За да склопи кола вредна 2 000 000 ,му биле потребни само 15 000 долари!

28 февруари, 2014
lambo-sesto-4

ко изгледа како Lamborghini тоа не значи дека навистина гледате во Lamborghini Sesto Elemento вреден 2 милиони долари. Многумина ќе се излажат, иако станува збор за многу старо Volvo.

Овој два милиони долари вреден супер автомобил кој го гледате на сликите го направиле дечките од Бишкек и Киргистан. При тоа искористиле 30 годишен стар Волво 740. Вкупно за копија на Lamborghini Sesto Elemento потрошиле 15 илјади долари. Не е лошо за парите!

Ако не сте добро запознати со автомобилите, еве како Волво 740 изгледа. Класична масивна лимузина за цела фамилија:

lambo-sesto-1

 

А еве како Волво 740 изгледа откако е преправен во специјално дизајниран метал, карбонски челик и акрилно стакло. На тркалата се ставени фелни од BMW X5 и дека дечките потрошиле многу време за проучување на нацртите. Цел процес за изработка на овој автомобил траел 3 месеци.

Сепак имајте на ум дека ова е само дизајнерски модел. Нема перформанси како Lamborghini, всушност едвај се движи, но кај некои женски добро ќе пројде.lambo-sesto-2

lambo-sesto-5 lambo-sesto-3

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris