28 мај, 2017

Радио

Пролетни панталони совршени за деловни комбинации

25 април, 2017, Нема коментари
Нови трендови и во деловната облека Ригите отсекогаш биле дек од облеката што претставничките на понежниот пол ја носат на работа. Кошули, сакоа и панталони зачинети со одвај забележливи тенки линии отсекогаш се одличен...

Неизбежен тренд за ова лето: Очила за сонце во боја

21 април, 2017, Нема коментари
Судејќи по најновите трендови, ова лето ќе биде обележано во знакот на колоритот, веселите бои, шаренилото.. Ако минатото лето доминираа смирените тонови и трендовите се одвиваа во границите на „комфорт зоната“ без претерано експериментирање...

Шик модни комбинации комбинации за овој април

20 април, 2017, Нема коментари
Топло-ладниот временски микс во април бара и моден микс кој лесно се прилагодува на температурата, што значи умешно комбинирање на облеката и обувките за овој транцизионен период. Понекогаш со голи рамена, понекогаш со потопла...

Облечете се во сите бои

13 април, 2017, Нема коментари
Оваа сезона модните диктатори се сложуваат во едно, принтот е неопходен. Овој тренд е предизвик за сите оние кои уживаат во веселите бои на пролетта. Погледнете какви парчиња се препорачуваат за оваа пролет. Искористете...

Широки панталони за оваа пролет

11 април, 2017, Нема коментари
Омилени помеѓу модните дизајнери и модните блогерки оваа пролет, широките панталони со висок струк се одличен начин да ја издолжите и истакнете вашата фигура. Еден од најомилените трендови на модните дизајнери оваа пролет се...

Карираните дезени и оваа пролет во мода

5 април, 2017, Нема коментари
Без раз­ли­ка кој стил на об­ле­ку­ва­ње го пре­фе­ри­ра­те, во сво­јот ор­ман си­гур­но има­те нај­мал­ку ед­но пар­че што има ка­ри­ран де­зен. Иа­ко на мно­гу­ми­на не им се до­па­ѓа, оваа про­лет, се­ка­ко, тре­ба да го зе­ме­те...

Секогаш во тренд: Облека со впечатливи пруги

4 април, 2017, Нема коментари
За секоја сезона, на било кое парче облека, пругите секогаш успеваат да се провлечат. Ситни, крупни, впечатливи, широки, тенки, вертикални, хоризонтални – секако ги обожаваме особено на пролет. Пругите го освежуваат секој изглед и...

Чевлите со везени цветови ќе бидат апсолутен хит

3 април, 2017, Нема коментари
Откако чантите, јакните, фармерките, блузите и другите модни парчиња добија нов изглед навезени со цветови, оваа пролет ќе се носат и чевли во шари. Обувките збогатени со флорални шари веќе „прошетаа“ на модните писти...

Освежете го вашиот пролетен изглед со розови парчиња

29 март, 2017, Нема коментари
Бебешка, кармин, пудра, магента , неонска и кремаста се само дел од нијансите на розова што оваа зима доминираа во уличната мода и во колекциите на брендовите за секојдневна мода. Се носеа розови капути,...

Романтична и лежерна пролет со H&M

28 март, 2017, Нема коментари
Нежни и романтични фустани, сафари модели од меки материјали и урбана лежерност се главните елементи најновната колекција за пролет 2017 на шведскиот бренд H&M. Линијата е облагородена со транспарентни парчиња, тантела, цветен дезен и...

Три ком­би­на­ции на бои што ќе ја од­бе­ле­жат про­лет­та

27 март, 2017, Нема коментари
Су­деј­ќи спо­ред ди­зај­не­ри­те, кои во сво­и­те ко­лек­ции за про­лет-ле­то 2017 го­ди­на ста­ви­ја ак­цент на бо­и­те, тие ќе ја од­бе­ле­жат но­ва­та се­зо­на. Од­нос­но, со ком­би­ни­ра­ње на бо­и­те на нај­не­о­че­ку­ван на­чин, што во мод­ни­от свет е...

Инспирација за вашиот пролетен стил

24 март, 2017, Нема коментари
Погледнете го нашиот избор на модели, комбинации и актуелни бои за сезона пролет 2013. Се надеваме дека галеријата ќе ви посужи како извор на инспирација за тоа што да изберете или како да ги...

Чевлите со остар врв – новата тенденција

23 март, 2017, Нема коментари
Тие се вратија во полна сила и имаат намера да останат уште долго на челна позиција меѓу омилените аксесоари на жените – чевлите со остар врв! Да бидеме искрени, понекогаш во името на модата...
Почетна // живот // Категорија "мода" (Page 2)
Горе