20 јули, 2019

Радио

Редизајнирани се култните фармерки: Хејли Болдвин е новото заштитно лице на Levi’s 501

6 јуни, 2019, Нема коментари
Во соработка со Херон Престон – дизајнер и DJ, а во чест на култните Levis’s 501 фармерки кои го прославија роденденот во мај, Levis’s претстави колекција со редизајнирани култни фармерки за жени и мажи....

Зошто сатенот е совршен материјал за лето и како да го носите?

6 јуни, 2019, Нема коментари
Сатенот не е резервиран само за slip фустани! Slip сукњите и фустаните во изминатите неколку сезони се искачија на самиот врв на нашите омилени парчиња за сончевите денови, а сатенот потоа се појави во...

Dua Lipa е новиот „глас“ на Yves Saint Laurent

6 јуни, 2019, Нема коментари
YSL Beauté им даде мала задача на своите фанови: на официјалниот Instagram профил, брендот објави неколку кратки видеа во кои се слуша само глас. Така, YSL им понуди на обожавателите опција самите да утврдат...

Доделување на CFDA Fashion Awards: Џенифер Лопез, модна икона

5 јуни, 2019, Нема коментари
Во Њујорк, беа доделени CFDA Fashion Awards, а ова беше уште една можност многу светски ѕвезди да заблескаат во најдобрите изданија. Меѓу членовите на светскот џет-сет кои прошетаа на црвениот тепих беше и латино...

15 модели на бели патики во кои сакаме да го поминеме целото лето

5 јуни, 2019, Нема коментари
Кога би морале да избереме еден пар обувки кои сакаме да ги носиме засекогаш, тоа сигурно ќе бидат белите патики кои за жал многу лесно се валкаат и оштетуваат, но барем имаме изговор на...

Како изгледа кога Beyoncé ќе се претвори во кралица на лавовите?

5 јуни, 2019, Нема коментари
Само еден месец нѐ дели од премиерата на новиот филм Lion King live-action и навистина едвај чекаме да видиме какви комбинации на облека ќе носат познатите ѕвезди на премиерата, но тешко дека некој ќе...

Какви плетени ташни ќе носиме ова лето?

4 јуни, 2019, Нема коментари
Неодоливите плетени ташни изработени од природни материјали и нежни неутрални тонови ги обожаваме веќе неколку сезони, а трендот ќе го носиме и оваа сезона и тоа во генијални изданија. Од класични плетени ташни кои...

15 нежни масла за чистење на лице кои одговараат на сите типови на кожа

4 јуни, 2019, Нема коментари
Маслата за чистење на лице се релативно нов термин во нашите секојдневни рутини за нега на кожата, а комбинираните и мрсни видови на кожа сé уште се плашат од маслата, но благодарение на корејската...

Еве колку е потребно да спиете доколку сакате успешно да ги намалите килограмите

4 јуни, 2019, Нема коментари
Не постои универзален рецепт за губење на тежината, но повеќето експерти се колнат во ефикасноста на комбинација од кардио вежби, исхрана богата со хранливи материи, контрола на нивото на стрес и доволно спиење. Квалитетното...

Лето во знак на накитот и модните додатоци украсени со школки

31 мај, 2019, Нема коментари
Трендот кој неодоливо нè потсетува на детството, пред повеќе од две години се врати во светот на модата, а толку многу нè воодушеви што и по две години сакаме да го носиме во сите...

Колку помала, толку подобра: Какви ташни носиме оваа сезона?

31 мај, 2019, Нема коментари
Моментално во тренд e ташните да ги носиме во рака, околу половината или преку рамо, а тие се толку минијатурни што најчесто можеме да ги ставиме само најосновните работи – телефон, паричник и клучеви....

Три производи за поголем волумен на усните

31 мај, 2019, Нема коментари
Ако сакате полни усни, а не сте подготвени за хијалуронска инјекција, тогаш веројатно сте се обиделе со трикот со масло од мента. Сепак, козметичките компании, исто така, подготвија производи за поголем волумен на усните....

Дали веќе ги испробавте производите за нега на кожа со масло од канабидиол?

31 мај, 2019, Нема коментари
Маслото од каннабидиол или CBD е состојка која во последно време се повеќе ja гледаме во одлични производи за нега на кожата. Иако се добива од билката канабис, ова масло нема психоактивни ефекти и...
Почетна // Категорија "живот" (Page 4)
Горе