kraljica-kamila-11-830x0-1.jpg
Британската кралица Камила ја посети Британската тркачка школа во Њумаркет, по повод 40-годишнината од нејзиното отворање. Иако сме навикнати на тоа дека принцезата Кејт избира гардероба специфична за пригодата, па не нè чуди кога ќе избере војнички принт за присуство на воени вежби, карго панталони и карирана кошула за еден ден во природа и слично, […]

56154_profimedia-0215931440_f.webp
Кјара Ферањи моментално има над 29 милиони следбеници на Инстаграм и дефинитивно е на врвот на најуспешните модни блогерки Дизајнерката и инфлуенсерка успеа своето хоби да го претвори во бизнис, а поради богатото искуство го привлече вниманието на академската заедница која сега го користи нејзиниот пример во анализите за деловни успеси на познатиот универзитет Харвард. […]

o_29257925_1280.jpg
Ѕвездите од А-листата веќе ја отворија летната сезона и започнаа со модни комбинации кои ќе ја одредат насоката во која се движат летните модни трендови. Кендал Џенер предлага вистинска класика – плетени торби на кои се навраќаме секоја година, а секоја сезона обично има по еден иконски модел. Кендал се појави во Кан со предимензиониран […]

kej-2-830x0-1.jpg
Принцезата Кејт Мидлтон е секогаш беспрекорно облечена. Таа непогрешливо знае како да го прилагоди својот изглед на приликата, не избегнувајќи често да ги повторува своите аутфити и да укаже на важноста на економичноста во модата. Иако повеќето ситуации во кои се наоѓа „штедливата принцеза“ се одредени со протокол и на тоа работи цел тим експерти, […]

708385_11508367-1_f.jpg
Шпанската кралица Летиција носеше светла шарена тоалета од лесни материјали на настан организиран од шпанскиот Црвен крст во Мадрид. Позната по одмерениот стил и класичните, едноставни, но ефективни комбинации на облека, шпанската кралица Летиција овојпат повторно блесна. За да го прослави Светскиот ден на Црвениот крст во Мадрид, шпанската кралица носеше класичен миди фустан со […]

2014241.jpeg
Дека е една од безвременските модни инвестиции, достојна дури и за свечени прилики, докажа и актерката и пејачка, 26-годишната Хејли Стајнфелд на премиерата на анимираниот филм „Spider-Man: Across The Spider Verse“, во што таа го позајми гласот на Гвен Стејси, односно на Спајдер-Гвен. 20-годишната бринета се одлучи за необична комбинација која вклучува тексас кошула, но […]

779107_shutterstock-1665213835_f.webp
Малиот црн фустан е нешто што секоја жена го има во својот плакар. Безвременскиот класик можете да го зачините со разни модни детали кои ќе му дадат живот. Ова се најдобрите додатоци за да го освежите вашиот мал црн фустан. Шал Шаловите се целосно носливи во текот на целата година. Посветлиот шал е одличен моден […]

55894_shutterstock-641053810_f.webp
Постојат трикови за да ја одржувате вашата облека чиста и уредна што е можно подолго, но треба да знаете и што може да ја уништи вашата гардероба, а што никогаш не би помислиле. Еве што ви ја уништува облеката: 1. Несоодветна закачалка, особено онаа со остри рабови која е поширока од рамената, може да го […]

2007913-e1685434653289.jpeg
Сестрите Хадид се толку популарни што се главна конкуренција на Кардашијан. Бела Хадид е прогласена за една од најубавите жени на светот поради нејзините целосно симетрични црти на лицето, т.н. златен сооднос. Знаејќи дека нејзината мајка ја испратила на операција, тоа не е успех. Нејзината сестра Џиџи можеби ужива повеќе популарност, бидејќи е сепак повеќе […]

49362_shutterstock-373453690_f.webp
Кога во 1879 година се појавиле првите Levi’s, имале четири џебови: еден одзади и три напред, два големи и еден мал, на десната страна. Тој мал џеб отсекогаш бил мистерија и многумина со години се прашуваат за што всушност служи. За парички? Можеби би можеле да напикате и стуткате неколку банкноти, но ни тоа не […]

kan-1-830x0-1.jpg
Филмскиот фестивал во Кан е во полн ек и холивудските ѕвезди за кратко се преселија на француската ривиера. Покрај неверојатните кинематографски успеси, во овие неколку дена имавме можност да го видиме и беспрекорниот стајлинг на познатите дами. Иако синоќа многу дами се потрудија да ги воодушеват присутните со своите аутфити, две посебно се истакнаа. Тоа […]

096f403f1e2810c02461962a26d5b5d6afc60c5f.jpg
Дека плисираните фустани се тренд за пролет 2023 сведочи и стајлингот на актерката. Кралицата на минимализмот, актерката Анџелина Џоли, повторно успеа да ги воодушеви сите со модна комбинација која е толку едноставна, а сепак впечатлива во исто време. Познатата актерка беше фотографирана од папараците додека пазаруваше во Њујорк, а освен што ја покажа новата посветла […]

62552682-traperice-su-jedan-od-najpozeljnijih-odjevnih-komada.jpg
Кога станува збор за секојдневната облека, фармерките несомнено се меѓу најбараните. Тие се основата на нашите секојдневни комбинации, парче без кое повеќе не можеме да ја замислиме нашата гардероба. Одредени модели на фармерки од година во година го задржуваат своето место на врвот на најпопуларната листа, но секоја нова сезона ни носи и некои трендовски […]

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/