ТАТКО ОД ПЕКОЛОТ: Девојка (16) одлучила да го запознае својот татко, а тој се обидел на има сексуални односи со неа!

15 август, 20200
dreamstime_xl_62569051

Таткото од „кошмарот“ наскоро треба да седне на обвинителна клупа на Општинскиот суд за две кривични дела. Адвокатот го товари за наметливо однесување, лажни постапки и малтретирање на вонбрачен партнер, што го сторил во текот на 2014 и 2015 година.

Мажот (43) ја напушти својата девојка во 1998 година, која во тоа време беше шест месеци бремена. Таа роди ќерка, со која биолошкиот татко, како и нејзината мајка, никогаш не стапи во контакт. На 15-годишна возраст, девојчето го контактирало својот татко преку Фејсбук, сакајќи да го запознае. Сепак, тој не и одговорил една година, а на 16-годишна возраст, тој одеднаш добил желба да ја запознае својата ќерка, која живеела со нејзината мајка во еден мал град во северозападна Хрватска.

Ја бакна во уста

Тие се запознале за прв пат во едно кафуле. Девојчето се вратило дома, не само разочарано, туку и емотивно потресено од однесувањето на нејзиниот татко. Според обвинението, девојчето кажало во истрагата, но и пред социјалните служби, дека нејзиниот татко цело време ја допирала по бутот, што ја вознемирило. Покрај тоа, кога таа сакаше да го бакне на образот при разделбата, тој ја сврте главата и ја намести така што бакнежот заврши на неговите усни. Тој ја праша дали има некое сексуално искуство со мажите. Тој ја замоли, додека шетаа низ градот, да се држат за рака, што таа одби.

Тој ја чекаше пред училиштето и баровите во кои одеше со пријателите. Откако се доверила во мајка си, таа отиде на неколку состаноци со нејзината ќерка. Нејзината помлада сестра беше порано со неа, која додека тие беа во станот на обвинетиот, на компјутер виделе дека напишал како ќерка му ќе стане негова сопруга. Таа ја сними шокантната порака и ѝ ја покажа својата мајка.

Гледајќи каде води сето ова, девојката одлучила да го прекине целиот контакт со нејзиниот татко, што тој не го прифатил тоа. Тој ја следел како сенка каде и да оди, ѝ испраќал многу несоодветни пораки и писма и ѝ се заканил на својата поранешна сопруга да се меша помеѓу него и неговата ќерка, на која не сакал да ѝ наштети, но го прави сето тоа за нејзино добро. На овој начин, според обвинението, тој јасно покажал како развил болна фикција за врска со млада девојка (ќерка). Девојчето исто така го променило телефонскиот број за да оневозможи во контакти со него.

Но, сето тоа предизвикало загриженост кај девојчето, вознемиреност и страв дека може да ѝ наштети. Тој ја третирал својата поранешна партнерка на сличен начин, следејќи ја како сенка. Тоа исто така предизвикало страв, загриженост и вознемиреност кај неа, па решиле да пријават сè во Центарот за социјална заштита и полицијата.

Преку темелна истрага и сведочење, истражните органи, како и персоналот на центарот, утврдиле дека не станува збор за татковска љубов, туку за несакани дејства кон блиска личност (ќерка), сите со цел задоволување на сексуалниот порив. Со други зборови, тој ја бакнал на устата без нејзина согласност и ја убедувал да имаат секс. Покрај тоа, Адвокатското право го товари за најсериозно кривично дело за кривични дела на наметливо однесување. Тој бара од судот да му се изрече казна затвор од една година, условна казна, за сите три кривични дела. Тој не би одел во затвор ако не изврши ново кривично дело во рок од три години.

Досега тој е осуден за предизвикување повреди. Тој е вработен во странство, не живее во брачна заедница и е татко на три деца.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi