Category: убавина

kako-se-resiti-bubuljica-i-akni-830x0-1.jpg
Се чини дека миењето на лицето е најлесниот чекор во вашата дневна рутина, но има детали на кои можеби нема да обрнете внимание Иако миењето може да изгледа едноставно, постои голема шанса да ги направите вообичаените грешки, кои предизвикуваат голема штета на вашето лице. Ако не разбирате зошто покрај кремите и пилинзите сѐ уште имате […]

profimedia-0422510875.jpg
Како валканата коса секогаш да изгледа чисто? Колку пати ви се случило валканата коса да ви ги уништи плановите? Веројатно многу пати. Сега со нашите совети и трикови повеќе не треба да се грижите за валканата коса. Валканата коса често може да го расипе целокупниот изглед, а не е лесно секогаш да имате чиста и […]

image_2021-10-07_145633.png
Покрај тоа што имаат убава и бујна коса, Индијките имаат здрава и затегната кожа, а повеќето од нивните природни традиционални маски за лице содржат чудесна куркума. Тајната на нивната младост е во овој здрав зачин кој помага против флеки, го намалува ризикот од појава на акни, црни точки и брчки. Куркумата се користи во Индија […]

2661629_profimedia0335388858_ls.jpg
Доцната пролет и летото се периоди кога кожата на лицето е особено сува, затоа бара дополнителна хидратација и третмани кои ќе ја освежат. Маска од краставица, мед, млеко и кафеав шеќер може да биде вистински мелем за вашата кожа во топлите денови. Покрај тоа што се прави лесно и брзо, таа е поефикасна и поздрава […]

profimedia-0362222530.jpg
Најдобро е да го правите ова наутро, пред туширање, бидејќи тогаш резултатите се најдобри. Ако не можете да се помирите со дупките на вашата кожа, осврнете се на нова алатка за нега – сува четка за тело! Докажано е дека едноставната четка за сув пилинг на бутовите и задникот прави многу повеќе за вашето тело […]

375398e5bfdc61d09b2d161f27e72c5724dfae9c.jpg
Дали „природното“ нужно значи здраво, кога станува збор за козметиката? Во секоја козметика, без разлика дали е природна или не, има добри и лоши состојки, како и оние што се забранети и дозволени. Експертите предупредуваат дека козметичките производи може да се прогласат за природни доколку содржат само две природни состојки. Затоа, иако на пакувањето пишува […]

221749_maske2_f.jpg
Нема потреба да потрошите мало богатство на скапа козметика кога дома можете да направите совршена маска за лице од состојки кои сигурно веќе ги имате Маска од домати Ако ве нервираат темните дамки и кругови, ова дефинитивно е маска што ќе ви одговара. Сè што ви треба е половина домат и малку сок од лимон. […]

dsdsdsd.jpg
ЗОШТО ГЛИНА? Постојат неколку видови глина што можат да се користат за нега и убавина. Тие се разликуваат по бојата и нивното потекло. Нашата тема денес е природната зелена глина, која е совршена за проблеми со мозолчиња и црни глави на лицето. Неговата главна функција е ефикасно отстранување на нечистотиите од лицето и враќање на […]

2eaddcc9475181ffde5fe16a37b528fde081b9bb.jpg
Мијте се што е можно повеќе за време на епидемијата. Од појавата на корона вирусот, се повеќе се зборува за миењето на рацете, но не заборавајте на редовното миење на лицето, бидејќи тоа е најмногу изложено на надворешни влијанија. Иако општо правило е да се мие двапати дневно, тоа зависи од типот на кожата. На […]

bc576e3aff43eeb6fdfbee948ce6a14dd0ce164b.jpg
Покрај индустриските средства за чистење на лицето, одлично делува и пилингот што можете да го направите сами дома. Потребни ви се само две состојки – честички за пилинг и течна компонента. Научникот и експерт за убавина од Лос Анџелес, Мариза Плења препорачува бел или кафеав шеќер, ситно мелен овес или брашно за пинигот. Од течните […]

242033011_1908775459296780_4384113695414177439_n-e1633014008529-790x568-1.jpg
Ретко која жена барем еднаш во животот не поминала покрај огледало и помислила: Уморна сум од оваа фризура – што ако си направам шишки? Или таа ги скратила по примерот на инфлуенсерка од Инстаграм, за конечно да сфати дека немаат иста форма на лице и дека резултатот не ги исполни очекувањата… Слични размислувања беа поттикнати […]

7879b49fedebe745160354f5ffa2ce2c9c17df42.jpg
Краставицата е лесно достапен зеленчук полн со хранливи состојки кои се корисни за нашето тело и кожа. Содржи антиоксиданси како каротин, витамин Ц, витамин А, зеаксантин и лутеин. Краставицата е исто така омилен екстракт кога станува збор за формулирање на козметички производи. Значи, маска за лице од краставица што можете сами да си ја направите […]

shutterstock184441376-830x0-1.jpg
Веројатно сте ја слушнале или сте ја користеле реченицата „Ми треба сон за убавина“ безброј пати. Како клучен чекор во борбата против брчките е добриот сон, но многумина не знаат дека дури и за време на спиењето можат да придонесат за стареење на лицето. Брчките се предизвикани од губење на колаген, што ја намалува еластичноста […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris