„Случајно легнав во измет од кучиња“ – Дали имате храброст да го раскажете Вашиот „БЛАМ“ од првиот состанок?!

15 август, 20200
shutterstock-1441856291 (1)

Сите ние се претвораме во врвни режисери пред да одиме на првиот состанок. Вртиме неверојатни сценарија во нашите глави за кои и Вуди Ален би бил заинтересиран. И нервозата е тука затоа што никогаш не знаете што би можело да тргне наопаку.

Но, иако можеби сте биле среќник, чие сценарио се одвиваше според планот, има и такви херои кои ги преживеале срамовите од светски размери. Ние Ви ги донесуваме нивните приказни, кои ги собравме на Редит и од локалните соговорници.

Премногу „демнење“ по социјалните медиуми

Ања (26) е голем обожавател на апликации за запознавање.

“На една апликација, добив повик од еден дечко кој изгледаше совршено добро и сè одговараше на неговиот опис на профилот. Од возбуда и неверување, отидов да истражувам на интернет за него. Само врз основа на неговото име, го најдов неговиот профил на Фејсбук, ги открив членовите на неговото семејство, видов како изгледал во средно училиште, ја најдов неговата прва маана, а тоа е фотографија на профил со неговата поранешна.

Излеговме на пијалок во текот на викендот и од возбуда немав многу контрола над она што го кажував. Затоа, во еден момент случајно реков: „Да, да, ти и сестра ти многу си личите“. Тој мирно праша како знам и признав преку смеа. Мислев дека може да му се допадне, но тој беше видно нервозен. Потоа, останавме во контакт уште време преку Интернет, но на крајот сè запре.

Таа се грижеше за неговите дигестивни проблеми

Борна (26) неодамна имаше речиси експлозивна ситуација.

“Ноќта пред пијалокот со неа бев на забава, што остави последици врз моето варење во стомакот. Во еден момент можеше да се слушне и покрај вревата на пабот во кој бевме. Одлучив да ги средам работите во тоалетот, но шокот дојде кога сфатив дека немаат тоалетна хартија.Се вратив кон неа буквално зелен во лицето и со нејасна идеја за тоа како ќе преживеам.Таа ме праша дали сум во ред и храбро ги негирав проблемите некое време, но кога почнав да се препотувам ѝ признав сè.

Жената ме спаси – ми даде шамиче и ЛОРДИЈАР и одлучено кимна во знак на одобрување. Јас го сторив она што требаше да го сторам, но од тој момент нејзиното расположение се стиши и се чувствував како детиште за кое се грижеше мајка му. За жал, врската не се оствари “.

Плачеше за својот поранешен

Ива (29) не сака да се присетува на нејзиниот расплакан состанок.

“Еден колега од работа ме покани на пијалок два месеци откако имав турбулентно раскинување на долгорочната врска. Отидовме на пиво, кое се претвори во неколку пива и со секоја нова голтка, се опуштав сѐ повеќе и повеќе. И тогаш се случи најлошото. Првото спомнување на поранешниот, потоа второ … на крајот се расплакав и му објаснив како тој ме изневери. Се обидов да бидам пристојна и да ме сослуша, но тој видливо се воздржа од коментари. Подоцна бев ужасно засрамена и останавме само на „Здраво“ “, ако воопшто се среќаваме затоа што јас активно го избегнувам “.

Со прегратка ги „истисна“ гасовите од неа

Анонимен корисник на „Редит“ сепак профитираше по срамот.

„При разделбата по одличниот состанок, тој реши да ме прегрне силно, но ме стисна малку пресилно и јас испуштив многу гласен гас. Обајцата почнавме да се смееме и ситуацијата не испадна толку лоша затоа што сме во брак две години“.

Таа случајно легна во измет од кучиња

Една корисничка на Редит го сподели своето искуство, што ја натера да се насмее добро, но не и тој.

“Се бакнувавме под Месечината и случајно ја наведнав главата во прилично свеж измет од кучиња. Тоа беше смешно за мене, но за него, кој имаше измет на рацете, воопшто не беше смешно. Тој беше толку потресен што не сакаше да ме вози дома додека не му ветувам дека нема да се потпирам со главата на седиштето на автомобилот “.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris