ЉУБОВ МЕЃУ ДЕВОЈЧЕ И СЛОН! Разликата е огромна и во големина и во тежина, но другарството е во ВИСТИНСКО! (ВИДЕО)

15 август, 20200
Capture_1000x0

Ова необично пријателство е снимено во Индија, а причината е тоа што таткото на Бама е тренер за слонови, така што девојчето наследило талент и љубов кон животните.

И покрај разликите во висината, тежината и изгледот, девојката не покажува најмал страв пред големиот Ум, напротив храбро стои пред него.

Мајката на Бама посочува дека ова е неверојатно пријателство и дека тие не се однесуваат како животно и бебе, туку играат како вистински пријатели.

– Ние доаѓаме овде како семејство да го бањаме слонот и многу сме среќни поради нивното пријателство, затоа што тоа е ретка врска помеѓу слон и човек – додава мајката на Бама.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris