19 октомври, 2019

Радио

Постојат мозочни клетки кои го контролираат апетитот

20 септември, 2019, Нема коментари
Научниците идентификуваа група мозочни клетки кои го контролираат апетитот и се одговорни за нарушувања во исхраната што резултираат со зголемување на телесната тежина. Во експериментите со глодари, овие клетки откриле дека создаваат неврони чија...

Истражувањата покажаа дека ќелавоста кај мажите е поврзана со успехот. Дали се согласуваш?

20 септември, 2019, Нема коментари
Ќелавите мажи некогаш се сметале дека се сексуално моќни затоа што се сметаше дека ќелавоста е поврзана со повисоки ниво на тестостерон, но научниците го докажале спротивното. Jason Statham, Jeff Bezos, Bruce Willis…  Жените...

Дали знаете кои се придобивките од сировата храна?

20 септември, 2019, Нема коментари
До неодамна, само луѓето со тешки и неизлечиви заболувања беа заинтересирани за јадење необработена храна. Како и да е, денес се поголем број на луѓе во светот се свртуваат кон вакво мени со цел...

Во кои ситуации жената избира да молчи

20 септември, 2019, Нема коментари
Жените се познати како суштества кои сакаат да зборуваат. Тие се по комуникативни од мажите, уживаат да споделуваат искуства и чувства, но исто така имаат и периоди на тишина. Кога жената замолчи, нејзината душа...

Болката во грбот се наследува од родителите

20 септември, 2019, Нема коментари
Новото истражување на експерти од Кралскиот колеџ во Лондон ги потврди резултатите од претходните студии кои ја поврзуваат болката во долниот дел на грбот со еден ген. Оваа болка, која е многу чест проблем...

Рутина која ви дава енергија и го подобрува вашето здравје

17 септември, 2019, Нема коментари
Со оглед на секојдневниот густ распоред, можеби е тешко да вметнете тренинг од еден час, но за петминутно истегнување навистина немате изговор. На вашето тело му треба активен повик за будење после спиење, а...

Актерката воодушеви со изборот: Совршен стил за есенските денови!

10 септември, 2019, Нема коментари
Актерката Пријанка Чопра  има одлично чувство за мода, нејзините комбинации на облека се за чиста десетка. Вчера беше фотографирана на настан со аутфит кој е одличен за есенските денови. Темнокосата актерка, со егзотична убавина,...

Кој модел на чизми ќе ја освои претстојната сезона?

6 септември, 2019, Нема коментари
Ги истраживме најновите колекции и ги одбравме највечатливите модели. Во новите модни колекции има многу помалку патики. Војничките чизми го заземаат првото место. Д-р Мартенс со текот на времето стана најпознатата варијанта на војнички...

Најголемата beauty грешка не е онаа на која помисливте

5 септември, 2019, Нема коментари
Дерматолозите и козметолозите имаат бројни правила и совети за нега на кожата. Високо на списокот на beauty гревови е спиењето со шминка на лицето, гризењето на нокти е на второто место, а списокот со...

Сите тајни за beauty блендерот за правилна употреба и чистење

4 септември, 2019, Нема коментари
Веруваме дека веќе сте свесни за сите придобивки од овој чудотворен сунѓер. Поради својата форма, овој производ ни помага да ја примениме шминката на сите делови на лицето во иста количина, брзо и лесно....

Косата на рекламите секогаш изгледа сензационално, но погледнете што навистина се случува

4 септември, 2019, Нема коментари
На рекламите за шампони, косата секогаш изгледа сјајна, лелеава и бујна. Австралиската фризерка Sarah Laidlaw докажа дека сето ова е лага, откривајќи ја позадината на рекламите. Фризерката од Сиднеј на Инстаграм објави видео на...

Кога, како и зошто: Главните прашања за ноќна нега на лицето

3 септември, 2019, Нема коментари
Која е разликата помеѓу ноќните и дневните креми?  По што се разликуваат ноќните креми и серуми од дневните? Ноќните и дневните производи честопати треба да се „прилагодат“ на биоритмот. Навечер, нашето тело и кожа...

Фармерките од 80-тите се омилен модел за оваа есен

30 август, 2019, Нема коментари
Kвалитетен, удобен, но и трендовски пар фармерки е основа на добар outfit, особено кога станува збор за преодни периоди, па време е полека да се подготвиме за претстојната есен и да ја збогатиме гардеробата...
Почетна // Категорија "живот" (Page 4)
Горе