Похован кашкавал во кори за баничка

1 ноември, 2013
30

Состојки:

2 јајца,

4 кори за баничка,

400 гр кашкавал,

30 гр путер.

Подготовка:

Ги сечеме корите во форма на правоаголници.

Го мачкаме секој правоаголник со растопен путер. Го сечеме и кашкавалот при што го виткаме секое парче со кора, од сите страни, така да при пржењето да не се растече.

Така подготвениот кашкавал го потопуваме во претходно изматени јајца и пржиме во врело масло.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi