Category: убавина

-1280x696.jpg
Вие би изгледале како сосема друга личност Убавината доаѓа во различни форми, но сепак, некако е наметнато мислењето дека лицата кои најмногу се стремат кон симетрија се визуелно попривлечни. Многу студии го поддржуваат ова тврдење. Како и да е, вистината е дека не постои совршено симетрично лице, и ако е можно такво нешто, постојат многу […]

befunky-collage-2_nzwapaL.jpg
Најбараните шминкери тврдат дека денес, повеќе од кога било во последната деценија, е наметнат трендот на големи веѓи, и тие тоа постојано го применуваат на моделите и славните убавици. Но важно е да се нагласи дека веѓите не се имуни на стареење – тие со текот на времето слабеат, стануваат сиви и престануваат да растат […]

86020_starenje_ls.jpg
ЗАБАВЕНО ОДИТЕ Ако го забавите одот кога ќе наполните 40 години, можно е да стареете порано од очекуваното. Пешачењето е најлесно и една од подобрите вежби што можете да ги вежбате, а доколку планирате да ја започнете таа програма, започнете со 5 минути на ден, за да стигнете до 30 минути пешачење. Обидете се да […]

zizel_1000x0.jpg
Таа со години го следи овој утрински ритуал и тврди дека благодарение на него изгледа младешко и витко. Покрај тоа, таа вели дека начинот на кој го започнува секое утро е главниот виновник и за среќата и за добриот дух. Секој од нас може да го примени ова: Секое утро Жизел станува околу 5 или […]

.jpg
Народната медицина може да го реши вашиот проблем со старечки дамки Д-р Даг Вилсин откри моќно решение за брзо отстранување на дамките во стареење. Пегите се појавуваат и кај помладите луѓе како последица на прекумерното изложување на сонце. Мора да се консултирате со лекар ако забележите: Дамките растат брзо Црвенило, крварење, чешање и чувствителност на […]

52c0558fa3dc900530fc04a2c332a33a0a5b67b4.jpg
Маските на природна основа се прават брзо, ја освежуваат кожата и даваат неверојатни резултати. Маската од киви и мед е фантастична во борбата против борите, обезмастување на лицето, отстранување на мртвите клетки и задебелување на површината. Потребно е: – 1 цело киви – 2 лажици мед Подготовка: Излупете киви, изрендајте го и исцедете го сокот. […]

girl-11547341920-830x0-1.jpg
Хана Пек ослабе 34 килограми за 18 месеци, благодарение на специјалната стратегија која вклучуваше секојдневна физичка активност и малку грижа за подготовка на храна. Таа не се откажуваше од своите навики дури и за време на карантин. 1. Контролирајте ги порциите Грижата за количината храна што ја јадете мора да биде на врвот на вашите […]

-4.jpg
Ако сакате косата да ви расте побрзо, да биде поздрава и поубава, јадете го ова! Како да се забрза растот на косата и како да се отстрани првутот се многу чести прашања, а има и храна што може да ви помогне во тоа. Најдобро од сè, храната за побрз раст на косата е лесно достапна, […]

.jpg
До поспектакуларен изглед… Многу девојки денес се подложени на разни операции, процедури, инјектираат хијалуронска киселина и полнила …Не мора да потрошите илјадници динари за поцелосен изглед на усните. После бројните прашања на оваа тема, решивме да се занимаваме со тоа и еве што откривме. Тајната на поцелосните усни е во следново: Пилинг за усни и […]

th1_boreusnu28092020.jpg
Предвремено стареење може да се избегне ако е предизвикано од постојан сон во лоша положба. Спиењето на лице понекогаш нема да создаде трајни брчки, но ако спиете на лицето од ноќ до ноќ, од недела во недела, од година во година … тогаш брчките создадени во сон ќе останат трајно на вашето лице. За да […]

but-2.jpg
Судејќи според многуте програми за вежбање, чучњевите се најдобри вежби за подигнување на задникот и затегнување на нозете. Но, не ги сакаат сите. Можеби се прашувате дали постои алтернатива, некои вежби со кои ќе го постигнете истиот ефект? За среќа, одговорот на ова прашање е да! Ви донесовме три одлични вежби со чија помош ќе […]

-бели.jpg
Многу полесно и поприродно од вештачкото белење Сите сакаме да гледаме убави и бели заби. Редовно миење е предуслов.Но, понекогаш треба да нанесеме белење.И, би било одлично ако можеме да го сториме тоа дома, без тоа да нè чини многу. Не е невозможно! Користете еден домашен зачин, користете го редовно и белите заби се загарантирани. […]

Nega-na-kozata-Sto-mozete-da-napravite-bez-da-odite-vo-kozmeticki-salon-ad.jpg
Несаканиот раст на влакната на лицето кај жените обично се јавува како резултат на високи нивоа на андрогени (како тестостерон) во нивните тела. Значи, иако влакненцата на лицето не е нужно опасна за здравјето, повеќето жени, од естетски причини, сакаат да ја отстранат. Електролиза, отстранување со ласер или депилација се едни од опциите за отстранување […]