Се бара сопственикот: 20 милиарди евра “лежат“ на аеродромот во Москва!

30 септември, 2013
13

Се претпоставува дека парите припаѓале на Садам Хусеин. Сепак, други тврдат дека тоа се пари на Гадафи или пак пари на руската мафија или корумпирани руски политичари.

Дури 20 милиарди евра лежат шест години на московскиот аеродром Шереметиево, а сопственикот на овие пари ако е жив, би бил побогат од Роман Абрамовиќ.

Во секоја дрвена касета по 100 милиони евра

Парите се наоѓаат во теретниот дел на аеродромот во 200 дрвени палети од кои секоја вреди 100 милиони евра. Парите пристигнале во Москва од Цирих на 7 август 2007 година.

Парите според документите ги испратил Фарзин Корориан Мотлаг за кој се вели дека е од Иран. Сепак никој во Москва не верува дека тој е сопственикот на парите.

Sadam Husein

Nerasvetljene okolnosti smaknuća - Muamer Gadafi

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi