Category: мода

-шајка.jpg
Дефинитивно ќе сакате да го ископирате овој стајлинг Што и да облече, станува тренд. Овој пат, Ирина Шајк (34) ни даде одлична идеја за совршен есенски стајлинг, кој ќе не загрее, но во кој исто така ќе изгледаме апсолутно шик. Иако многумина не ја сакаат комбинацијата на црна и темносина, таа ни покажа дека тоа […]

th1_zara-donjerublje2510.jpg
Колекцијата наречена ‘The Female Gaze’ е токму она што би се очекувало од Зара, прекрасни парчиња во неутрални бои кои многу дами ќе посакаат да ги имаат. Колекцијата вклучува градници, гаќички, пижами, боди, стилски комбинезони, хеланки … И содржи 158 различни парчиња.

-и-ким.jpg
Најгламурозниот тренд од 2000-тите е повторно во мода! Модата од 2000-тите конечно се враќа на модните писти и во нашите гардероби: веќе сме навикнати на ултра кратки здолништа, бандани и работи со детали од крзно. Друг очигледен тренд од 2000-тите се плишани тренерки. Ким Кардашијан лансираше колекција тренерки Скимс со кралицата на 2000-тите – Парис […]

-кимж.jpg
Ви донесуваме одлични идеи за совршена есенска облекаШто и да помислите за неа, едно не може да се оспори, а тоа е совршениот стил. Ким Кардашијан многу добро знае што и одговара и како да го истакне најдоброто на нејзиното тело. Таа поставува трендови со години, а ние пронајдовме 10 нејзини најдобри изданија што можат […]

1330324.jpeg
Како и многу љубители на модата, 23-годишната сопруга на канадската поп-сензација не е имуна на парчињата потпишани од италијанскиот бренд Bottega Veneta, која својата нова популарност му ја должи на дизајнерскиот ум на Британецот Даниел Ли. Во последните сезони, италијанската модна куќа Bottega Veneta, предводена од 34-годишниот дизајнер Даниел Ли, стана лидер во модните трендови […]

profimedia-0176684849.jpg
Сопругата на принцот Хари, Меган Маркл, секогаш воодушевува со нејзините обични комбинации. Атрактивна бринета се појави во основно училиште во Калифорнија, во друштво на нејзиниот сопруг, принцот Хари, за да засади растенија во спомен на мајката на Хари, покојната принцеза Дајана, која го напушти овој свет пред дваесет и три години во трагична несреќа во […]

paris-hilton-1-830x0-2.jpg
Богатата наследничка Парис Хилтон ( 39) и нејзиното момче Картер Реум (39) се сретнаа на црвениот тепих во јануари годинава на забавите по „In The Style“ и „Warner Bros. Golden Globe“ и сега велат дека ја слават годишнината. Имено, Парис објави заедничка фотографија на Инстаграм на која ја обои косата во сина боја, на кое беше напишано нејзиното име Парис , […]

o_8890709_1024.jpg
Британската пејачка со косовско потекло Дуа Липа (25) во понеделникот прошета по улиците на Newујорк со своето момче Анвар Мохамед Џерард Хадид (21), помладиот брат на сестрите Изабел Каир „Бел“ Хадид (23) и Јелена Нура „Џиџи“ Хадид (25) Липа носеше долги кожни панталони, маица со долги ракави со качулка со патент што беше изменета за да наликува повеќе на горниот дел затоа што ги […]

-насловна.jpg
Софија Вергара на својот Инстаграм објави видео на кое носи фармерки со сопствен потпис, модел Кармен која ги обликува задникот и ги издолжува нозете. Многу ласкав модел на фармерки што се носеа и во поформални и во лежерни прилики, носеше Софија Вергара на снимањето празнична реклама за детската болница Сент Џуда. Црните фармерки се шират […]

.png
Трик кој ќе ви помогне да ги затегнете широките панталони! Кога фармерките ќе ни станат широки, или кога ќе купиме малку поголем број панталони поради „модниот“ момент, логично е да врземе појас околу половината. Сепак, многу луѓе се нервираат да носат појас, а понекогаш и овој додаток не одговара на нашата комбинација. Не грижи се, […]

crveno-roze-kombinacija-1280x864.jpg
Новите трендови постојано ги поместуваат границите и често се случува она што некогаш беше големо не-во светот на модата, потоа стана апсолутен хит, или „мораше да се има“. Порано се претпоставуваше дека кафеавата боја не одговара на црна, розова со црвена, црвена со виолетова, темносина со црна. Розово – црвена комбинација, со години го бара […]

-ЗВЕЗДА.jpg
Блу Ајви е само „половина глава“ помала од нејзината мајка Познатата музичка ѕвезда Бијонсе (39) и нејзината ќерка Блу Ајви (8) беа фотографирани на улиците во Њујорк во опуштено и непрепознатливо издание, а лицето го сокриа под качулка и заштитна маска за лице, па останаа незабележани. Имено, пејачката и нејзиното семејство се вратија дома откако […]

juicy3.jpg
Марката плишани тренерки, кои на крајот на векот беа симбол на познати дами и богати жени, беше основана во 1997 година за неколку стотици долари, а веќе во 2000 година вредеше милиони. Американките Гела Неш-Тејлор и Памела Скаист-Леви го основаа брендот „Juicy Couture“ кон крајот на 90-тите години на минатиот век, воведувајќи удобна и пријатна […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi