Зошто мажите сакаат да се оженат со жени со долги коси?

29 јуни, 2013
8

И покрај тоа што кратката коса подолго време е во мода, новото истражување покажа дека претставниците на силниот пол претпочитаат да се оженат со жена со долга коса. 80% од испитаниците категорично одговориле дека жените со долги коси се многу поатрактивни. Следните важни квалитети кои се неопходни да ги поседувате пред да добиете понуда за брак се сексапил, чувство за хумор и младешки изглед. Познат е фактот дека косата го опишува карактерот на човекот.

Според мажите жените со долга коса се конзервативни, смирени и жени кои знаат да го ценат душевниот мир и семејството. Долгата коса им влева чувство за сигурност што е многу важен фактор пред да се одлучат на важен чекор каков што е бракот. Од друга страна жените со кратка коса се поврзуваат со слободен дух, бурен темперамент и желба за забава.

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi