

147109_shutterstock-321158396_ls.jpg
Ако сакате да изгубите тежина, треба да се движите. Најприродно и најдобро решение, кое не бара финансиски трошоци, ниту посебна организација. Ви носиме план за шетање за 4 недели, со кој ќе ослабете: Овој план е особено погоден за почетници, но и други ќе имаат корист од него, особено ако го комбинираат со други видови […]

Kendall-Jenner-1.jpg
Моделот и претприемач Кендал Џенер е позната по својот минималистички и шик стил. Кога не е на сетот или на модните писти, претпочита лежерни комбинации кои никогаш не би можеле да се опишат како здодевни, а токму тоа го носела при посетата на музејот на одмор во Аспен. Додека носеше кул скијачки костуми и „puffer“ […]

500342_pexels-andres-ayrton-6551070_f.jpg
Ако сакате да ја доведете линијата до совршенство, слушнете ги овие совети! 1. Не јадете доволно Иако изгледа контрадикторно, многу е важно, доколку сакате да ослабете, да внесувате доволно храна во телото. Барањето и драстичното намалување на калориите е најсигурниот начин да го забавите метаболизмот. Наместо да престанете да јадете, треба попаметно да ја консумирате […]

06fc3f1505dd1bbe1496f99f2d4ebcd6b05e7c7d1_articlemain.jpg
Понекогаш разликата помеѓу Ок сексот и оној што ќе го полуди е само изборот на вистинскиот момент, а тоа се 5-те секунди што му претходат на оргазмот … Не е грешка, тоа е навистина околу пет секунди. Сè се сведува на настаните помеѓу моментот кога ќе почувствува како пристигнува оргазамот и моментот на експлозијата. Од […]

Screenshot_8-15.png
Постојат сè повеќе истражувања кои го потврдуваат поволното влијание на виното на здравјето.   За почеток, грозјето, а со самото тоа и виното е богато со полифеноли кои го ублажуваат и го намалуваат оксидативниот стрес во организмот.   Интересно е тоа што црното грозје содржи повеќе антиоксиданси отколку белото грозје така што пиењето црно вино […]

Screenshot_5-16.png
Според експертите, природно е дека во брак/сериозна врска, романтиката, наклонетоста, почитта и комуникацијата опаѓаат со текот на времето, не затоа што паровите престануваат да се сакаат, туку затоа што им е премногу удобно заедно.   Меѓутоа, со текот на времето, земањето здраво за готово ќе почне некому да му пречи и да стане проблем. Затоа […]

Screenshot_4-15.png
Експерти од Светската здравствена организација денеска препорачаа намалување на дозата на вакцината Fizer/Biontech за деца на возраст од 5 до 11 години.     Препораката дојде откако Стратешката советодавна група на експерти (SAGE) за имунизација одржа денеска состанок за евалуација на вакцината.   Препорачаната доза за помладата популација е 10 микрограми, наместо 30 микрограми што […]

Screenshot_2-16.png
Сувишно е да се каже дека добриот накит ја прави жената поелегантна и поубава     Кога се менува модната сезона, прво нешто што треба да се обнови е секогаш гардеробата. Но, исто така, истакнува еден многу важен детал што жените го обожаваат; секако, се работи за накитот.   Според модните експерти, накитот е најубавиот […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris