o_28436613_1280.jpg
Холивудската актерка Џенифер Анистон моментално работи на промоција на вториот дел од комедијата „Murder Mystery“ во која глуми со колегата Адам Сендлер. Во оваа прилика таа се појави на шоуто на Џими Фалон како и на њујоршкото Good Morning America и не почести со два одлични модни изгледи. Анистон и во текот на деведесетите се […]

49460_shutterstock-1503135923_f.webp
Оваа пролет нема да помине без тексас здолништата, а ќе се носат модели од сите должини и кроеви Иако тексас здолништата не се ништо ново во светот на модата и се основно парче облека, мораме да признаеме дека не беа баш актуелни во изминатите сезони. Меѓутоа, како што модните трендови циклично се менуваат, повторно дојде […]

o_28427243_1280.jpg
Мечињата остануваат мотив кој ги инспирира дизајнерите на луксузните модни куќи – по чантата како плишано мече на Balenciaga која предизвика скандал и сериозно го наруши угледот на до неодамна најпопуларниот бренд во светот, Gucci сега играше на сигурно и претстави чанта во форма на детско мече без контроверзни карактеристики. Сепак, ова плишано мече привлекува […]

454a5645d5e97467396b55ce29cee35044e97ddf.jpg
Кралицата Летиција повторно е инспирација Шпанската кралица Летиција ја покажа љубовта кон светлите бои носејќи розова кошула-фустан. Познато е дека таа ја користи секоја прилика да облече еден од нејзините фустани со миди должина и докажа дека овие модели се достојни за секоја пригода, од оние опуштени, дневни варијанти, до настани кои бараат чиста елеганција. […]

bella-hadid-1-830x0-1-e1679399037639.jpg
Пролетта чука на врата, време е за лелеави здолништа, фустани во нежни тонови и сандали (дами, не заборавајте на педикирот). Супермоделот Бела Хадид често го менува својот изглед, од фризура до стил на облекување, но сакаме да ја гледаме во комбинации кои ја истакнуваат нејзината витка, женствена фигура и убаво лице. На синоќешниот престижен настан […]

358194_kozna-jakna-shutterstock-2044439231_ff.jpg
Изработено од вештачка или вистинска кожа, ова елегантно парче е одлична опција која ќе направи дури и обична гардероба да добие допир на елеганција. Оваа зима, особено сме возбудени поради неочекуваните дизајни на кожени јакни, од оние со долги реси, до надуени ракави и други впечатливи детали. Научете како да стилизирате кожна јакна во 2023 […]

o_28364961_1280.jpg
Издржливи, силни и удобни, со задебелени ѓонови и силни врвки, чизмите до глужд, кои пред неколку години можеа да ги видат само луѓето кои поминуваат многу време во природа, за кратко време станаа модна класика. Нивното место во женската гардероба е зацементирано поради леснотијата да се комбинираат со облека од различни стилови, на кои овој […]

62500621-mary-jane-cipele-obiljezit-ce-proljece.jpg
На листата на трендови кои најчесто ќе ги гледаме на улиците на метрополите се најдоа и таканаречените чевли Мери Џејн, чија популарност расте со таква брзина што заслужуваат свој текст. Мери Џејн е американско име за затворени чевли со една или повеќе ремени кои одат преку стапалото. Моделот стана популарен во раните 1900-ти, кога беа […]

tan2023-03-13015315681-830x0-1.jpg
Познатата актерка Салма Хајек годинава присуствуваше на Оскарите во придружба на нејзината прекрасна ќерка Валентина. Нејзината 15-годишна ќерка облече посебен црвен фустан кој нејзината мајка го носеше пред 25 години на гала настан во 1997 година. 56-годишната Салма го носеше овој фустан со црвен корсет создаден од дизајнерот Исак Мизрахи на гала настанот „Fire&Ice“ во […]

profimedia-0762556215-830x0-1.jpg
Кејт Мидлтон и другите членови на кралското семејство присуствуваа на Денот на Комонвелтот во Лондон. Принцезата од Велс уште еднаш покажа зошто важи за една од најдобро облечените жени во светот. Таа за оваа пригода облекла темносин ансамбл составен од сако и здолниште со миди должина. Кејт во комбинацијата додаде и елегантен шешир кој одлично […]

tan2023-03-13075112851-830x0-1.jpg
Ѕвездата на „Еуфорија“ и модел Хантер Шеjфер предизвика огромно внимание со својот екстравагантен и смел стајлинг на забавата организирана по церемонијата на Оскарите. Актерката, позната по својата авангардна смисла за мода, самоуверено позираше пред камерите додека гостите на настанот гледаа со „стравопочит“, чисто поради смелоста. Дваесет и четиригодишната актерка се осмели да облече креација која […]

kejt-blancet-4-830x0-1.jpg
Кејт Бланшет, ѕвездата на филмовите „Елизабет“, „Авијатичарот“, „Господарот на прстените“, „Керол“ не престанува да ги игра улогите кои претендираат да бидат наградени. Филмот „Тар“, ѕвездата на овогодинешните церемонии, повторно го стави уметникот во центарот на вниманието. Многумина очекуваа дека ќе добие Оскар за улогата во овој филм, па нејзиното појавување на церемонијата на Академијата привлече […]

Screenshot_2-26.png
Слободно комбинирајте ги овие две парчиња во еден стајлинг     Станува збор за сѐ почест стил кој варира помеѓу опуштен и елегантен, а ист е случајот и со патиките и фустанот.   Иако обично носиме патики со панталони или фармерки, не треба да се двоумите кога ќе изберете фустан за дневна варијанта.   Современите […]

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/