15 октомври, 2019

Радио

BACK TO SCHOOL акција во Нептун – Големи попусти на лаптопи, смартфони и таблети!

3 септември, 2018, Нема коментари
“BACK TO SCHOOL” акција во Нептун! Од 03-24 септември големи попусти на лаптопи, смартфони, таблети и IT опрема или до 24 рати без камата со haPPy кредит и со кредитните картички на НЛБ Банка,...

HAPPY WEEKEND акција во НЕПТУН – Големи попусти и рати без камата на сите производи!

17 август, 2018, Нема коментари
HAPPY WEEKEND продажна акција во Нептун! Од 17-20 август, до 48 рати без камата со haPPy кредитот или до 24 рати без камата со кредитните картички (на НЛБ Банка, Стопанска банка АД Скопје, Охридска...

Долгогодишна традиција на Вевчанскиот Карневал во Македонија

12 јануари, 2018, Нема коментари
Во Македонија во местото Вевчани, Струга како и секоја година и оваа, ќе се одржи Вевчанскиот карневал. Настанот се случува еднаш годишно на датумите 13.01 и 14.01, каде се слави доаѓањето на Нова година...

Концерт по повод празникот “Василица”  – Simply The Best

11 јануари, 2018, Нема коментари
Како  секоја друга година и оваа на 12 и 13 јануари (петок и сабота)2018 г., во 20 часот, ќе се одржи концерт по повод празникот „Василица”. Оваа година концертот носи наслов „Simply The Best”,...

Се отвори земјата во Ново Лисиче!

26 мај, 2014, Нема коментари
Се гледа како еден автомобил целосно пропаднал а се назира дека дупката е преполна вода.. Одвреме на време се случа ужасен звук на рушење, полицијата ги советува граѓаните да не се доближуваат бидејќи е...

Дваесетина девојки приведени од околината на Гостивар!

20 мај, 2014, Нема коментари
Според СВР Тетово, акцијата за откривање на лица кои непријавено престојуваат или работат на подрачјето и нивна евентуална инволвираност во трговија со луѓе, затекнати се осум странски државјанки (шест од Република Србија и две...

GTA во живо и тоа од Тетово! (видео)

29 април, 2014, Нема коментари
Дрифтањето станува се популарно и кај нас. Возачот на овој автомобил не само што дрифташе, туку и си поигруваше со полицијата во Тетово. httpv://www.youtube.com/watch?v=ow36TGf5zlI

Манчевски со свои културни денови во САД!

19 март, 2014, Нема коментари
Настанот започна почетокот на март и вклучува прикажувања на неговите филмови „Прашина”, „Мајки” и „Пред дождот”. По гледање на филмовите учествуваа во отворено интервју со Манчевски, каде тој зборува за своите дела. „Денови на...

Апел за помош на малиот МАРИН!

27 јуни, 2013, Нема коментари
Драги Пријатели, пред извесно време на нашиот 18 месечен син Марин му беше дијагностицирана Акутна Лимфоцитна Леукемија тип Т која брзо напредува и потребно е итно лекување. Ве замолуваме доколку сте во можност да...

Производите на турскиот лидер во млечната индустрија Суташ достапни на полиците во Македонија

4 јуни, 2013, Нема коментари
Суташ млеко, јогурт, сирење, кисело млеко, ајран и детски овошен јогурт, се производите кои се произведени во Скопје и се веќе достапни во Македонија.     Суташ фабриката во Скопје, Македонија (Балканска Млекара) со преработувачки...

Девојка прободена со нож на автобуска станица во Скопје

25 февруари, 2013, Нема коментари
Седумнаесет годишната Х.Ш. вчера попладнето била повредена со нож на автобуска постојка кај ТЦ-„Чаирчанка“. Малолетничката ја повредил 19-годишниот скопјанец С.Б., со кого таа се познавала, во пределот на бутот од левата нога. Повредената заради...

Пијан професор претепал 13-годишен ученик во Кратово

9 февруари, 2013, Нема коментари
Тринаесет годишен ученик од основното училиште „Кочо Рацин“ во Кратово вчера околу пладне бил претепан од наставникот по физичко воспитување. Инцидентот се случил во училишниот двор, пред спортската сала кога 4 ученици по завршувањето...

Денот кога се роди Тоше Проески, извадок од книгата „Ова не е крај“

27 јануари, 2013, Нема коментари
Книгата посветена на најголемата македонска ѕвезда на сите времиња, Тоше Проески им ги стопли срцата на фановите. За прерано загинатиот пејач во „Ова не е крај“ се раскажани сегменти од неговиот живот низ сведоштвата...
Почетна // вести // Категорија "македонија" (Page 2)
Горе