28 мај, 2017

Радио

Кој лак за нокти најмногу ви одговара

13 април, 2017, Нема коментари
Лакот за нокти треба да го усогласите со шминката и облеката. Меѓутоа, важно е и дали одговара на вашиот карактер и дали знаете да ја носите бојата која сте ја ставиле на ноктите. Лакот...

Користете пареа во борба против акните

12 април, 2017, Нема коментари
Доколку имате акни, митесери или друг вид на кожни проблеми, најделотворни лекови се оние на природна база. Доколку вашето лице го ставите под пареа тоа може да ги реши вашите проблеми. Еве неколку предлози,...

Оваа фризура е тотален хит за 2017

11 април, 2017, Нема коментари
Ако пробувате да ја пуштате својата коса и моменталните трендови не ви привлекуваат внимание, тогаш овој текст и нема да ви биде од корист, затоа што кратката коса е повторно во мода. Кратко и...

Мијте го лицето без хемикалии: Само со мед и сода

7 април, 2017, Нема коментари
Можеби нема да ви се верува, но ние ве уверуваме дека ако кожата ви е чувствителна на хемиските препарати кои се продаваат, можете едноставно да го измиете лицето само со сода и мед. Еве...

Тип топ средени за 25 минути

6 април, 2017, Нема коментари
На секој му се случува да се најде во лошо издание: неизмиена коса, несредени нокти и така натаму. И токму тогаш ви ѕвони телефонот. Дознавате дека нешто интересно се случува и не сакате да...

Бронди техниката на бојадисување – тренд кај ѕвездите

5 април, 2017, Нема коментари
Нежната фузија меѓу русата и кафената коса, или популарно наречена бронди техника на бојадисување е омилена меѓу трендсетерките изминативе месеци. Оваа техника е слична на осветлувањето по подолго изложување на сонце во летниот период....

Шминкање за почетници: Трикови и туторијали со чија помош ќе имате совршени веѓи

4 април, 2017, Нема коментари
Убавите, густи и негувани веѓи станаа тренд изминативе неколку години, па секоја жена очајно посакува да го достигне тој идеал, бидејќи сите знаеме дека веѓите се украс на лицето. Ако сте почетник на оваа...

Совети за промена на бојата на косата: Од светла во темна,од темна во светла…

3 април, 2017, Нема коментари
Често се случува да ни здодее бојата на косата. Сепак, многумина од нас немаат доволно храброст за да се одлучат на радикален чекор и да ја изненадат околината со нова боја на коса.  Најпрво...

Контурирање на лицето за една минута

31 март, 2017, Нема коментари
Вештото нанесување на темни и светли тонови за да се нагласат контурите на лицето претставува клучен елемент на шминкањето, но не мора да биде долг и комплициран процес како што наведуваат мејкап туторијалите. Во...

Ова се најновите трендови за шминкање во 2017

30 март, 2017, Нема коментари
Секоја година има различни трендови за шминкање. Така беше и во 2016-та. Но треба да знаете дека некои трендови треба да ги задржите и во новата година. Еве топ 3 тренда од кои не...

Тајна состојка за здрава кожа и тенка половина

29 март, 2017, Нема коментари
Овој зачин можеби порано беше чуден и егзотичен, но денес воопшто не е тешко да го пронајдете на полиците во продавниците. Станува збор за зачинот куркума, кој претставува совршен додаток во исхраната. Куркумата има...

Шминкерката Шарлот Тилбери со трик за мачкест поглед

28 март, 2017, Нема коментари
Овој туторијал на познатата британската шминкерка Шарлот Тилбери е малку постар, но крие супер финта како да нанесете туш на очите и да постигнете мачкест поглед. Целиот изглед е рокерски и секси, и според...

Мејкап-трикови за светол тен

24 март, 2017, Нема коментари
Аристократскиот или блед тен особено е осетлив налето, а освен крем со заштитен фактор, потребна му е и добра шминка. Несаканиот сјај ќе ја избрише проѕирната пудра што служи како основа за преостанатата шминка,...
Почетна // живот // Категорија "убавина" (Page 3)
Горе