Во хармонија со Јужноафриканската природа

31 октомври, 2014
14
Уживајте и релаксирајте се во оваа неверојатна приватна куќа.

Куќата “Chongwe River House” е спектакуларен подвиг на архитектурата и се наоѓа во прекрасната

Замбези долина на тивката Чонгве река.

Поточно, во Република Замбија, независна држава во Јужна Африка.


Куќата е изработена целосно од диво дрво и феро ѕидови и оваа ексклузивна вила во Замбија

обезбедува идеално прибежиште за оние кои се во потрага по мирна изолација.


Во вилата удобно можат да се сместат до осум гости кои ќе можат да уживаат во четирите спални соби,

големата дневна просторија и трпезарија.

За време на вашиот престој на услуга ќе имате приватен готвач, слуга, водич и возила.

За оние со авантуристички дух има испланирана програма со сафари, прошетки и пловење.

Во вечерните часови можете да уживате во прекрасниот базен.

Ова луксузно совршенство е отворено од април до ноември и цената на едно ноќевање е 1.543 евра.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris