27 февруари, 2017

Радио

Рецептот за најдобриот козметички третман на лице за кој ви е потребно само вода!

6 февруари, 2017, Нема коментари
Блескава, здрава, негувана кожа на лицето – тоа е она за што сите дами мечтаат. Прв чекор кон тоа е совршено чиста кожа, а ниеден тоник или лосион нема во потполност да го отстрани...

Како правилно се чисти лицето?

3 февруари, 2017, Нема коментари
Миењето на лицето е сосема нормална и секојдневна активност, мислиме дека ја правиме на најдобриот начин, а всушност не сме свесни за некои грешки кои ги правиме. Одберете го соодветниот чистач за лице во...

Неколку начини како да ги направите популарните мермерни нокти

2 февруари, 2017, Нема коментари
Супер едноставни и ефектни, обидете со помош на овие туторијали!  

Кои се идеалните места за ставање на парфем?

1 февруари, 2017, Нема коментари
Парфемот треба да се става на местото на коешто сакате да бидете бакнувани, тоа е изјавата на познатата Коко Шанел, а ова подолу се местата идеални за ставање на парфем. Зад увото Овој дел...

Маска за коса со кафе и кокосово масло

31 јануари, 2017, Нема коментари
Маската со кафе дава навистина прекрасни резултати за косата. Кафето ја зајакнува оштетената коса и ја прави витална и сјајна. Маскате се препорачува само за бринети бидејќи на оние со посветла коса може да...

Како да ги отстраните пеѓите и флеките од вашето лице?

30 јануари, 2017, Нема коментари
За да ја спречите појавата на пеги и флеки на лицето и на телото, секојдневно негувајте ја вашата кожа со производи за белеење кои го растворуваат наталожениот пигмент и ја чуваат вашата кожа во...

Ставила сол во шампонот за коса – Магичен ефект кој ќе ја воодушеви секоја жена

26 јануари, 2017, Нема коментари
Солта е неизоставен зачин при припрема на храна, но и голема помош во негата за лица, телото и лек против болки. Нега на коса Дали сте знаеле дека со додавбањето на солта во некои...

Која кратка фризура ви одговара?

24 јануари, 2017, Нема коментари
Секогаш ви се случува истото, ќе одлучите дека сакате да имате долга коса како ангелите од „Викторијас Сикрет“, но кога ќе ја пораснете косата до рамена, како таму да запира. И тогаш ќе здогледате...

Внимателно: Еве што сé пресата и прави на вашата коса!

23 јануари, 2017, Нема коментари
Очигледно е колку пресата ја оштетува вашата коса, но доколку вашата коса е фарбана, ефектите се уште полоши. Познатиот холивудски експерт за нега и убавина Гај Танг откри колку вашата коса може да посветли...

6 вежби за секси грб

20 јануари, 2017, Нема коментари
Самиот отвор не е тој кој е сексапилен, туку делот од телото кој го открива. А, тоа би требало да биде секси обликуван грб и затегнати раце, без исклучок. Ако нас не прашувате да бираме,...

Најголемиот тренд на пластичната хирургија за 2017 е многу чуден

19 јануари, 2017, Нема коментари
Уште еден начин жените да се чувствуваат лошо во врска со нивните тела. Ура! Гради. Многу од нас ги имаме, но поради некоја причина, на многу од нас не ни се допаѓа какви ни...

Со маска од киви, спречете го опаѓањето на косата!

19 јануари, 2017, Нема коментари
Зимскиот период е резервиран за овошје кое е богато со витамин Ц, а меѓу него се наоѓа и кивито што може да има повеќенаменска улога. Освен тоа што може да не заштити од настинка,...

Убавината „е во рацете“ на рицинусовото масло

17 јануари, 2017, Нема коментари
Рицинусот е високо едногодишно растение кое потекнува од Африка. Познато е пред 4000 години и е пронајдено и во некои египетски гробници. Целото растение е отровно, но најотровни се семките. Денес со прецизна обработка...
Почетна // живот // Категорија "убавина" (Page 2)
Горе