18 јуни, 2018

Радио

Како најлесно да ги излакирате ноктите со раката која не ви е доминантна?

18 јуни, 2018, Нема коментари
Само што завршивте со совршениот домашен маникир на едната рака кога сфаќате дека треба да ја смените раката и да продолжите со раката која многу поретко ја користите за разлика од доминантната со која...

Станете блондинка со природни осветлувачи

14 јуни, 2018, Нема коментари
Хемиските избелувачи и боите кои се употребуваат за осветлување на косата многу ја оштетуваат. Доколку сакате да ја осветлите косата, можете да се одлучите и за природните варијанти кои ќе ви помогнат во постигнувањето...

Ефикасно и ЗАСЕКОГАШ отстренете ги влакната од лицето

13 јуни, 2018, Нема коментари
Многу жени имаат проблеми со влакна на лицето, без разлика дали станува збор за надусници, околу вилицата, влакната на брадата и сл. Проблемот станува поголем откако овие влакненца ќе се отстранат, а потоа останува...

Третман со кој влакната од лицето и телото сосема ќе исчезнат

12 јуни, 2018, Нема коментари
Секоја жена која се грижи за својот изглед знае колку време и пари се потребни за редовна депилација и бричење, а особено здодевни за средување се влакната на лицето. За среќа, постои решение кое...

Исплакнете ја косата со лимон и повеќе нема да се мрси

11 јуни, 2018, Нема коментари
Плакнењето на косата со природни состојки прави чуда за квалитетот на косата. Тоа, како што велат фризерите, важи за сите видови на коса, од мрсна, исклучително сува, темна, светла и чувствителна коса. За сјај...

Лифтинг маска за лице од портокал

8 јуни, 2018, Нема коментари
Оваа прекрасна маска од портокал ќе ви помогне да ја затегнете кожа на лицето, а можете да ја направите дома брзо и лесно и да ја нанесувате секој ден. Портокалите се богати со витамин...

Потемна кожа – потемни усни!

8 јуни, 2018, Нема коментари
Размислувале ли сте дека кога избирате кармин треба да го изберете според бојата на кожата, а не според тоа која боја кармин прво фаќа око во продавницата? Има толку различни нијанси на кармини и...

Дали правилно ја сушите косата со фен?

7 јуни, 2018, Нема коментари
Феновите само по себе не се толку страшни за косата (особено ако се со керамички дифузер, кој го скратува времето на фенирање). Но ако ги комбинирате високата температура, триењето со четката и осетливата мокра...

Ја затегнува кожата подобро од ботокс: Маска од 3 состојки намалува 10 години од лицето

6 јуни, 2018, Нема коментари
Оваа маска ќе стане алтернатива на многу козметички третмани во салоните за убавина. Покрај тоа што е економична, нејзиниот ефект е еквивалентен на прочуениот ботокс. Маската е сосема природна, а всушност, ја затегнува кожата...

Ќе ги обожавате – 12 трикови за убавина

5 јуни, 2018, Нема коментари
Убавината се постигнува лесно, доколку ги користите овие наједноставни трикови. 1. Нанесете бел молив за очи од внатрешната страна на очните капаци. Тоа оптички го отвора и зголемува окото. 2. Најлесен начин да се...

Ставила сода бикарбона во вода што врие, а потоа се намачкала на лицето и легнала да спие. Кога се разбудила и погледнала во огледалото,останала во шок! Феноменално!

4 јуни, 2018, Нема коментари
Отстранување на влакненца од лицето не е лесно за жените како кај мажите. Погледнете ги овие едноставни начини како да се ослободите од нив. Сода бикарбона Ова направете го само пред спиење. Измешајте 1...

Oтстранување на црните точки од лицето само со компир!

1 јуни, 2018, Нема коментари
Изненадувачки, но многу добро средство за навалжнувачка маска можат да бидат компирите, со кои располага секое едно домаќинство. За да си ја подготвите, изредндајте еден средно голем компир. Исчистете го лицето и ставете од...

Киселото млеко го остранува првутот

31 мај, 2018, Нема коментари
Ако не сакате да ги употребувате производите за коса полни со хемикалии и сакате да земете најдобри природни производи во борба против првутот, ви предлагаме неколку домашни лекови кои сигурно даваат одлични резултати. 1.Потопете...
Почетна // живот // Категорија "убавина"
Горе