Во склоп на својата летна турнеја Влатко Стефановски стигна во Дубровник

12 август, 20200
vlatko 4

Својата летна турнеја Влатко Стефановски ја започна на 30 јули со акустична варијанта и во склоп на 66 Сплитско лето и програмата ‘Split Soul’ на Сустипан, по што заминал за Макарска. Потоа го угостил и Дубровник, каде му бил приреден дочек за паметење.

За време на концертот одржан во летното кино Славица, Стефановски уште еднаш покажал зошто го сметаат за еден од најголемите гитарски виртуози на овие простори.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris