Руски државјанин приведен во Центар, нападнал полицаец

22 мај, 2021
Screenshot_2021-05-22 Руски државјанин приведен во Центар, нападнал полицаец - Слободен печат

Синоќа  околу 23,30 часот во угостителски објект на подрачје на Центар  од полициски службеници од СВР Скопје бил приведен Н.П.К.(59) од Русија, бидејќи при интервенција за нарушен јавен ред и мир истиот физички нападнал полициски службеник.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber