Category: мода

226859_profimedia0351765134_ls-e1598537528436.jpg
Антилопските обувки се неверојатно чувствителни на дамки, но и на чистење. Не сакаат дожд, но и правот исто така остава свој белег на нив. Еве како да ги исчистите без да ги уништите Техника број 1: Исчистете ги чевлите од прашина и гребнатинки Земете четка за чевли и проверете дали чевлите ви се суви. Ако […]

116908564_346836249656881_4882484659743444796_n.jpg
Крајот на летото е можеби најубавиот период од годината, а темната кожата и летните трендови се добитна комбинација. Има ли нешто поубаво од одење по жежок асфалт по градските улици? Крајот на август ни го овозможува токму тоа, како и екстравагантноста во летните трендови. Облека што не ја носевте на одмор (и се надеваме дека […]

-1280x776.jpg
Модната куќа Сен Лоран изработува необични потпетици кои се омилени кај славните дами, а ги карактеризира пета составена од златни букви на славната модна креаторка Петицата на потпетиците Опиум е во форма на писмо на YSL, а еден од обожавателите е и познатата пејачка Кристина Агилера. Таа го носеше овој модел на високи сандали, како […]

profimedia-0476445456-725x483-1.jpg
Фармерките можат да се комбинираат со скоро сите други парчиња од гардеробата, па затоа се парче во кое многу жени се задоволни да инвестираат. Секој од нас има модел што и одговара најдобро, но секогаш треба да експериментираме – што е најдобро да се направи пробувјќи некои од водечките трендови на сезоната и да видиме […]

andjeli.jpeg
Неверојатната приказна го започна „животот“ пред неколку месеци на Интернет, а каде на друго место! Интернетот и социјалните мрежи се преплавени со теории на заговор, кои се шират со молскавична брзина, а тие можат да бидат толку комплицирани и темелни што понекогаш им е тешко на луѓето да ја разликуваат вистината од лагата. Една од […]

esen.jpg
Не можете да погрешите и вреди да инвестирате пари во нив Чизми до глужд. Црнa ролка Мантил Црвен кармин Кожни парчиња Обетки во светла боја Впечатлива маска Црни хулахопки без детали Накит со бисери Впечатливи рамни чевли

untitled-design-75.jpg
Дводелните, но и едноделните костими за капење беа многу популарни ова лето. Од оние што едвај ги покриваа интимните делови до оние со висока половината, сè беше носено. Погледнете за што се одлучија моделите Ова лето беше многу тешко да се одлучи каков вид бикини да се купи. Избор имаше повеќе од доволно. Но, познатите […]

302377_melanija_ff.jpg
Првата дама на Америка уште еднаш воодушеви со својот моден избор, а овој пат реши да блесне во портокалови тонови. Меланија Трамп, сопруга на американскиот претседател Доналд Трамп, ја посети изложбата што се одржи вчера пред Белата куќа по повод стогодишнината од деветнаесеттиот амандман. Ова се дела на автори од сите сојузни држави на Соединетите […]

226711_irun_ls-e1598350970419.jpg
Овој модел стана особено популарен минатата година па нема да биде ни помалку релевантен оваа есен Оваа есен ќе има најразлични тековни стилови, од женствени до бајкерски. Од една страна, балетанките ќе бидат во тренд, додека овој модел во кој Ирина Шајк ги прошета улиците на Лос Анџелес ќе биде подеднакво популарен. Бејкерките нема да […]

.jpg
За некои од нас шорцевите сè уште се резервирани само за обични и спортски комбинации, но се чини дека зa нашите омилени трендсетерки станаа едно од омилените парчиња ова лето, згора на тоа оваа сезона видовме изненадувачки неколку фустани со цветни и животински принтови. Трендстерите обожаваат шорцеви со должина над коленото, како и опуштени минималистички […]

.jpg
Среќата е многу скапоцена облека, дизајнирана, со потпис. Кај нас, секоја друга студентка изгледа како икона на стилот. Колку луѓето се посреќни, толку поедноставно се облекуваат. Без размислување. Овој неочекуван заклучок произлезе од годишното истражување на UN за нивото на среќа во животот на луѓето. Од 2011 година па наваму, беа спроведени истражувања за глобалната […]

shutterstock-525001696-e1598003817756.jpg
Одење на шопинг или купување е секојдневна активност што некои повеќе, а некои помалку сакаат да ја прават. Во секој случај, решивме дополнително да ги инспирираме shopaholics и да ги охрабриме сите други да дадат неколку трикови за повеќе пријатно искуство. Погледнете какви совети читателите ги споделија со нас. 1. Купете ако не Ви излегува […]

.jpg
Сите понекогаш се наоѓаме во ситуација на очај пред плакарот, бидејќи каква и да е комбинација што се обидуваме да ја направиме, тоа едноставно не функционира. Најдоброто нешто што можете да направите во таа ситуација е да земете длабок здив, да престанете да филозофирате и да се вратите на основите. Постои формула која секогаш ќе […]