28 мај, 2020

ЕКСЛУЗИВНО од Белград: видете како “ечи” Белград од тенџериња против Вучиќ

28 април, 2020, Нема коментари
Србите секогаш знаеле први да потегнат “нога” за решавање на проблемите. Што социјални а што политички. За разлика од нив ние Македонците и за основните национални прашања НЕ ЗНАЕМЕ ДА СЕ ДОГОВОРИМЕ! Тоа сме...

На YouTube се појави „документарен филм“ за однесувањето на Србите во карантин – урнебесен е!

27 април, 2020, Нема коментари
Пред три дена, на YouTube се појави „документарен филм“ за карантин во Србија, кој е виден повеќе од 93.000 пати. Во триминутниот филм на Национална географија, Србите се споредуваат со животни кои живеат во...

Толку од она “и во добро и во зло”! Вереницата го избркала од дома за да не ја зарази со коронавирус!

27 април, 2020, Нема коментари
Деновиве на социјалните мрежи осамна едно необично писмо во кое млад човек го споделува своето емотивно искуство: “Мојата вереница овој период работи од дома, додека јас и понатаму одам на работа. Се беше во...

Несторовиќ во одбрана на Новак: го вреѓаат зашто го мразат

27 април, 2020, Нема коментари
Пулмологот проф. Д-р Бранимир Несторовиќ ја коментираше изјавата на Новак Џoковиќ за вакцините на телевизија. Пулмологот проф. Д-р Бранимир Несторовиќ беше гостин на емисијата Хит Твит на Пинк и рече дека Србија излегува од...

Што кажа Босанка што го дигна цел регион во воздух?

26 април, 2020, Нема коментари
Хана Хаџиавдагиќ, водителка и инфлуенсерка од Босна и Херцеговина им се обратила на мајките кои периодов се затворени со децата во карантин. Таа им кажала на мајките што се жалат заради децата дека треба...

Се отвара ли уште една пандорина кутија? Косово е Српско- Sky News денес!

24 април, 2020, Нема коментари
Пападопулос рече дека Србите никогаш нема да му простат на американскиот естаблишмент за три месеци дивјачко бомбардирање. Водителката на “Sky News“ постави прашање на британскиот новинар Маркус Пападопулос за Косово и Метохија. Тој на...

Од сите теории на заговор оваа последнава што кружи низ цел Балкан , има најмногу сенс и блискост со реалноста. Изолацијата си го направила своето :)

23 април, 2020, Нема коментари
Значи читав и плачев од смеење. Е од оваа пандемија како ќе се излечиме ние на Балканот?! Мислам дека е најраспространета и ѝ нема лек 🙂

Ако баба лаже трап не лаже! На кое место е Македонија по број на заразени во поширокиот регион? Меѓу последните како што ни велат?

20 април, 2020, Нема коментари
Излегоа и официјални бројки, за број на заразени лица на еден милион население. Се разбира дека Македонија не е меѓу последните- напротив. Со Словенија сме веднаш зад Србија.Но не би биле и втори доколку...

Како борбена Босанка без заштитна опрема , се бори со полиција при апсење :)

19 април, 2020, Нема коментари
Во Сараево, при обид за апсење на млада босанка заради неносење на заштитна опрема, дури двајца полицајци не можеа да успеат да ја приведат. Борбата започна на улица, продолжи пред полицискиот автомобил за да...

Кристијан за апсењето во Краљево: Беше циркус! Правев склекови пред полицијата со една рака

18 април, 2020, Нема коментари
Кристијан Голубовиќ, кој по излегувањето од затворот “Забела” во Пожаревац, повторно беше уапсен за управување со автомобил без возачка дозвола и обвинет за консумирање опиати, раскажа за настанот во Краљево. Тој беше ослободен од...

Пред корона вирусот и сега: Како изгледаат познатите места во градовите на поранешна Југославија?

17 април, 2020, Нема коментари
Најфрекфентните  улици, плоштади и туристички атракции во големите градови на поранешна Југославија сега се потполно празнини. Откако Светската здравствена организација прогласи пандемија на корона вирус, повеќето жители низ целиот свет се ставени во карантин....

Најголемата тајна на Југославија вредна 6 милијарди долари: Тито бил подготвен за смртоносен вирус

12 април, 2020, Нема коментари
Во раните 50-ти години на минатиот век, Јосиф Броз Тито наредил изградба на таен бункер во близина на босанскиот град Коњиќ, кој би ја примил владеачката класа во случај на нуклеарен напад. Воениот објект...

Во Мостар Брус Ли стана симбол за борба против Ковид-19!

10 април, 2020, Нема коментари
Инстаграм страната која е посветена на кунг фу борецот Брус Ли објавила фотографија од негова статуа од Мостар, опремена со заштитна маска и ракавици, порачувајќи дека легендата така повторно станала симбол за борба, овој...
Почетна // Top Story // Категорија "балкан" (Page 2)
Горе