7 јуни, 2020

Дали знаете колку се корисни искористените вреќички од чај за вашата градина?

6 јуни, 2020, Нема коментари
Истрошените вреќички од чај можете да ги растворите и да ги ставите во земјата во којашто одгледувате зеленчук или цвеќиња. Кога чајот ќе заврши во земјата, почнува да се распаѓа и да испушта хранливи материи....

Прашавме дерматолог – како да се ослободиме од целулитот?

6 јуни, 2020, Нема коментари
Целулитот е главниот непријател на женската убавина, а со доаѓањето на летото, чувствуваме уште поголема нетрпеливост кон него. Ако некогаш, како и повеќето жени, се прашувавте како да се ослободите ефикасно, дојдовте на вистинското...

Низ историјата, тој ги радуваше луѓето: Но зошто целиот свет го бараше овој рецепт за време на карантинот?

6 јуни, 2020, Нема коментари
Сите сакаа да го пробаат познатиот леб од банана Гугл неодамна објави список со 10 најпопуларни рецепти што корисниците ги бараа за време на карантинот. Меѓу нив беше и рецепт за леб од банана....

6 работи со кои фраерите редовно нè излудуваат!

6 јуни, 2020, Нема коментари
Секако дека ги сакаме нашите момци, но некои навики буквално нè излудуваат, и тоа  не позитивно! Слободно можете да ја споделите оваа статија на Фејсбук и да му дадете до знаење што навистина ние...

Нецензурирана снимка од врел секс во шоуто „Задруга„

6 јуни, 2020, Нема коментари
Маја Маринковиќ и Марко Јањушевиќ – Јањуш со месеци наназад се обидуваат да ја сокријат својата љубовна врска пред гледачите на ова шоу. Иако нивниот однос го карактеризираа како другарски, сега на сите им...

КАТЕГОРИИ НА НАЈСТАРИОТ ЗАНАЕТ. Какви видови сексуални работнички разликуваме

6 јуни, 2020, Нема коментари
Посветеноста кон проституцијата во професионален контекст направи поделба на најстариот занает и класифицирани сексуални работнички по категории. Има такви кои повремено ја практикуваат оваа професија, честопати во форма на „скратено работно време“, но и...

На кого му расте, а на кого му останува ист? Еве што кажува науката за големината на вашиот полов орган!

6 јуни, 2020, Нема коментари
Од мали нозе мажите се опседнати со големината на својот полов орган. А, дали пенисот расте и колку, одговори студијата во која учествуваа 274 мажи. Постојат две групи: Showers (Статични) Во оваа категорија спаѓаат...

Еве зошто скоро секогаш нè привлекува ист тип на партнер

5 јуни, 2020, Нема коментари
Луѓето сè уште тежат кон тоа да имаат здрави потомци, така што бараат и здрави партнери. Но, бидејќи во петок навечер не можете да ѝ направите крвна анализа на личноста којашто ви се допаѓа,...

КАКО ЖЕНАТА ДА ПРИВЛЕЧЕ ПАРИ ВО ЖИВОТОТ? Треба да ја промени врската со себе!

5 јуни, 2020, Нема коментари
Како да привлечете пари преку врска со себе? Кога жената е среќна, радосна, нежна, сензуална – таа влегува во состојба на рамнотежа и мир. Од таа состојба таа генерира сè што сака, ги открива...

Кошула-здолниште. Бидете уникатни и во тренд ова лето!

5 јуни, 2020, Нема коментари
Идеално парче облека за топли денови со кои, со мали додатоци, можете да изгледате како да сте излегле од модна писта. Доколку не сакате да купувате готови модели, препорачуваме да ја погледнете гардеробата на...

Шест лесни начини да ја претворите бањата во СПА

5 јуни, 2020, Нема коментари
Линијата меѓу вашата канцеларија и домот станува тенка. Сепак, поважно од кога и да било е да се справувате со стресот преку само-грижа и релаксација. Експертите споделија лесни совети и трикови за создавање на...

Зошто треба да носиме облека во бела боја: како тоа влијае на нашата аура и енергија

5 јуни, 2020, Нема коментари
Еве каква среќа носи белата гардероба … Јогата на свеста се нарекува кундалини јога и им помага на луѓето да ги надминат сопствените граници. Кундалини е термин на санскрит за енергија што се протега...

Жените кои раѓаат на оваа возраст имаат натпросечно интелигентни деца

5 јуни, 2020, Нема коментари
Научниците открија дека возраста на мајката всушност може да влијае на потомството Планирањето на бременоста стана една од најважните задачи за жените затоа што сакаат да имаат деца кога сметаат дека е најдобро. Некогаш,...
Почетна // Категорија "Life Story" (Page 3)
Горе