28 мај, 2020

Короната и земјотресот и ја променија перспективата: „Луксузот сега за мене е целосно друга работа“

6 април, 2020, Нема коментари
Баш некој лош ден. Некоја непријатност. Викенд е, и наместо да се опуштам, чувствувам немоќ, немир и на ништо не се радувам. Ја гледам мојата дневна соба – убава е. Добар мебел, пристојни украси....

Бака Прасе повторно растури: Сними заразна песна за Корона Вирусот

5 април, 2020, Нема коментари
Балканскиот youtuber знае како да ја искористи секоја ситуација. Не е претерување да се каже дека Бака-Прасе е најуспешниот јутубер на Балканот. Некои го сакаат, некои го мразат и благодарение на двете, тој реди...

Јелена Џокович сподели видео кое го објаснува проклетството на 5G мрежата

2 април, 2020, Нема коментари
Еве што мисли таа за тоа! Јелена Џоkович е активна на сите социјални мрежи, па така честопати јавно ги искажува своите мислења и идеи. Бидејќи актуелната тема овие неколку месеци е корона вирусот и...

Како србите го „пеглаат“ Вучиќ

2 април, 2020, Нема коментари
На кој начин социјалните мрежи реагираат на мерките превземени од српскиот претседател Вучиќ и српската премиерка Брнабиќ 🙂

Купувавте храна без компас за да ја фрлате во контејнер? БРУКА!

31 март, 2020, Нема коментари
Како поминува времето, се почесто се појавуваат последици од паничното купување по продавниците од појавата на корона вирусот. Друштвените мрежи се преплавени со фотографии на продукти со поминат рок (леб, зеленчук, овошје) фрлени во...

Раде Шербеџија има рецепт против Корона вирусот!

31 март, 2020, Нема коментари
Раде Шербеџија (74) се јави од неговиот дом во Ријека, каде тој и неговата споруга Ленка се придржуваат кон сите мерки за изолација, не затоа што имаат симптоми или се заразени, туку затоа што...

Само на Балкан, човек од балкон фрли мебел! Бо дворот си играат деца!

28 август, 2019, Нема коментари
Несекојдневна сцена на фрлање мебел од четвртиот кат од една зграда е снимена во Босна. На снимката се гледа како човек фрла мебел преку балконот во дворот на зградата, кои потоа се распаѓа на...

НЕ ЗНАЕЛА ДЕКА ГАЗДАТА ПОСТАВИЛ ВИДЕО КАМЕРИ: Еве што правела работничка во пекара во Мостар!

28 мај, 2019, Нема коментари
Сопственикот на пекара во Мостар во објектот ставил камери … На снимките објавени на Интернет, можете да го видите однесувањето на неговата работничка, која очигледно не знаеше дека има видео надзор во објектот. Едно...

Претставенa првата јахта произведена во Босна и Херцеговина

27 мај, 2019, Нема коментари
Првата јахта произведена во Босна и Херцеговина беше претставена на Hamburg Ancora Yachtfestival во Нојштат. На најголемиот фестивал од ваков вид во Германија, 200 јахти се очекуваат од посетители, а меѓу нив е и...

Најубавата бура која е некогаш снимена: Природата направи спектакл на небото, а сето тоа го фотографирал балканец

24 мај, 2019, Нема коментари
Словенечкиот фотограф Марко Корочец има специјализирано се за фотографирање на временски непогди, а неговите дела го одземаат здивот. Тој „брка“ бурите низ целиот свет, а најубавата сцена ја сними едно лето во Јужна Дакота...

Романтичната сцена од Белград е дефиниција за вистинска љубов!

21 мај, 2019, Нема коментари
Често се вели дека романтиката изумрела и дека повеќе нема вистинска љубов во ова време на социјалните мрежи и инстант задоволства. Веројатно поради тоа нѐ воодушевуваат некои стромодни примери на искажување љубов, оние работи...

Пораката на соседите во зградата го воодушеви целиот регион: На соседите им остави прекрасен подарок!

12 април, 2019, Нема коментари
Пораката од еден ходник во Бања Лука многумина ги воодушеви и покажа дека се уште има добри соседи. – Драги соседи, ако некој има време да го однесе детето во Јазавац денес во 18...

Ги бркале низ градот, а потоа ги обиколиле: Снимена е неверојатна потера во балкански град, еве кои се осомничените

26 март, 2019, Нема коментари
Во центарот на Огулин ова утро, се одигра вистинска филмска потера, во која учествуваа неколку полициски автомобили и автомобил со босански регистарски таблички со мигранти. Полицијата со помош на ротационите светла и сирена успеа...
Почетна // Top Story // Категорија "балкан" (Page 3)
Горе