“Јас сум Владимир Путин и ова пиво e забрането за педери”

28 февруари, 2014
725856327530de758c780c630573254_orig

Пиварата BrewDog од Норвешка, на етикетата го постави следниот опис: “Здраво, моето име е Владимир. Јас сум 100% хетеросексуалец и ќе донесам закони за да го докажам тоа. Пиејќи ме мене добивате енергија, незнаење, догматизам и сила да донесете дискриминирачки закони, пред воопшто да стигнете да појадувате кавијар”.

not_for_gays__beer_mocks_vladimir_putin_1469331755

Ова пиво во продажба се најде пред почетокот на Олимписките игри во Сочи, како вид на протест против законите кои се однесуваат на геј популацијата.

Пиварницата испрати сандак од ова пиво во Кремљ и во руската амбасада во Лондон.

“Добивме голема поддршка на социјалните мрежи и луѓето ја поддржуваат нашата цел. Оние закони кои се донесени во Русија ги спречуваат луѓето да ги живеат своите вистински животи и затоа одлучивме да не седиме со скрстени раце и да немаме мислење во врска со тоа” изјави Џејмс Ват, еден од основачите на оваа пиварница.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris