20 јули, 2019

Радио

Минт бојата е вистински хит, а ние смисливме 3 одлични комбинации

30 мај, 2019, Нема коментари
Не, розевата боја дефинитивно не е единствениот хит за оваа пролет и претстојното лето. Со неа, задолжително доаѓаат жолтата, како и минт боjaта кои ќе ги освежат гардероберите на љубителите на модата. Минт бојата...

Сиена Милер во кампањата за есен/зима 2019: Новото заштитно лице на Jimmy Choo

30 мај, 2019, Нема коментари
Заштитното лице на новата Jimmy Choo кампања – In My Choos, во која е претставена колекцијата есен/зима за 2019. година, е актерка Сиена Милер. Во елегантни салонки, гламурозни сандали и неверојатно кул патики, ја...

Феноменален трик со коцка мраз кој ќе ви го промени животот!

29 мај, 2019, Нема коментари
Ако ставите коцка мраз на одреден дел од телото, може да има безброј позитивни ефекти врз вашето здравје и енергија! За овој трик едноставно ставете коцка мраз на одредено место на вратот. Оваа точка...

НЕРВИРА, А И ЛОШО Е ЗА ЗДРАВЈЕТО: Три вежби кои можат да ви помогнат да го намалите ‘рчењето

29 мај, 2019, Нема коментари
Не е пријатно кога најблиските ве опоменуваат дека повторно не спиеле поради вас, бидејќи цела ноќ сте ‘рчеле. На крајот на краиштата, тоа исто така го нарушува квалитетот на вашиот сон, бидејќи дишните патишта...

Се туширате еднаш дневно? Дерматолозите укажуваат на грешките во текот на туширањето

29 мај, 2019, Нема коментари
Туширањето е ритуал што сите ние го практикуваме и кој е составен дел од нашиот живот. Но, понекогаш се поставува прашањето, колку пати дневно треба да се тушираме? Минхенскиот дерматолог Кристоф Либич го даде...

КОЛЕКЦИЈАТА LANCÔME X CHIARA FERRAGNI Е СЀ ШТО САКАМЕ ЗА ОВА ЛЕТО

29 мај, 2019, Нема коментари
Chiara Ferragni ја започна својата првата beauty capsule колекција во соработка со Lancôme, како што беше најавено во нејзиниот masterclass Beauty Bites во февруари. За соработката се дебитираше во понеделникот на Instagram профилот на...

Три хороскопски знаци кои не можат да живеат без секс

28 мај, 2019, Нема коментари
Никогаш не жалат за нивниот избор… Не можете да му го промените хороскопскиот знак… Девица Никогаш, ама баш никогаш, не ги спушта своите стандарди. Овој знак знае што сака и како може да го...

Ако вашата коса премногу oпаѓа, тогаш треба да проверите дали правите нешто од оваа листа

28 мај, 2019, Нема коментари
Колку опадната коса е премногу? Дневното губење на косата е нормална појава. Сепак, ако губите повеќе влакна од што ви растат, вие дефинитивно ќе сакате да преземете акција за да го спречите тоа. Ние...

8 начини да носите сламен шeшир во секоја пригода

28 мај, 2019, Нема коментари
Шеширот не е само за сончање на плажа, туку може да биде најубав детаљ со сите летни комбинации. Сламените шeшири беа и останаа неопходен летен детаљ, без кој не само што не одиме на...

Ова ја олеснува анксиозноста

28 мај, 2019, Нема коментари
Едноставна вежба за дишење може да ви помогне со полесни случаи на анксиозност. Анксиозноста не е само привремено чувство кое ве обзема кога имате „тесен“ рок на работа или треба да пробате нешто ново,...

Одложувањето на алармот наутро е лошо за вашето здравје

27 мај, 2019, Нема коментари
Жалиме, но можеби е време да почнете да излегуваат од креветот на време. Постојат два вида на луѓе на овој свет: оние кои брзаат надвор од креветот при првиот звук на будилникот и оние...

Дали сакате да го намалите бројот на вагата? Само вљубете се!

27 мај, 2019, Нема коментари
Сите знаеме колку е убаво кога сме вљубени, како прекрасните мисли и посебно чувство не водат низ секојдневниот живот, па уште и ако љубовта ни е возвратена, навистина нема подобро чувство … Специфичен сјај...

Инспирирајте се од живописните бои на Carpisa колекцијата

27 мај, 2019, Нема коментари
Мали ранци, ташнички на преклоп или популарните shopper-ки во живописна палета на бои, не потсетуваат на топлите и безгрижни летни денови кои следат. Колекцијата Carpisа е карактеристична по интензивните и јасни летни тонови, а...
Почетна // Категорија "живот" (Page 5)
Горе