НОВA БРУКА: Владата ја замени сликата од Германија, ама со слика од езерото Анисе во Франција

16 јуни, 20200
sram

По скандалот приреден од Владата и Министерството за економија, кога го промовираа домашниот туризам со фотографија од местото Конигсе, Германија, па авторот на фотографијата напиша дека „умира од смеење додека Македонците се обидуваат да сфатат кое место е тоа“, надлежните рекоа дека ја исправиле грешката. Веројатно.

Сега го промовираат ваучерот за туризам од 6 000 денари со фотографија – погодувате – повторно од друга држава. Овој пат станува збор за езерото Анисе во Франција. Ова е промотивното фото на Министерството и Владата:

Ова е фотографија од истото место во Франција:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris