24 февруари, 2017

Радио

10 класични комбинации на бои кога не знаете што да облечете

24 февруари, 2017, Нема коментари
Сакаме да изгледаме убави и со стил во секој дел од годината, но понекогаш тешко ни е да ги пронајдеме совршените комбинации на бои. Ако немате идеја како да ги комбинирате боите… Неколку идеални...

Оваа пролет ќе се но­сат чев­ли со ви­со­ки пот­пе­ти­ци и со пла­тфор­ма

22 февруари, 2017, Нема коментари
До­а­ѓа про­лет и би­де­те со отво­рен ум ко­га се во пра­ша­ње но­ви­те про­лет­ни мо­де­ли на са­лон­ки, мо­ка­си­ни, сан­да­ли и влеч­ки. Во про­дав­ни­ци­те ќе има сѐ и се­што, а на вас оста­ну­ва са­мо да од­бе­ре­те...

Боите кои одговараат на секоја жена

21 февруари, 2017, Нема коментари
Црната, темно сината, виолетовата и сивата боја се бои кои подеднакво добро им стојат на сите жени, а секоја од нив испраќа одередена порака! Црна. Ова боја и стои добро на секоја жена. Во...

Везени фармерки – Нов тексас тренд

17 февруари, 2017, Нема коментари
Се мислите како да го подновите вашиот стил? Зошто да не започнете со пар везени фармерки? На почетокот ваквите модели везени фармерки беа микро-тренд, односно не беа целосно прифатени од модната индустрија. Но, со...

Пет модни трикови за повитка фигура

16 февруари, 2017, Нема коментари
Можеби не сте свесни дека тоа парче облека кое најмногу го сакате прави да изгледате подебели. За среќа постојат и спротивни примери, па можеби тие фармерки толку многу ги сакате затоа што прават нозете...

Идеи како да носите цветен дезен оваа зима

14 февруари, 2017, Нема коментари
Иако цветниот дезен обично е асоцијација за пролетнiте и летни месеци, оваа зима е еден од главните трендови. Се актуелизира со колекциите на Dolce and Gabbana и  на Gucci. Цветниот бан го следат и...

Еве каков модел на фустан ќе биде во мода оваа пролет

10 февруари, 2017, Нема коментари
Нешто што одвај чекаме да го видиме како го носат и нашите девојки Познатата манекенка и ИТ девојка Бела Хадид во последно време се почесто е во медиумите поради нејзиниот беспрекорен стил. Таа речиси...

Oвие зимски комбинации на бои треба да ги пробате

3 февруари, 2017, Нема коментари
Зошто кога е поладно надвор, сè помалку носиме облека во боја? Само заради тоа што не можеме да носиме летни цветни фустанчиња не значи и дека треба да носиме здодевни и монотони бои. За...

Новите мод­ни трен­до­ви за 2017 го­ди­на

2 февруари, 2017, Нема коментари
Трен­до­ви, ка­ко и се­ко­ја се­зо­на, има мно­гу. Го­ди­на­ва има сѐ и се­што, а, всуш­ност, ни­што но­во. Трен­до­ви­те се по­вто­ру­ва­ат со го­ди­ни. Мо­же да се ка­же де­ка оваа го­ди­на, ко­га се во пра­ша­ње мод­ни­те трен­до­ви,...

Какви фармерки ке носиме оваа пролет/лето?

31 јануари, 2017, Нема коментари
Фармерки со везени и принт апликации, најчесто со цветови, но и со пеперутки, рипчиња, и други весели фигури – тие се „маст хев“ модно парче за потоплите денови. За среќа, освен кај луксузните модни...

Новата колекција луксузни обувки на Џенифер Лопез

27 јануари, 2017, Нема коментари
Новата колекција на обувки на Џенифер Лопез во соработка со дизајнерот и брендот Giuseppe Zanotti конечно е претставена. „Капсула“ колекцијата брои само 6 парчиња, од кои сандали-гладијаторки до колена, високи потпетици украсени со дијаманти...

Црни модни комбинации кои ќе ги обожавате

25 јануари, 2017, Нема коментари
Облекувањето во црна боја oд глава до пети е новиот тренд кој стана хит во модниот свет. Факт е дека со црната боја никогаш нема да направите модна грешка па затоа што повеќе дами...

10 работи кои нема да бидат тренд во 2017

18 јануари, 2017, Нема коментари
Секоја година модата се менува и различни работи стануваат тренд. Доколку сте дама којашто сака да ја следи модата и да биде секогаш во тренд и да се облекува во најновите модни парчиња, тогаш...
Почетна // живот // Категорија "мода"
Горе