Category: убавина

Screenshot_1-28.png
Медот делува како благ пилинг, содржи антиоксиданси, ја осветлува кожата и е познато дека има бактерицидно дејство. Неговата примена во негата е одлична, ефикасна е, но не е погодна за употреба во секое време. Затоа ви подготвивме совети како да се негувате со мед додека спиете. Ефикасно е и удобно. Суви усни Направете пилинг на […]

Screenshot-2021-07-29-234308.png
Исто така, постојат многу апликации на Интернет со кои можете безболно да пробате нова фризура на вашата фотографија Дали сте уморни од фризурата, а се плашите од големи промени? Дали сакате да промените нешто во вашиот изглед, но немате време и пари за целосна шминка? Ви носиме пет едноставни начини на кои можете да го […]

2661629_profimedia0335388858_ls.jpg
Доцната пролет и летото се периоди кога кожата на лицето е особено сува, затоа бара дополнителна хидратација и третмани кои ќе ја освежат. Маска од краставица, мед, млеко и кафеав шеќер може да биде вистински мелем за вашата кожа во топлите денови. Покрај тоа што се прави лесно и брзо, таа е поефикасна и поздрава […]

pirincana-voda.jpg
Не е сè како што изгледа … Миењето и потопувањето на косата во оризова вода, за да се поттикне да расте повеќе и да блесне, одамна е дел од практиката во Источна Азија. Сега корисниците на „TikTok“ тврдат дека прскањето на косата или миење со оваа вода доведува до екстремен раст. Но, дали навистина делува? […]

254869_bob_ls.jpg
Без разлика дали станува збор за женски лоб (долг боб), пократки варијанти на боб, оној со патец во средината или ултра шик асиметрични варијанти, популарноста на оваа тренди фризура не избледе со години, а оваа сезона е на самиот врв. Секоја сезона се појавуваат нови варијанти на омилената фризура за многу жени, која повеќе пати […]

2574119_profimedia0538322974_ls.jpg
Убавата, негувана и сјајна кожа е приоритет на секоја жена која се грижи за себе и сака да изгледа беспрекорно во секое време. Ве убедивме дека ова е лесно да се постигне многу пати досега, бидејќи не ви требаат скапи претарати за нега, туку треба континуитет и конзистентност. Ова е токму случајот со нашите денешни […]

profimedia-0295690426-790x527-1.jpg
Без разлика дали сè уште упорно го следите корејскиот ритуал за нега на кожата во 12 чекори или имате минималистички пристап, редоследот по кој ги нанесуваме производите на лицето е исклучително важен и придонесува за подобра апсорпција на сите оние состојки што сакаме да ги постигнеме сјај и младост . Чистење на лицето Негата на […]

Starenje-2048x1596-1-1280x998.jpg
Една од главните причини е помалото производство на колаген Честопати ни се чини дека природата се погрижила за сè – познато е дека жените живеат подолго од мажите, но, од друга страна, многумина мислат дека дамите стареат побрзо од посилниот пол. А научниците наведуваат неколку логични причини за ова. Жените повеќе страдаат од стрес Жените […]

Opera-Snapshot_2021-07-26_113325_www.alo_.rs_.png
Еве неколку совети за тоа како да направите трепките да растат побрзо и да ги направите убави и здрави. ЧЕШЛАЊЕ Чешлањето на трепките ќе ја зголеми циркулацијата и ќе го стимулира нивниот раст. Користете специјални четки за трепки, а доколку ги немате, можете да користите стари, направени од маскара што претходно сте ги измиле и […]

322509_frizure-za-leto-shutterstock-1496406974_ff.jpg
Најевтиниот шампон што можете сами да го направите е оној направен од брашно. Се чини неверојатно, но шампонот со брашно всушност има бројни придобивки за вашата коса! Сите имаме брашно во кујната! Покрај тоа што се користи за многу намени во кујната, тоа има и своја улога кога станува збор за нега на коса. Не […]

Screenshot_2-19.png
Природниот оцет е една од најдобрите природни козметички состојки достапни за нас, а исто така е и ефтина и лесно достапна состојка. Оцетот е присутен во скоро сите кујни, а неговата употреба на вашето лице е безбедна, имајќи предвид дека е природен производ. Меѓутоа, ако сакате најдобри резултати, ќе мора да го искористите на вистински […]

Xbwk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTW1VN01EQV8vNDgwMWNmY2E5NDQzZWFlZjVhMDcxMGY4MTdjNTQ1NzguanBnkZMCzQKeAIEAAQ-e1596284157623.jpg
Никој не сака кога ќе се разбуди наутро и ќе се погледне во огледало да види лице кое се перути. Причините за оваа состојба можат да бидат бројни, нови препарати, студено време, воспаление. Козметичарката Јасна Обрадовиќ ни открива кои се најчестите причини и како да го решиме овој проблем. Секоја состојба на воспаление резултира во […]

Screenshot_1-23.png
Доколку не сакате да потрошите голема сума пари на третмани против стареење, вашето лице можете да го подмладите и дома, но за тоа ќе ви биде потребна желба и упорност. Следуваат некои од најуспешните третмани кои може да ги направите дома.  1.Масажа на лицето За младолика кожа важна е добрата циркулација, а таа може да […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi