Category: убавина

but-2.jpg
Судејќи според многуте програми за вежбање, чучњевите се најдобри вежби за подигнување на задникот и затегнување на нозете. Но, не ги сакаат сите. Можеби се прашувате дали постои алтернатива, некои вежби со кои ќе го постигнете истиот ефект? За среќа, одговорот на ова прашање е да! Ви донесовме три одлични вежби со чија помош ќе […]

-бели.jpg
Многу полесно и поприродно од вештачкото белење Сите сакаме да гледаме убави и бели заби. Редовно миење е предуслов.Но, понекогаш треба да нанесеме белење.И, би било одлично ако можеме да го сториме тоа дома, без тоа да нè чини многу. Не е невозможно! Користете еден домашен зачин, користете го редовно и белите заби се загарантирани. […]

Nega-na-kozata-Sto-mozete-da-napravite-bez-da-odite-vo-kozmeticki-salon-ad.jpg
Несаканиот раст на влакната на лицето кај жените обично се јавува како резултат на високи нивоа на андрогени (како тестостерон) во нивните тела. Значи, иако влакненцата на лицето не е нужно опасна за здравјето, повеќето жени, од естетски причини, сакаат да ја отстранат. Електролиза, отстранување со ласер или депилација се едни од опциите за отстранување […]

229317_kakao_ls.jpg
Што е путер од какао? Какао путерот е бела, кремаста маст добиена од зрна какао. Плодот, извлечен од мешунката (плод на растението какао), се ферментира, се пече и се крши за да се добие какао во прав и путер од какао. Иако двете се повторно комбинирани во создавањето чоколадни плочки, самиот путер се користи во […]

f1eaa53d77e92a49089d.jpeg
Дека некој може убаво да се опие, тоа сите го знаеме Сепак, дека некој може да биде поубав после чаша алкохол, поточно со помалку брчки, тоа е нешто ново. Тоа сега ни го овозможува CollaGIN Мајката Кралица пиеше џин и тоник секој ден точно во 18 часот – и таа живееше гордо 101 година. Пијалокот […]

-нога.jpg
После миризливите вагиналети и парфеми, пристигна нов тренд – маска што ветува детоксикација, влага и сјај на нашиот интимен регион. Гинекологот Мима Фазлагиќ зборува за тоа дали овој нов тренд има смисла и дали може да биде опасен. Штом неодамна се појави нова маска за вагинална нега, таа се распродаде веднаш и веќе се создадени […]

devojka-moda-crvena-haljina-brushalter-soping-kupovina-horoskop-getty.jpg
Купувањето градник, поточно градникот со вистинска големина, е подеднакво важна работа, како и купувањето удобни чевли или очила со соодветна диоптрија. Несоодветен градник може да предизвика црвенило, отежнато дишење, хронични главоболки, но и проблеми со изгледот на самите гради. Најдобрите градници само ги поддржуваат градите, а вие не ги чувствувате за време на носењето затоа […]

jul.jpeg
Сите се прашуваат како толку добро изгледа Џулија Робертс и на 53-годишна возраст изгледа како од почетокот на нејзината кариера. Додека некои веруваат дека станува збор за генетика или естетски процедури, славната актерка откри како нејзиниот младешки изглед може да се припише на ефтиниот крем за лице што може да го најдете во блиската аптека. […]

-1-1280x853.jpg
Понекогаш се чини дека жените ќе сторат сè за убавина и вечна младост. Сепак, рака на срце, некои третмани навистина изгледаат незамисливо. Познатите личности претежно се во првите редови во презентирањето на разни техники за подмладување, тврдејќи дека токму тоа им помогнало да изгледаат како што изгледаат (наместо скапите креми и исхрана, исто и  пластичните […]

c65819b1dfe9a786bd385d92cfc4813eafbe73c9.jpg
Дали сакате да ги зголемите усните? Прво, прочитајте ги препораките на дерматолог-козметичар со долгогодишно искуство. Убави и полни усни бришат неколку години. Сепак, денес, не само жените од средна возраст, туку и младите девојки ги зголемуваат усните. Всушност, трендот е дека сè повеќе млади пациенти прибегнуваат кон „полнење“ на усните. Специјалист со долгогодишно искуство ви […]

-наслов.jpg
Вака е правилно… Кога ќе ги погледнете фотографиите на актерките од ерата на Златен Холивуд, не можете да не се запрашате кои техники ги користеле за да постигнат фантастично нашминкани очи, имајќи предвид дека тогаш не беше достапно ни пола од тоа за разлика од сега. Она што го сториле не е навистина трик, туку […]

142226_untitled_f.jpg
Дали им се восхитувате на луѓето кои прават совршени селфи фотографии и чии социјални мрежи и телефони се полни со нив? И вие сакате да овековечите како сте ја направиле шминката што навистина ви одговараше денес или да ги забележите моментите со пријателите на кафе? Да, не е лесно како што изгледа. Мало движење на […]

-модел.jpg
На Youtube, туторијалите за шминка снимени од најпознатите светски топ модели стануваат сè попопуларни. Супермоделот Ирина Шајк сними едно видео за Вог, а нејзината рутина за шминкање го изненади целиот свет. Додека блогерите за убавина ставаат прајмери, течни пудри, коректори, хајлајтери и многу други препарати на нивното лице, Ирина Шајк се шминкаше со прстите и […]