Исидора Бјелица во Охрид ги поминала последните денови

7 август, 20200
isidora-bjelica

Познатата српска писателка Исидора Бјелица на 52 години почина во Белград, по неколкугодишна борба со ракот.

Писателката починала во станот на нејзините родители во Нов Белград, а последните денови ги поминала во Охрид. Таа дошла во Македонија за време на викендот, за да се одмори, јавија српските медиуми, но бидејќи состојбата ѝ се влошила, итно се вратила во Србија пред два дена.

Бјелица токму во Македонија пред неколку години извојува неколку успешни битки против ракот, но се случи ремисија на болеста.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi