Category: македонија

sram-e1592307035455.png
По скандалот приреден од Владата и Министерството за економија, кога го промовираа домашниот туризам со фотографија од местото Конигсе, Германија, па авторот на фотографијата напиша дека „умира од смеење додека Македонците се обидуваат да сфатат кое место е тоа“, надлежните рекоа дека ја исправиле грешката. Веројатно. Сега го промовираат ваучерот за туризам од 6 000 […]

laga-e1592137202373.jpg
Помпезно најавуваната мерка дека здравствените работници ангажирани во спраување со Ковид-19, ќе добијат картичка со 40% пропадна во вода. Наместо 40%, добија смешни 92 денари, со кои може да купат домашни производи, објави ТВ 21. Габриела Илиевска е здравствен работник, вработена во Клиничката болница во Битола како медицинско-лабораториски аналитичар, истовремено и независен советник во Советот на […]

kovid-mk-1-e1592128552837.jpg
Бројот на вкупно досега заболени во земјава се ближи кон 4000, новозаболените се бројат во трицифрени броеви и во последното деноноќие регистрирани се 196 нови случаи, а властите уверуваат дека имаме капацитет да се справиме и со овој актуелeн бран. Министерството за здравство вчера информира дека во последните 24 часа се направени 1213 тестирања, а […]

kovid-mk-e1592055116677.jpg
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1213 тестирања, а регистрирани се 196 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-90, Куманово-17, Штип-5, Прилеп-1, Тетово-45, Струга-8, Велес-1, Битола-4, Охрид-11, Гостивар-8, Крива Паланка-1, Пехчево-2, Свети Николе-1, Ресен-2. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 11 оздравени пациенти од Скопје-3, Куманово-1, Штип-2, Прилеп-4, Велес-1. Починати се […]

kovid-e1592054909425.jpg
Денеска веројатно е и најцрниот ден во корона статистиката во Македонија. Според неофицијални информации, до кои дојде Нетпрес, бројот на новозаболени од Ковид 19 денеска е над 200, а од нив околу 81 се регистрирани во Скопје. 164 новозаразени со Ковид-19, 12 оздравени пациенти,  двајца починати и 1.045 тестирања е вчерашниот биланс од епидемијата на коронавирусот, […]

angusev-e1592042571426.jpg
Со продлабочување на пандемијата на коронавирусот, станаа подлабоки и маките на македонските граѓани и фирми. Многу луѓе останаа без работа, многу работници не земаат плата или им се исплаќаат ниски суми. Компании доживеаја колапс откако почна кризата. И наместо државата да им помогне на најпогодените, најголемите суми на пари си ги префрла на своите поранешни […]

pendarovski-e1592049569279.jpg
Огромно е разочарувањето на јавноста по денешната прес конференција на Стево Пендаровски.Човекот кој ја пропушти првата шанса да покаже дека е Претседател на граѓаните а не на оние кои го предложија на оваа функција. Денешниот говор на Пендаровски по вокабуларот наликуваше на Зоран Заев. Истите зборови, иста реторика… Она што е најазачудувачки е неговото тврдење  […]

milenko-e1591999106406.jpg
Што сакаше Миленко да каже со неговиот пост? Има информација ? Кријат од јавноста? Фингираат бројки за да има избори? Дали знаеме што се случува во државава воопшто???

grcija-e1591989169561.png
Копнените граници со Македонија и Албанија, Грција ќе ги отвори на 1 јули, а не на 15 јуни како што првично беше најавено, а ќе функционираат само неколку гранични премини, од кои само Евзони (Богородица), кон нашата земја, јави дописничката на МИА од Атина. Во однос на копнените пристигнувања, од 1 јули имаме укинување на […]

raskovksi-e1591977870519.png
Треба ли Рашковски да оди во изолација и дали Владата на Македонија е новиот кластер на заболени од коронавирусот. Според наши информации вработена во Владата по потекло од гостиварско е позитивна на коронавирусот. Од она што го имаме како инфромација во Владата не само што не се почитувале мерките за заштита, вработена позитивна на Ковид […]

zaboleni-e1591974743506.png
Во последните 24 часа се направени 1045 тестирања, а регистрирани се 164 нови случаи на ковид-19 во: – Скопје 85– Куманово 24– Дебар 3– Штип 5– Прилеп 3– Тетово 18– Струга 5– Охрид 9– Гостивар 2– Гевгелија 1– Крива Паланка 1– Кочани 1– Македонски Брод 1– Валандово 1– Свети Николе 2– Ресен 2– Неготино 1 […]

kokain-e1591973553927.png
Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција поднесе обвинение против Силвија Стојановска и нејзиниот сопруг за шверц на кокаин од Колубија во Шпанија. Потсетуваме, тие беа уапсени пред шест месеци во рамките на меѓународната операција „Колибри“. Обвинителството бара да се продолжи куќниот притвор за актерката. Силвија Стојановска и Воислав Будисавјевиќ се осомничени за неовластено […]

zaev-e1591965338893.png
На денешната прес конференција лидерот на СДСМ Зоран Заев, а во врска со изборниот процес којшто го најави, призна дека ОБСЕ нема да има целосна набљудувачка мисија. -ОБСЕ се изјасни дека ќе испратат мисија соодветна на коронакризата не треба да очекуваме полна мисија, но мисија којашто ќе ги заврши своите надлежности, за да може мониторингот […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris