4 јуни, 2020

Му ја конфискуваа гардеробата за да ја “шетаат” по Скопје – Сашо Дуковски адвокат на Боки 13

3 јуни, 2020, Нема коментари
Адвокатот на Бојан Јовановски тврди дека е прекршена процедурата при одеземањето на неговата гардероба. Според Дукоски, Боки дел од таа гардероба ја имал уште во 2012 година. Тие во судот презентирале 1650 фотографии кога и...

Новата реалност на Заев и Филипче: Пет починати во последните 24 часа од Ковид 19 во Македонија, 35 новозаразени

30 мај, 2020, Нема коментари
Министерството за здравство информираше дека во последните 24 часа има пет починати од Ковид 19 во Македонија и 35 новозаразени. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина пациент од Скопје (69г) хоспитализиран...

Здраствената криза ни подари нови 14 дена вонредна состојба

30 мај, 2020, Нема коментари
Претседателот Стево Пендаровски по четврти пат донесе одлука за продолжување на вонредната состојба во земjава за нови 14 дена поради здравствената криза со коронавирусот. По завршувањето на денешната седма седница на Советот за безбедност...

Кој е протоколот под кој ќе работат кафаните и кафитериите во Македонија од денес!?

28 мај, 2020, Нема коментари
Објавени се протоколите за отворање и работа на кафетериите и угостителските објекти за исхрана.

Против кои јавни функционери во Македонија ,се отворeни сериозни истраги?

28 мај, 2020, Нема коментари
Министерството за внатрешни работи отвора неколку истраги во кои инволвирани се и носители на јавни функции, ова ексклузивно за ТВ21 го потврди министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев. Ние веќе имаме отворено сериозни истраги,...

Уште една студија потврди дека Македонија потфрли, најмногу починати и заразени во регионот

28 мај, 2020, Нема коментари
Државата се надрасна себеси – во делот на струка, наука, компетенција, едукација, третман, епидемиолошки надзор, за што ни оддава признание и Светската здравствена организација. Ова на вчерашната прес-конференција гордо го соопшти првиот човек на...

Мерките попуштаат но колку починаа а колку имаме новозаразени последниве 24 часа?

27 мај, 2020, Нема коментари
Тројца пациенти починаа, 25 се новозболени, а 17 се оздравни од ковид-19 во Макеоднија во изминатото деноноќие. Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти во: Скопје-11, Куманово-4,...

Патриотски “до даска”: Заев им го “начука” на Србите , Грците и Бугарите!

20 мај, 2020, Нема коментари
После обелоденувањето на информацијата дека нашите соседи ги отвараат границите на 1 Јуни, сфатив дека нешто кај нив не е во ред. Србија со Грција и Бугарија ги отвараат границите како соседи. Си велам,...

Македонија спремна за избори. Фактите велат дека со ова темпо спремни сме во трката за топ три најзаразени држави во светот. Но за да го постигнеме “тој успех”-избори ни се неопходни!

20 мај, 2020, Нема коментари
Во изминатите 24 часа направени се 512 тестирања, а регистрирани се 19 нови случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје-11, Куманово-2, Прилеп-1, Тетово-1, Велес-1, Гостивар-1, Струмица-1 и Виница-1. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во...

Од каде дувала Бугарската смрдеа!! Каракачанов го откри изворот на денешната зараза!

20 мај, 2020, Нема коментари
Бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов со нова отровна стрела кон Македонија, овојпат нишанејќи кон шефот на дипломатијата Никола Димитров. „Трпението на Бугарија се исцрпува и неколку пати сум им го кажал...

КОНЕЧНО: Базените во Скопје ПУШТЕНИ во употреба! Кафаните кога?

20 мај, 2020, Нема коментари
Како што можете да видите и на видеото и на фотографиите, насловот ќе беше одлична Прво Априлска шега, доколку ова не беше епицентар на главниот град, се случуваше во некои други а не вонредни...

Почина Богдан Поп Ѓорчев- режисер и голем Македонски патриот

18 мај, 2020, Нема коментари
Стрина Случајно разбрав дека си не напуштил, без поздрав тивко како што живееше последните години. Искрено, многу ме погоди… тага што не може да се раскаже, за време што некогаш ќе се раскажува. Останаа...

Бројките ги демантираат Заев и Филипче: Mакедонија најлошо се справува со короната од земјите во регионот

18 мај, 2020, Нема коментари
Иако власта на секаков начин се обидува да покаже дека успешно се справува со корона вирусот и оти дошло време за избори, бројките го кажуваат спротивното и воопшто не одат во прилог на овие...
Почетна // Top Story // Категорија "македонија"
Горе