ПОЗНАТАТА МИСИЦА ОБВИНЕТА ЗА УБИСТВО НА ПОЗНАТИОТ БИЗНИСМЕН!Влезе во собата и го испука со неговиот пиштол

28 август, 2020
807967_sunitahindicnegiralakrivicuzaubistvo_ff

Сунита Хиндиќ и убиениот Нино Иванковиќ беа во љубовна врска


Судскиот совет на округот Мостар, со кој претседаваше Елис Султаниќ, ја осуди Сунита Хиндиќ (21) од Травник за убиството на бизнисменот во Мостар, Нина Иванковиќ (55) во неговата Вила во Буна кај Мостар. Поранешната мисица беше осудена на три и пол години затвор, пишува Вечерни.ба.

Судскиот совет на окружниот суд го опиша ова кривично дело како несовесно убиство. Според обвинението на обвинителството на округот Херцеговина-Неретва, претставено од обвинителката Тања Маринко, Хиндиќ е обвинета за влез во собата на „Вила Иванковиќ“ каде што Нино Иванковиќ престојувал околу 7 часот на 4 октомври 2019 година, а по вербална расправија со него, во еден момент, со намера да го убие, таа пукала со истрел во негов правец, а Иванковиќ испукал умерено и се здобил со повреди на лице место.
Пред убиството, консумирале алкохол и кокаин, а во еден момент меѓу нив двајца се водела расправија, по што таа го напуштила објектот и заминала со такси во правец на населбата Мостар во Иличи, се наведува во обвинението. За време на возењето, таа разменила СМС-пораки со нив, меѓу кои напишала: „ те мразам…“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris